ריאלי או מוגזם? אלי טביב דורש מנתניה 3 מיליון ש"ח עבור הרוש

בעלי בית"ר פנה לוועדה למעמד השחקן בנוגע לדמי ההשבחה של השוער. העולה החדשה מתנגדת: "הבקשה של טביב לא הגיונית". קרוב ל-9,000 כרטיסים נמכרו למשחק מול מכבי חיפה ביום שני

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.09.14 - 11:19
הצרות עדיין לא מאחוריו. הרוש (אלן שיבר)
הצרות עדיין לא מאחוריו. הרוש (אלן שיבר)
תחילת כתבה

12 ימים עברו מאז שבית"ר ירושלים שלחה מכתב למכבי נתניה, בו הודיעה כי תדרוש דמי השבחה עבור אריאל הרוש והיום (רביעי) פנתה הקבוצה רשמית, באמצעות עורך הדין יוסי גייר, לוועדה למעמד השחקן בנושא. במכתב שהגיע ליד לאתר ערוץ הספורט דורשת בית"ר לקבל לא פחות 3 מיליון שקלים עבור השוער, בטענה שטיפחה אותו מגיל צעיר, נתנה לו את ההזדמנות להוכיח את עצמו ובזכותה הגיע להיות השוער הראשון של נבחרת ישראל.

גורמים בנתניה, שהבינו כבר מזמן שאלי טביב מתכוון לדרוש דמי השבחה, הכינו את עצמם לנושא עם פסיקות ברורות של אופ"א ופיפ"א ומתכוונים לדרוש מהוועדה למעמד השחקן שלא להתערב ולהחזיר את הנושא לבוררות. "זו דרישה מופרכת ובקשה לא הגיונית לאור החלטת הבורר", אמר גורם בכיר בנתניה. הקבוצה של יוסי מזרחי תטען שהחוזה של הרוש בוטל בגלל הפרה מצד בית", ולכן אין לה את הזכות לדרוש דמי השבחה. "ערכאה שיפוטית התערבה כשלהרוש היה חוזה לעוד עונה, וקבעה מפורשות שהוא שוחרר ללא כל תמורה כלשהי", אמרו בנוסף בנתניה.

כזכור ב-11 באוגוסט פסק הבורר מטעם ההתאחדות לכדורגל, יצחק אילוביץ', על שחרורו המיידי של הרוש ואף חייב את המועדון לשלם לו סכום של כ-750 אלף שקלים, בטענה להפרה בוטה של ההסכם מצד המועדון ופגיעה בשחקן.

בינתיים הרוש לא קיבל את הכספים המגיעים לו ועורכי דינו מצפים שיקבל את כל הסכום, כולל ריבית והצמדה. "גם אם טביב רוצה דמי השבחה, שלדעתנו לא מגיעים לו, הוא עדיין מבזה את פסק הבורר. אין קשר בין פסק הדין לבין דמי ההשבחה", אמרו פרקליטיו של הרוש. בבית"ר מתכננים לבקש את ביטול פסק הבורר, בטענה שחרג מסמכותו בעניין דמי ההשבחה.

במישור המקצועי, בבית"ר ממשיכים למכור כרטיסים למשחק מול מכבי חיפה ביום שני בטדי. עד כה כ-8,600 אוהדים הבטיחו את מקומם ובמועדון מצפים ל-25 אלף איש ביציעים.

שחקן הרכש תומר סויסה יעבור היום בבקרה ויהיה בסגל למשחק, אבל לא צפוי לפתוח. מנחם קורצקי צפוי לתת את הקרדיט להרכב שפתח מול הפועל ב"ש, למרות שייתכן כי ברגע האחרון הוא יחליט להוריד לספסל את עומר נחמני ולהקפיץ ל-11 את עומר אצילי.