בנה ביתך: במ.ס. אשדוד מאמינים בקידום צעירים

גם השנה, באשדוד לא מתעסקים בהצהרות. ג'קי בן זקן חולם לראות בעוד 4-5 שנים סגל שמורכב כולו משחקנים מקומיים, ויודע שהעונות הקרובות קריטיות. אוחנה, קינדה, זריהן ובן שמעון יקבלו מניר קלינגר הזדמנות, ובעיר הנמל יש רק מילה אחת שאסור להשתמש: נאיביות

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  13.08.14 - 12:25
יחגגו מקום טוב באמצע?
יחגגו מקום טוב באמצע?
תחילת כתבה

מי שחושב שמ.ס. אשדוד לא תסתפק גם העונה במקום השמיני בו סיימה בעונה האחרונה, טועה ובגדול. ג'קי בן זקן, הבעלים, אמנם לא רוצה להיגרר לקרבות התחתית – אך מה שחשוב לו יותר מכל הוא איך יראה הסגל שלו, ולאו דווקא מקום כזה או אחר בטבלה.

באשדוד שומעים כבר שנים את הביקורות כלפיהם, שומעים שהם נאיביים וכינויים כאלה ואחרים, אבל לא ממש מקשיבים ומתייחסים. בן זקן מסתכל על הקבוצה שלו וראה שחקנים שבשבילם אשדוד היא באמת הבית. השנה, הבעלים מצפה מאותם שחקני בית להיות המובילים והדומיננטיים. בקבוצה מעוניינים למכור את ג'ואון אושאניווה, ולפנות את עמדת המגן השמאלי לאמיר בן שמעון הצעיר. אם אכן יעשו זאת, תהיה זו הוכחה נוספת לרצון להתבסס על שחקנים מקומיים, לצד יאיא פטי הוותיק שלחלק מהשחקנים כבר נראה כמו ישראלי, וכן אלכסנדר דוידוב ודוד סולארי.

למרות הרצון לשלב צעירים, באשדוד מבינים ומודים שהכישרון של שחקני הבית לא מספיק. משחקנים כמו ניב זריהן וגדי קינדה מצפים לעשות קפיצת מדרגה השנה, בטח בכל מה שקשור למספרים שלהם. על הכישרון של כל אחד ואחד מהם אין עוררין, וכעת מה שחשוב זאת העבודה המנטלית. ניר קלינגר ידוע כאחד המאמנים שיותר משפיעים על השחקנים שלו בהיבט המנטלי, וזריהן וקינדה זוכים להרבה שעות של שיחות עם המאמן.

לקלינגר מצטרף הצוות שמורכב מגיא צרפתי שפרש ואצלו בראש הכל עדיין טרי בנושאים שחשובים לשחקנים, כשגם שמואל בוכריס ורני גולדינג משלימים את הפן המנטלי. בקבוצה מספרים שלפי משחקי ההכנה עושה רושם שהשניים מתחילים להבין את מה שמצופה מהם אבל הדרך עוד ארוכה.

עוד שחקן שיעמוד למבחן השנה הוא אמיר בן שמעון שאמור להיכנס לנעליו של הניגרי בעמדת המגן השמאלי. כחלק ממדיניות קידום הצעירים הקפיץ ניר קלינגר שני שחקנים מקבוצת הנוער של המועדון והם יהוו חלק קבוע בסגל הבוגרים. הראשון הוא מיכאל אוחנה שמוכר לכולם מנבחרת הנוער של אלי אוחנה והשני הוא אור אינברום, שחקן התקפה נוסף.

כמו בכל שנה, גם בזו שצפויה לצאת לדרך, ג'קי בן זקן מעורב ברמה היומיומית בכל מה שקורה בחדר ההלבשה של אשדוד. הבעלים חוזר ומספר על החלום שלו והוא לראות בעתיד הקרוב, משהו כמו 4-5 שנים, הרכב שמבוסס כולו על שחקני בית. לו, ולכולם, ברור שהשנתיים הקרובות, הן הקריטיות. אם אשדוד תצליח לעשות את זה בלי להתרסק בדרך יכול להיות שבעוד כמה שנים ג'קי בן זקן יגיד לכולם אמרתי לכם.

עזבו: שי מיימון, עמירן שקלים וגיא צרפתי שהפך לעוזר המאמן.
הגיעו: מורד אבו ענזה (בני לוד), גל בראל (רמת השרון), מישל רוס (גדל באשדוד וחזר ממרמורק. שחקן בית).