"בקשת בית"ר ירושלים עבור הרוש היא בגדר חוצפה"

טביב דורש דמי השבחה מנתניה. השוער תקף: הוא זורה חול בעיני כולם

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.09.14 - 13:12
הסאגה מסרבת להיגמר. הרוש (אלן שיבר)
הסאגה מסרבת להיגמר. הרוש (אלן שיבר)
תחילת כתבה

חשבתם שהסאגה הגיעה לסיומה עם הקראת פסק הדין? טעיתם בגדול. במכבי נתניה לא מודאגים מדרישת בית"ר ירושלים לדמי השבחה עבור אריאל הרוש, אך גם מודעים לעובדה שפסק הדין בעניינו, במסגרת הבוררות מול אלי טביב ובית"ר, הינו תקדימי וייתכן שיהיו לו השלכות.

 

בכל מקרה, היועצים המשפטיים של המועדון ובראשם עו"ד גיל לב כבר עובדים על כתב הגנה. נתניה תטען ותסתמך על סעיף 30 א. בפסק הבורר - סעיף שמבטיח להם שקט מסוים. בסעיף נכתב: "אני מקבל את תביעתו של התובע, להצהיר על בטלות ההסכם שנחתם בין הצדדים וכפועל יוצא מכך אני מורה על שחרורו המיידי של התובע מהנתבעת. התובע יכול לעבור לכל קבוצה שיחפוץ ללא תשלום עבור הנתבעת".

משפטנים בכירים בהתאחדות לכדורגל שקראו את פסק הבורר, ציינו שאין ביטוי לנושא דמי ההשבחה אלא על דמי ההעברה בלבד. "פסק הבורר קובע שבית"ר עשתה הכל כדי לפגוע בקריירה של הרוש, לכן הבקשה שלה לקבל דמי השבחה עבורו זה חוצפה", אמרו אותם גורמים. "בלי קשר, בית"ר אינה יכולה למנוע מהרוש לשחק בשורות קבוצה אחרת, אלא רק יכולה למנוע כרגע את התשלום אליו".

בתוך כך, בית"ר מסרבת בשלב זה להעביר את השחרור של השחקן להתאחדות לכדורגל, אבל בנתניה קיבלו מסר שגם אם השחרור לא יועבר, למחלקה המשפטית בהתאחדות ישנו אישור מיוחד לשחרר את השוער מתוקף החלטת הבורר. "הרוש אמר שטביב ניסה לגמור לו את הקריירה וביקר אותו, אז עכשיו טביב יציק לו עד כמה שהוא יכול", אמרו מקורבי השוער, שהוציא אתמול הודעה בה אמר: "טביב זורה חול בעיני כולם".

על כל פנים, אלי שגב ואלי טביב, שנמצאים בקשר טוב, ישוחחו בצאת השבת כדי לנסות ולהגיע להסדר. בנתניה חשים שהקרב האישי בין בעלי בית"ר ירושלים לשוער גרם לבקשה ושגב יבדוק מה ניתן לעשות כדי להגיע לפשרה.

בעניין אחר, הידיעה אתמול כאן באתר לפיה יוסי מאור עשוי להגדיל את תמיכתו, גרמה להדים רבים. האוהדים הציפו את הרשתות החברתיות בבקשות למאור להגדיל את מניותיו בקבוצה. גם למכשיר הנייד האישי של מאור, שמחזיק ב-25 אחוזים מהמניות, נשלחו הודעות. אוהדים רבים שוחחו גם עם רועי דניאל, חתנו של מאור שמשמש בתפקיד במועדון, וביקשו ממנו לדעת מה הם יכולים לעשות כדי לשכנע את חמו לשוב לקדמת הבמה. גורמים במועדון העריכו כי רק ארגון מחדש וסדר בכל מיני עניינים יביא לכך שמאור יגדיל את תמיכתו.