אוחיון חתם בהפועל, שתנסה להעבירו בבקרה

הקשר סגר לשנתיים, אך האדומים צריכים לגייס כסף. וגם: רן בן שמעון דורש קרוב ל-600 אלף שקלים. ברקוביץ' עודד אחרי התבוסה לק"ש: "התוצאה לא משקפת". עומר פרץ חתם ברמת השרון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.09.14 - 17:58
תחילת כתבה

להפועל תל אביב יש עוד רכש: משה אוחיון חתם היום (ראשון) לשנתיים. עם זאת, עדיין אי אפשר לברך על המוגמר: האדומים עדיין צריכים לגייס עוד כסף כדי לממן את העסקה ובכדי להעביר את הקשר בבקרה. במידה שהכל יילך כשורה, אוחיון ישוב לליגת העל לאחר יותר משלוש שנים באירופה.

הקשר יערוך את האימון הראשון עם הקבוצה. אוחיון שקיבל את החולצה מספר 26 אמר לאחר החתימה: "אני שמח לחזור לליגת העל ולהצטרף למועדון כמו הפועל ת"א. אני בא לעבוד קשה ביחד עם כולם ולתת את כל מה שיש לי בשביל הקבוצה, יש פה סגל שחקנים מצוין ומגובש שיכול לעמוד בכל האתגרים שיש בעונה הארוכה שלפנינו". בתוך כך, החלוץ הקמרוני בן ה-21, גאל אטוק ממשיך להבחן.

בן שמעון נגד הפועל
כפי שפרסמנו כבר לפני כחודשיים, מאמן הפועל ת"א לשעבר רן בן שמעון הגיש היום (ראשון) באמצעות עו"ד מורן מאירי למוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל כתב תביעה נגד הפועל על סך של 595,840 ש"ח. בן שמעון טוען כי מדובר בפיצויים שהמועדון חייב לו על סיום ההתקשרות עימו בקיץ האחרון ובנוסף כספים שנוכו לו מהמשכורת במהלך העונה החולפת בגין הקיצוצים שנעשו במועדון.

"הפועל ת"א לא שילמה למאמן את סכום הפיצוי (אותו הייתה אמורה לשלם בתוך 30 ימים מיום שהודיעה לו על סיום ההסכם) וזאת בניגוד גמור להסכם ותוך הפרה בוטה ויסודית של התחייבותה החוזית", נכתב בתחילת כתב התביעה אשר מגולל לפרטי פרטים את האירועים מיום העסקתו של בן שמעון ועד לאותה שיחת פיטורים עם חיים רמון.

 עוד נרשם בכתב התביעה כי "בתוך פחות משעה לאחר אותה שיחה - במהלך שלא יכול להיות ספק כי תוזמן ותוכנן היטב מראש - פורסם בכלי התקשורת כי מר אייל ברקוביץ' מונה למאמן הפועל ת"א. שינוי העמדה הפתאומי והקיצוני במו"מ מול התובע מעלה את החשד כי באותו שלב שבו "הציע" חג'ג' למאמן לקצץ 66% משכרו גובשה כבר העסקתו של מר ברקוביץ'... הכל תוך ניצול ציני של המו"מ מול המאמן, תוך הסתרת עובדות מהותיות ותוך גרימת נזקים משמעותיים ובחוסר תום לב קיצוני".

מהפועל ת"א נמסר בתגובה: "אנו לא מתדיינים בנושא באמצעי התקשורת ונשיב לכל הטענות במקום הראוי ובצורה מסודרת".

גם בצד המקצועי אין חדשות טובות להפועל ת"א
שלושה ימים אחרי שהמנג'ר אייל ברקוביץ' הכריז בהרמת הכוסית לכבוד החג כי הוא מאמין שהפועל תל אביב תתחרה על כל התארים העונה, האדומים נחלו אמש (שבת) הפסד כואב - 3:0 להפועל קריית שמונה בחוץ - כזה שהחזיר אותם לקרקע. ברקוביץ' ניסה לעודד את השחקנים בחדר ההלבשה כשאמר להם: "התוצאה לא משקפת את מה שהיה במגרש. הייתם טובים לפרקים, תרימו את הראש".

אחרי הניצחון הדחוק על מכבי נתניה במחזור הראשון, אנשי המועדון הגיעו אופטימיים מאוד למפגש עם מחזיקת הגביע וקיוו להמשיך במומנטום, אך רצונות לחוד ומציאות לחוד. כעת מנסים בהפועל ת"א שלא להיכנס לפאניקה ולהרגיע את הרוחות, אך נראה שאם היכולת הזו תמשיך הרוחות יסערו.

מספר שחקנים ניסו בכל זאת לשמור על אופטימיות: "אנחנו גמורים ומאוכזבים. לא היינו צריכים להיראות ככה, עשינו טעויות קשות אבל אנחנו חייבים להתאושש, יש לנו משחק גביע הטוטו בשלישי שמאוד חשוב לנו". סיימון כץ, המחזיק בארבעה אחוזים ממניות הקבוצה, ציין: "התוצאה אמנם מאכזבת, אבל אני מאמין שאסי בסופו של דבר יצליח להוציא את המיטב מהחומר שהעמידו לו".

בניגוד לאמירות הללו, נשמעו גם קולות אחרים, פסימיים יותר. "להפועל ת"א יש 28 שחקנים בסגל. היה עדיף שאייל היה מחתים 2 שחקנים טובים במקום 8 שרק יושבים ביציע כל הזמן", ציין גורם במועדון והוסיף: "נראינו פשוט על הפנים, ידענו שיש לנו בעיות אבל אסור לנו להתפרק כך".

למעשה, המשחק בצפון הדגיש את הליקויים שנראו בהפועל מתחילת העונה - ההגנה מבולבלת ולא מתואמת, וההתקפה חסרת מחץ. מי שספגו לא מעט ביקורות, גם במהלך המשחק, היו הרמוני איקנדה ובנג'מין פרנסיס. אבוטבול התעמת עם איקנדה לאחר אחד המצבים של ק"ש. "הרמוני לפעמים לא מבין את התפקיד שלו, אבל הוא לא בלם טבעי. צריך לעשות שינוי וכדאי שסארי (פלאח) ייכנס מהר לכושר", ציין שחקן בהפועל. גם פרנסיס, שממנו היו מרוצים בצוות המקצועי עד כה, איכזב במשחק שהרי כמעט כל התקפה של ק"ש הגיעה מהאגף שלו, שהיה פרוץ לחלוטין.

בתוך כך, הפועל נפרדת היום מהמנודה הראשון. עומר פרץ חתם בהפועל רמה"ש מהליגה הלאומית. הקשר שהגיע הקיץ להפועל ובתקופה האחרונה התאמן בזמן התרגול הטקטי בצד המגרם עם מספר שחקנים נוספים, החליט לעבור לקבוצה מהלאומית, זאת לאחר שהובהר לו ע"י ברקוביץ' כי הוא לא יזכה לדקות משחק. פרץ יושאל לעונה אחת בלבד ובתום העונה הנוכחית אמור לחזור להפועל. "אני רוצה לשחק ומקווה שאתרום לרמה"ש ונגיע להצלחות ביחד", אמר פרץ לאתר ערוץ הספורט.