הרוש לבקרה: "אל תאפשרו לבית"ר לפתוח את העונה"

שוער נתניה, לשעבר בירושלים, דורש לחלט ערבויות שהפקיד טביב לאחר שלא קיבל את כל הסכום המגיע לו, מעל 700 אלף ש"ח. בית"ר מצידה דורשת מנתניה דמי השבחה עבור הרוש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.09.14 - 08:30
הרוש. יוצא למלחמה על כספו (אלן שיבר)
הרוש. יוצא למלחמה על כספו (אלן שיבר)
תחילת כתבה

שוער מכבי נתניה ובית"ר ירושלים לשעבר, אריאל הרוש, שלח הבוקר (שישי) מכתב ליו"ר בקרת התקציבים, עופר אורליצקי, בדרישה לחלט ערבויות שהפקיד אלי טביב בבקרה ולדרוש שהמועדון לא יפתח את העונה עד אשר ישולמו לו הכספים המגיעים לו, פלוס ריבית והצמדה.

  • גביע הטוטו נכנס למאני טיים: שידורים ישירים בערוץ הספורט

במכתב שהגיע לידי אתר ערוץ הספורט ומונה 8 עמודים ששלח פרקליטו של הרוש, עו"ד רועי רוזן, הבהיר האחרון שבית"ר מבזה ומתעלמת מפסק בורר ומפניות השוער ונציגיו לקבל את חובו. כמו כן צורף פסק הבורר בעניין של יצחק אילביץ.

"מרשי מצפה מהרשות לבקרת תקציבים לתגובה מהירה וביצוע מלוא הפעולות הדרושות על מנת להבטיח את ביצוע התשלום", כותב רוזן, שמפרט את הסכומים שעומדים על סך 207,272 אלף ש"ח בצירוף ריבית והצמדה חוקית מיום 8.7.2014. כלומר, 209,306 ש"ח שכר בגין החודשים יוני, יולי, אוגוסט וספטמבר בסך 536.930 ש"ח בצירוף ריבית והצמדה מיום 11.8.2014. כלומר, בסך הכל 540,136 שקלים. 5,049 בגין הוצאות משפט, 17,784 בגין שכר טרחת עורך דין ו-5,959 ש"ח שכר טרחת בורר.

"בית"ר ירושלים הפרה את פסק הבורר והסכומים כאמור המגיעים לסך כולל של 778,323 ש"ח", צוין במכתב שהועבר לאורליצקי, והודגש: "תקנון הרשות לבקרת תקציבים קובע מפורשות כי יו"ר הרשות לא יאשר תקציב הקבוצה אשר לא מילאה אחר כל פסקי הבוררות ו/או החלטות הוועדה למעמד השחקן של ההתאחדות אשר נפסקו לחובתה".

אורליצקי אמר הבוקר בתגובה: "אני לא יכול למנוע מבית"ר לשחק בגלל שתקציב הקבוצה כבר אושר בבקרה התקציבית. אני לא יודע מה מתכננים בבית"ר, אך הם יכולים להגיש ערעור על פסק הבורר או לבקש לבטלו בבית משפט חיצוני. במידה שהכספים לא ישולמו והערעור לא יתקבל, לטביב יש אצלי מספיק ערבויות ומהן אוכל להעביר לאריאל הרוש את המגיע לו".

בינתיים השוער העלה גם פוסט בחשבון הפייסבוק שלו והביע את תחושותיו לגבי אלי טביב. "חבל שבעלי בית"ר ירושלים ממשיך לזרוע חול בעיני כולם ומסרב לכבד את החלטת הבורר. טענותיו חסרות שחר וטוב היה אם לא היה מעלה אותן כלל. אני המשכתי עם הקריירה שלי בהתאם להחלטת הבורר ומרוכז כל כולי בכדורגל. אין לי ספק כי כל הפרסומים האחרונים יתגלו בקרוב מאוד כריקים מתוכן. מאחל לכולנו שבת שלום".

גם בצד של בית"ר לא נחים לרגע. בקבוצה פנו היום למכבי נתניה ברדרישה לקבל דמי השבחה עבור הרוש, בטענה כי השחקן גדל במועדון הירושלמי ועל כן יש לשלם עבור השבחתו כמתחייב בתקנון. יש לציין כי דמי השבחה משולמים לקבוצה כאשר שחקן בית שלה עוזב לקבוצה אחרת לאחר שההסכם עמו הסתיים. במקרה של הרוש, החוזה שלו בבית"ר היה אמור לפוג רק בעוד שנה, ושחרורו התאפשר בזכות החלות הבורר. "מכבי נתניה לא מחויבת לתת דמי השבחה על פי הבנתי", אמר הרוש, "עורכי הדין שלי, גיא פרימור ורועי רוזן, מטפלים בנושא".

במישור המקצועי, הפועל ב"ש הבהירה שתומר סוויסה שסיכם את תנאיו בבית"ר, לא יוכל ליטול חלק במשחק הראשון בליגה בין שתי הקבוצות. סוויסה אמור לחתום על החוזה בתחילת השבוע. החלוץ הניגרי, עמנואל סאני אמור לנחות בשבוע הבא למבחנים, אבל במועדון לא תולים בו תקוות מאחר שלא שיחק בעונה האחרונה כלל כדי לקבל את כרטיס השחקן שלו. אופיר קריאף הודיע שיחפש סד גבס שאיתו ניתן לשחק, אבל בכל מקרה במשחק נגד הפועל ב"ש השחקן לא ייטול חלק. קריאף הזכיר לראשי המועדון שגם מושיקו לוגסי בשנה שעברה שיחק עם שבר והדבר אפשרי.