שינוי תדמית: במכבי פ"ת לא רוצים שכולם ישנאו אותם

היא נשארה בליגת העל רק בדקה ה-92, והפכה בשנים האחרונות לקבוצה הכי שנואה בישראל, אבל במכבי פ"ת החליטו שהגיע הזמן לעשות מהפך. בן שמעון ועומר גולן תפסו פיקוד, שמונה שחקנים באו ותשעה עזבו ופלייאוף עליון זאת לא מילה גסה. אה, ויש לה גם אוהדים

רועי זריהן  15.08.14 - 15:30
פותחים עונה
פותחים עונה
תחילת כתבה

שלושה מחזורים לסיום העונה שעברה מכבי פתח תקווה הייתה במרחק שש נקודות מהקו האדום, אבל לא מהצד הנכון שלו. הסיכויים היו נגדה וגם לא מעט שחקנים בקבוצה לא באמת האמינו שאפשר לשרוד. את הסוף כולם יודעים. מכבי פ"ת עשתה את הבלתי ייאמן ונשארה בליגה, אבל למרות זאת, בקבוצה מיהרו להסיק מסקנות - הכול בשביל לא לחזור על התסריט מהעונה שעברה.

אם קריית שמונה יכולה, למה מכבי פ"ת לא?

בפתח תקווה החליטו שהשינוי צריך להתחיל מלמעלה - מהאדם שעומד על הקווים - ליתר דיוק, שני אנשים. עומר גולן, המנהל הספורטיבי ואיתו הנהלת המועדון, החליטו שקובי רפואה וייטב לוזון (שנשאר כעוזר מאמן) לא ימשיכו להדריך את הקבוצה ובמקומם הגיע לא אחר מאשר רן בן שמעון. ההגעה של המאמן היא סוג של הצהרת כוונות – "אנחנו לא רוצים להילחם נגד הירידה". רק לפני שלוש שנים בן שמעון חגג אליפות היסטורית עם קריית שמונה והנה פתאום, אחרי עונה בקפריסין ועוד עונה לא ממש מרשימה, בלשון המעטה, בהפועל תל אביב הוא חוזר לקבוצה בה גדל, על מנת לשקם את אהבת נעוריו, או את הקריירה שלו.

SO FAR SO GOOD

בינתיים, הכל דופק. הקבוצה נראית מצוין במשחקי ההכנה, כמעט ולא סופגת שערים (להוציא את המשחק נגד הפועל חיפה), אבל חוץ מהמעידה הזאת, הקבוצה נראית לא רע. את מחנה האימון הקבוצה של בן שמעון סיימה עם שני ניצחונות ותוצאת תיקו אחת ללא אף שער חובה. שחקני הרכש משתלבים בצורה טובה ומצטרפים לשחקנים המשמעותיים מהעונה שעברה, קבהא, קניוק, פסר, גולדנברג וכמובן רועי דיין.

לא רק שינוי מקצועי, גם תדמיתי

מעבר לפן המקצועי, במכבי פ"ת החליטו השנה שהגיע הזמן לשנות תדמית. בשנים האחרונות הקבוצה נתפסת על ידי רוב אוהדי הכדורגל בארץ, ככזו שכיף לשנוא והיו לא מעט סיבות, הקשר של משפחת לוזון לקבוצה, במיוחד ב-7 השנים האחרונות בהן אבי לוזון כיהן כיו"ר ההתאחדות. הקיץ משהו השתנה, עומר גולן הוא הפנים החדשות של המועדון, זה שמכתיב את ההתנהלות הספורטיביות של המועדון וגם בן שמעון מצטייר כאדם נעים.

"אם תאמין אין זאת אגדה"

לא תשמעו אף אחד במכבי פתח תקווה מדבר על פליאוף עליון, המטרה המוצהרת – לחסוך מאנשי הקבוצה ואוהדיה את התקפי הלב מהעונה שעברה. רק שבחדרי חדרים, חלקם מעזים לפנטז על, חלילה וחס, על הפליאוף העליון. "אם לא נאמין, לא נגיע לשום מקום והאמת שאם איך שאנחנו נראים בהכנה, זאת לא משימה בלתי אפשרית".

עובר ושב: זהירות כאן בונים

לא פחות משמונה שחקנים חדשים הגיעו בקיץ, לפחות בינתיים. את כולם רובכם מכירים, בטח בכל מה שנוגע לאלה שזאת לא עונתם הראשונה בכדורגל הישראלי. בגיל 35 דדי בן דיין הוא עדיין מגן לגיטימי בליגת העל, חסן אבו זייד הושאל ממכבי, כמו בן בן יאיר והרשימה נמשכת: איתמר ניצן, דניאל דימוב (בלם בולגרי), עידן שמש, ניקולס פלצ'וק וכמובן, בריאן גרזיצ'יץ' שהולך עם רן בן שמעון באש במים.

במלאבס היו צריכים לפנות מקום לאלה שהגיעו ושחררו, מסיבות כאלה ואחרות, תשעה שחקנים: לידור כהן עבר לבית"ר, אלרואי כהן סיים חוזה, פדרו גלבאן עזב לליגה השניה בצרפת ובסוף הגיע לליגה השנייה בישראל וגם שמוליק מלול, ניל אברבנל, דיא סבע, לוקה רוטקוביץ', ארפן זאנלי וזיטו עזבו.