אנשי עסקים אנונימיים נתנו להפועל 3 מיליון שקלים כערבות

גם רמון הפקיד מיליון ש"ח מכיסו בשביל שהאדומים יעברו בבקרה התקציבית. ברקוביץ' יצא מאוכזב לאחר ה-0:0 מול הפועל רעננה בגביע הטוטו. שגיב יחזקאל הצעיר: "אתן הכל כדי לשחק כמה שיותר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.08.14 - 08:00
יחזקאל. חולם גבוה
יחזקאל. חולם גבוה
תחילת כתבה

"קשה אך יציב, יכולנו לנצח ויכולנו גם להפסיד". כך הגדירו בהפועל תל אביב את ה-0:0 מול הפועל רעננה אמש (רביעי), במסגרת המחזור הראשון של גביע הטוטו. אמנם לאדומים היו דקות טובות במהלך המשחק, אך ההופעה גם הצביעה על הבעיות של הפועל, עליהן דיברו בצוות המקצועי עם שריקת הסיום - ההגנה החדשה (הרביעייה שעלתה אתמול מעולם לא שיחקה ביחד, בנוסף לעובדה שהרמוני איקנדה הוסט לעמדת הבלם) ממש לא יציבה וזקוקה לשיפור, וחוסר המחץ בחלק הקדמי.

על פי גורמים במועדון, המנג'ר אייל ברקוביץ', שהשקיף על קבוצתו מהכיסאות הגבוהים בבלומפילד, לא יצא שבע רצון מהמשחק. אולם במועדון ממשיכים להבהיר כי עבורם משחקי גביע הטוטו הם משחקי אימון בלבד, ומטרתם לחבר יותר ויותר את הקבוצה לקראת פתיחת הליגה.

המאמן אסי דומב, שעבורו זה היה המשחק הראשון בבלומפילד כמאמן האדומים, אכן שיתף לא מעט שחקנים צעירים וחדשים. אחד מהם, שאף זכה לראשונה ללבוש את חולצת ההרכב בבוגרים (בעקבות היעדרו של שובל גוזלן שהבקיע אמש במדי הנבחרת הצעירה) הוא שגיב יחזקאל שאמר. "אנחנו קבוצה של צעירים מחוברים לוותיקים, ואנחנו הצעירים ניתן את הכל לנצל את הצ'אנס שלנו", הוא אמר, "אנחנו מבינים שאנחנו צריכים להיות השנה בוגרים, והשחקנים הוותיקים כמו גילי ושי עוזרים לנו להרגיש חלק מהקבוצה. אני קיבלתי אתמול את הצ'אנס שלי ואני אתן את הכל כדי לשחק כמה שיותר. זו קפיצת מדרגה גדולה בשבילי ואני מקווה שתהיה עונה טובה".

מנגד, מי שלא היה בסגל הקבוצה הוא אוראל דגני, וזאת בשל המו"מ שמנהל השחקן מול מכבי חיפה כחלק מהטרייד בין הקבוצות. במועדון האדום רוצים מאוד לראות את הטרייד יוצא לפועל ואת סארי פלאח, שלומי אזולאי ואיעד חבשי מגיעים לחודורוב, ואין ספק שהם העבירו לדגני את המסר הזה באמצעות אי שיתופו במשחק. למרות שעדיין קיימים בשלב זה פערים, במועדון אופטימיים לגבי סיכומו של דגני בחיפה ולגבי הטרייד.

בעניין אחר - כידוע, הפועל העבירה אתמול ממש סמוך לשעת המשחק את התקציב בבקרה התקציבית לאחר שהעבירו את כל הבטוחות כפי שנדרש. לאתר ערוץ הספורט נודע כי בנוסף לשני מיליון השקלים שהעניק עידו חג'ג', שלא מזמן עזב את המועדון, גם חיים רמון העניק ערבות בסך מיליון ש"ח ואת השאר (קרוב לשלושה מיליון ש"ח) נתנו מספר אנשי עסקים שלא מעוניינים להיחשף, אחד מהם העניק 1.8 מיליון ש"ח במזומן.