נוק-אאוט לאלי טביב: הרוש שוחרר מבית"ר, ויפוצה

פרסום ראשון: השוער זכה בבוררות, ויעזוב ללא תמורה. בנוסף, הוא יקבל סכום של 207 אלף שקלים ו-3 משכורות על חשבון העונה הבאה. מבית"ר נמסר: "מכבדים את החלטת הבורר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.08.14 - 19:07
הרוש. ניצחון מוחץ על טביב (אלן שיבר)
הרוש. ניצחון מוחץ על טביב (אלן שיבר)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

זו היתה הסאגה הארוכה והמתמשכת ביותר של הקיץ, אבל בסופו של דבר, אחרי סיבוב דיונים ארוך בבוררות, נקבע סופית: אריאל הרוש ניצח את אלי טביב. שוערה של בית"ר ירושלים, שהיה אמור לשבת ביציע בשל העובדה שהבעלים ראה בו אחראי למרד שחקנים, שוחרר היום (שני) מהקבוצה, באופן סופי ומיידי.

למעשה, הבורר בין הצדדים אימץ את הדרישות של הרוש במלואן, מה שלמעשה הנחיל לטביב הפסד בנוק אאוט. השוער והקפטן לשעבר ישוחרר מהקבוצה באופן מיידי ללא תמורה, וכן יזכה לקבל פיצוי של 207 אלף ש"ח, המגיעים לו על פי חוזהו. בנוסף, הרוש גם יקבל מבית"ר עוד 3 משכורות, על חשבון 3 החודשים הבאים.

"אני מקבל את תביעתו של התובע, להצהיר על בטלות ההסכם שנחתם בין הצדדים וכפועל יוצא מכך, אני מורה על שחרורו המיידי של התובע מהנתבעת, והתובע יכול לעבור לכל קבוצה שיחפוץ, ללא תשלום כל תמורה שהיא לנתבעת", נכתב בפסיקת הבורר, "אני מקבל את תביעתו של התובע, לעניין המענק ומחייב את הנתבעת לשלם לתובע את הסך של 207,272 שקלים ברוטו תוך 14 יום מהיום, כאשר לסכום זה יתווספו הפרשי הצמדה וריבית חוקית מיום 8.7.14 - יום הגשת התביעה - ועד התשלום המלא בפועל".

כזכור, בעונה שעברה שחקני בית"ר ירושלים השביתו את האימונים כמחאה על האיחור בתשלום המשכורות, מה שגרר סכסוך מתוקשר בין הרוש לטביב. האחרון האשים את השוער בהנהגת המרד, והודיע לו כי הוא לא ישוב ללבוש את מדי הקבוצה. במקביל, על מנת לשחררו לקבוצה אחרת, טביב דרש את הסכום המלא המופיע בסעיף השחרור בחוזהו - 1.2 מיליון יורו. בהמשך הגיעו דרישות לקצץ 60 אחוז משכרו בכדי להישאר, אבל השוער, באמצעות סוכנו אבי נמני ועורכי דינו גיא פרימור ורועי רוזן, הלך לבוררות ויצא מנצח.

שני הצדדים הציגו טענות שונות במהלך הבוררות. טביב טען בפני הבורר כי "נדמה כי הרוש הגיע לנקודה בה השאיפה להתקדם בקריירה המקצועית שלו מעוורת את עיניו והוא אינו מעריך, אינו מכבד ואינו מוקיר את המועדון, מנהליו, בעליו ואת ההשקעה שהעניק לו המועדון. טענותיו של הרוש כאילו המועדון שם לו למטרה להיפטר ממנו הינן חסרות שחר".

הרוש טען מנגד: "הנהלת המועדון נתנה הוראה חד משמעית 'לייבש' אותי אך ורק בגלל עלות שכרי והעובדה שהחוזה שלי מסתיים בעוד עונה. הפכתי, בנסיבות אלה, ל'מוצר לא כדאי' עבור המועדון בגלל הנתונים הללו ובשל סירובי לחתום על חוזה חדש בתנאים נחותים. המועדון יודע שדברים אלה פסולים ולכן הוא מנסה לתת תירוץ 'מקצועי' להתנהגות. הניסיון הזה, שנכשל באופן טוטאלי, בהיותו בלתי אמין ובלתי הגיוני בעליל, מלמד על חוסר תום ליבו של המועדון ועל התנהגותו כלפי".

הרוש אף סיפר על האימונים שלו בנפרד מיתר הקבוצה: "כל האימונים מתנהלים ללא פיזיותרפיסט, רופא או מעסה וכאשר בתווך אני 'זוכה' לאינספור ימי חופשה. מביך אותי לציין שאפילו מי שתייה אני צריך להביא בעצמי כי המועדון לא מספק לי אותם, זאת כאשר שחקני הקבוצה הבוגרת מתאמנים פעמיים ביום, בצורה מסודרת, יצאו למחנה אימון ונערכים לעונה הקרובה".