"אם גולדהאר או שחר היו במקום טביב, היה נקבע אחרת בבוררות"

גורמים בבית"ר התייחסו לפסיקת הבורר לטובת הרוש: "זה תקדים מסוכן, הקבוצות צריכות לחשוש". השוער חוזר לתמונת הנבחרת, מכבי תל אביב כבר מגששת וסוכניו של השוער בודקים גם לגבי חו"ל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.08.14 - 08:10
לשחר זה לא היה קורה? טביב
לשחר זה לא היה קורה? טביב
תחילת כתבה

פסיקת הבורר יצחק אילוביץ', שהורה על שחרורו של אריאל הרוש מבית"ר ללא תמורה, כמו גם על תשלום של 207 אלף שקלים וחודשיים וחצי משכורת לשוער, התקבלה בהלם במועדון. הבעלים אלי טביב. שנמצא במיאמי, העביר אמש (שני) את תגובתו והיום יחל ביישום החלטות הבוררות. גורמים במועדון, עם זאת, התקשו להבין את ההחלטה, שפרטיה נחשפו אתמול באתר ערוץ הספורט.

"אם מיץ' גולדהאר או יענקל'ה שחר היו במקום טביב, ההחלטה לא היתה אותה החלטה", אמרו אותם גורמים, "אריאל הרוש נמצא מגיל 9 בבית"ר, בזכות המועדון הוא הגיע לנבחרת ולרמות הגבוהות, אז איך ייתכן שהמועדון לא זוכה לשום תגמול? מדובר בתקדים מסוכן וכל הקבוצות צריכות לחשוש".

הרוש, שעבר חודשים קשים, סוף סוף הרשה לעצמו לחייך. בעקבות פסק הבורר השוער עשוי למצוא קבוצה כבר בימים הקרובים, ולא מן הנמנע שיעמוד בשערה של נבחרת ישראל מול בלגיה. בפתיחת קמפיין מוקדמות יורו 2016. סוכנו של הרוש, אבי נמני, החל כבר אתמול לחפש לו חלופה מיידית.

כפי שפורסם אתמול כאן באתר, מכבי ת"א עשויה להחתים את הרוש ולהשאיל אותו או את ברק לוי. אין זה סוד שג'ורדי קרויף מעוניין להחתים את השחקנים הישראלים הטובים ביותר בשוק, ולטענת מקורביו של הרוש, העובדה שהינו שחקן חופשי קורצת לאלופה.

נמני מעדיף לסדר להרוש חזוה בקבוצה בחו"ל, כשהמכשול העיקרי: העונה כבר החלה ורוב הקבוצות כבר החתימו שוער לעונה הקרובה.

החלטת הבורר מדברת לא רק על הרוש. בתמונה הרחבה מדובר בתקדים פורץ דרך בעניין השחקנים ה"מנודים". כלומר, שחקן שמתאמן בצד וקבוצתו מסרבת לשחררו ללא פיצוי כספי יוכל להסתמך על פסק הבורר של הרוש. מצד שני, ישנם לא מעט שחקנים שמעדיפים את השקט הכלכלי של חוזה בקבוצה, על פני החירות לחפש מועדון אחר.