דוח חריף נגד בן שמעון, באיגוד דורשים להחמיר

ה-4:4 בנתניה אמנם היה נהדר, אבל לא הגיע בלי עצבים. השופט דניאל בר נתן טוען כי מאמן מכבי פ"ת צעק "אפס. אתה מחפש אותי מאז שלקחת אותי לבית המשפט, עכשיו אני אקח אותך". בן שמעון התנצל לאחר מכן: "הייתי אידיוט"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.09.14 - 09:37
בן שמעון. ייענש בחומרה? (אלן שיבר)
בן שמעון. ייענש בחומרה? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

השופט דניאל בר נתן, שניהל את ה-4:4 בין מכבי נתניה למכבי פתח תקווה, שלח הבוקר (ראשון) דו"ח חריף לאיגוד השופטים כנגד המאמן רן בן שמעון, שהורחק בדקה ה-34. זו אינה הפעם הראשונה שבן שמעון מדבר שלא בצורה נאותה על שופטי ליגת העל וכבר הורחק בעבר.

בר נתן ציין בדו"ח שבן שמעון הוזהר מספר פעמים שלא לדבר אל צוות השיפוט ולהעביר ביקורת, ולא לצאת מהאיזור הטכני. למרות זאת, בדקה ה-34 מאמן פ"ת המשיך לצעוק ועם תנועות ידיים קרא: "למה אתה לא נותן לנו יד?". לאחר מכן פנה לשופט הרביעי איתן שמואלביץ' ואמר לו "בושה וחרפה, חבורה של אפסים".

השופט כתב בדו"ח: "עם ירידתי לחדר ההלבשה, התנפל עליי בן שמעון וצעק: 'אתה כבר 10 שנים מחפש אותי, מאז שלקחת אותי לבית המשפט, אני מבטיח לך שעכשיו אקח אותך לבית המשפט'".

כזכור, ב-2006, אחרי שק"ש הפסידה 4:1 והורחקו לה שחקנים, בן שמעון התראיין בתקשורת ואמר על בר נתן שניהל את אותו משחק: "חדל אישים, חסר אישיות, לא יכול לשפוט". בר נתן תבע ממנו 150 אלף שקל, כשלבסוף נקבע שהמאמן ישלם רק את הוצאות המשפט אחרי שהוא התנצל בפניו.

בדו"ח מציין בר נתן ששוב בן שמעון ניגש אליו התנצל, כאשר גם בראיון שלאחר המשחק המאמן התחרט ואמר: "התנהגתי כמו אידיוט". עם זאת, באיגוד השופטים לא מתכוונים לעבור לסדר היום ויבקשו להחמיר בעונשו של בן שמעון, מאחר שזו אינה הפעם הראשונה שהוא תוקף שופטים.