כתובות נאצה נגד ראדי רוססו על האוטובוס של מכבי ת"א

שמישהו יתעורר לפני שזה יהיה מאוחר מדי: הגזענות סביב שחקן האלופה רק גוברת. על אוטובוס השחקנים רוססו כתובות חמורות ביותר: "מוות לערבים", "תג מחיר", "ראדי מת" ו-"ערבים החוצה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  22.08.14 - 10:58
אירוע חמור. האוטובוס של מכבי
אירוע חמור. האוטובוס של מכבי
תחילת כתבה

הגזענות סביב שחקנה של מכבי ת"א, מהראן ראדי, גוברת וחוצה כל קו אדום אפשרי. אחרי שהקשר ספג קללות כמעט בכל משחק או אימון שנערך לאחרונה, כעת הוא גם נאלץ להתמודד עם כתובות נאצה שרוססו על אוטובוס הקבוצה. "ראדי מת", "כהנא צדק", "מוות לערבים" ו-"תג מחיר". שמישהו יעשה לזה סוף.

מכבי ת"א כזכור, זיחקה אמש בפלייאוף הליגה האירופית והפסידה 2:0. מעבר לתחושות הקשות בעקבות ההפסד, במועדון נאלצו להתמודד גם עם פרסום של חדשות ערוץ 2 בו נראה חלוץ הקבוצה, טל בן חיים, כי הוא לכאורה מגבה קריאות גזעניות של האוהדים כלפי ראדי ("אני מבין אתכם, אבל אני יושב איתו בחדר ההלבשה"). מאוחר יותר התראיין בן חיים בתכנית "יציע העיתונות" וטען כי הדברים נאמרו לגבי בן רייכרט, שחקן האלופה שהצהיר בעבר כי הוא אוהד הפועל ת"א.

"הקללות והדברים הקשים שנאמרו מהיציע נאמרו לרייכרט", הסביר בן חיים הנסער, "מהראן לא היה צד בעניין ולא נושא השיחה. הוא לא הוזכר שם, ואפילו לא היה על כר הדשא, הכתבה הזו שיקרית, הכל שם ערוך, כי הם קיללו  את בן, לא את ראדי".

כזכור, רק לאחרונה נעצרו חמישה אוהדי מכבי בשל החשד להתבטאויות גזעניות. אלא שעונשי ההרחקה שניתנו לארבעה מהם קוצרו לשלושה חודשים בלבד. כזכור, שלושה מביניהם הורחקו לשנתיים מהמגרשים ואחד הורחק לשנה.

בנוסף, השופטת, ד"ר דפנה אבניאלי, אף ביטלה את הדרישה הראשונית לפיה הארבעה יצטרכו להתייצב לפני כל משחק בתחנת משטרה ולשהות שם עד כשעה לאחר המשחק. בעצם הביטול הזה, למעשה השופטת ביטלה את ההגבלה המשמעותית היחידה שמאפשרת את אכיפת העונש. ההנחה היא שהשוטרים באיצטדיון יזהו את הארבעה במקרה שיגיעו, אך איך הם אמורים לעשות זאת? למשל, ספק אם במשטרת פ"ת (אחראית על איצטדיון המושבה) מכירים את הארבעה, שיוכלו בקלות להסוות את עצמם.