הגיע עד לנשיא. ריבלין: הקללות כלפי ראדי הן חרפה לישראל

נשיא המדינה הטרי הגיב לקללות נגד שחקן מכבי ת"א: ''התופעה הזו פשטה בכדורגל שלנו, וחייבים לטפל בה. הקריאות הגזעניות והמסיתות נובעות כולן מהתייחסות גזענית ולאומנית נגד ערבים''

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.14 - 18:40
רובי ריבלין. התייחס לתופעה המכוערת
רובי ריבלין. התייחס לתופעה המכוערת
תחילת כתבה

ההתטאויות הגזעיות נגד מהראן ראדי ממשיכות לעורר סערה כשהיום (רביעי) הנושא זכה לתגובה מהאזרח מספר 1 - הנשיא רובי ריבלין. ריבלין, חובב ספורט מושבע ואחד האוהדים המוכרים של בית"ר ירושלים, מכיר כמובן את הכדורגל הישראלי מקרוב ולכן, החליט לשמש דוגמה ולהביע את דעתו בנושא.

חשוב לזכור שבמקביל להתבטאויות הגינוי, יש גם צעדים פרקטיים בנושא כאשר המשטרה פתחה בחקירה נגד אותם חוליגנים שפרצו לדשא באימון המסכם של מכבי ת"א וקיללו את השחקן. 

"מהראן ראדי הוא אזרח ישראלי, שחקן כדורגל וספורטאי מצטיין שעליו גאוותה של מדינת ישראל'', אמר ריבלין. ''הקריאות הגזעניות והמסיתות נגדו נובעות כולן מהתייחסות גזענית ולאומנית נגד אזרחי ישראל הערבים המהווים חלק בלתי נפרד מהחוויה הישראלית''.

''יש לגנות בכל תוקף תופעה זאת שפשטה בתוכנו, לא רק במכבי ת"א אלא גם בקבוצות אחרות, ולהסירן מיד מסדר היום החברתי שלנו. תופעה זאת אינה רק זקיפת ראש של הקיצונות בישראל אלא מהווה חרפה להוויה הישראלית המשותפת שלקיומה כה ייחלנו".

כמו כן הוסיף הנשיא: "טוב עשו היועץ המשפטי לממשלה והמשטרה שביקשו לפתוח בחקירה כנגד אותם מסיתים שמקומם לא יכירנו בחברתנו. טוב עשה מועדון מכבי תל אביב שנשא באחריות להתמודדות מעמיקה עם התופעה, וטוב יעשו קבוצות נוספות אם ינקטו אותה מידה של חוסר סובלנות לקיצונות".