אם יצטרך: הרוש ישלם 30% מדמי ההשבחה

במידה שטביב יקבל דמי השבחה, השוער קבע כי יממן חלק נכבד מהסכום בעלי בית"ר, כזכור, דורש שני מיליון שקלים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.09.14 - 11:57
יהיה לזה סוף? הרוש
יהיה לזה סוף? הרוש
תחילת כתבה

הדם הרע בין אלי טביב לאריאל הרוש נמשך. המאבק בין הצדדים, שהתלהט בסוף השבוע, בעקבות בקשתו של בעלי בית"ר לדמי השבחה עבור השוער ממכבי נתניה, עלה עוד מדרגה: טביב שוחח עם בעלי מכבי נתניה, אלי שגב, והודיע לו שהוא לא מוכן לשום פשרה בנושא ומעוניין לקבל את המגיע לו, דרך וועדה למעמד השחקן. "אין לי רצון לפגוע בנתניה, רק רוצה לקבל את מה שמגיע לי על פי חוק ותקנון", אמר טביב לשגב.

השוער, מנגד, זועם ומחכה לקבל את החוב של בית"ר אליו - סכום של 778.323 ש"ח שטרם שולם, למרות פסק הבורר בעניינו. הרוש טוען כי אין קשר בין החוב לבין הדרישה של טביב לדמי השבחה, שגם אותם חושב השוער שלא מגיע לו לקבל. מבחינת התקנון רשאית בית"ר לפנות לוועדה למעמד השחקן בנושא, מה שתעשה היום, ועורכי הדין של הרוש ידרשו להחזיר את הדיון לבורר.

אלא שבכל מקרה, ניתן לומר שהרוש עצמו כבר "הגן על עצמו" מבעוד מועד. לאתר ערוץ נודע הערב (ראשון) כי עוד בטרם הגיעה בקשתו של טביב, השוער סיכם עם נתניה כי אם הקבוצה תיאלץ לשלם את אותם דמי השבחה - הוא עצמו יממן מכיסו 30%. כלומר, אותו תשלום (בכל סכום שייקבע) יירד להרוש ממשכורת הברוטו ואת היתר תשלים נתניה.

עו"ד יוסי גייר, שיטפל בנושא דמי ההשבחה מטעם טביב, משוכנע שהרוש ועורכי דינו טועים, ושלבית"ר מגיע סכום מסוים בעבור טיפוח השוער במשך שנים ארוכות: "לבורר אין סמכות לקבוע אם מגיעים דמי השבחה או לא, והשאלה הזו גם לא עלתה בדיונים במסגרת הבוררות אפילו פעם אחת", אמר גייר לאתר ערוץ הספורט. "הסכום שמגיע לטביב לטעמי יכול להגיע לשני מיליון שקלים". עורכי הדין של הרוש משוכנעים שידם תצא שוב על העליונה, ונימקו: "קבוצה יכולה לדרוש דמי ההשבחה עם תום תקופת ההסכם, אבל ההסכם של הרוש לא הגיע לסיומו ולכן גם קבע הבורר לשלם לשוער כמה משכורות קדימה. לבית"ר לא מגיע כלום".

משפטנים בכירים בהתאחדות לכדורגל אמרו כי מדובר בסיטואציה משפטית מורכבת. בלי קשר, נתניה הגנה על עצמה באמצעות סעיף בחוזהו של השוער, סעיף שאומר כי במקרה ויידרשו לשלם דמי השבחה, הצהובים לא יישאו בכל הנטל הכספי. בהתאחדות הבהירו כי הרוש יוכל לשחק מול הפועל ת"א ברגע שחוזהו יועבר בבקרת התקציבים, מאחר ואין קשר בין דרישת בית"ר לדמי השבחה לבין העובדה שההתאחדות רשאית לחתום על שחרורו ברגע שבית"ר לא קיימה את פסק הבורר או סירבה לחתום היא על טופס השחרור שלו.

במישור המקצועי, בבית"ר זועמים על אשדוד, שהובסה אתמול 4:0 על ידי הפועל פ"ת וגרמה לכך שהקבוצה מהבירה לא תעלה שלב. מעבר לעובדה שמדובר בנזק כספי, בבית"ר כועסים: "זה מריח לא טוב שאשדוד מפסידה 4:0". תומר סויסה יחתום היום לעונה אחת, אחרי שהפרטים סוכמו כבר בסוף השבוע האחרון, כפי שפורסם כאן באתר. החלוץ בכל מקרה לא יוכל לשחק מול הפועל ב"ש במחזור הראשון בליגה בשל הסכם ההשאלה בין המועדונים. המאמן מנחם קורצקי מעוניין בבן רייכרט מאוד ואם שמי ההשאלה שתדרוש מכבי ת"א לא יהיו גבוהים, השחקן, שכבר הביע את הסכמתו לעבור לבירה, צפוי להגיע.