הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קורצקי: "זה לא נתפס מה שהקהל עשה כאן"

מאמן בית"ר ירושלים התלהב אך לא מוכן להיסחף אחרי ה-0:1 על מכבי חיפה. "אלה בסך הכל עוד 3 נקודות. צריך להירגע"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.09.14 - 23:25

בשביל משחקים כאלה מנחם קורצקי לקח את הג'וב בבית"ר ירושלים. האווירה בטדי, הקהל הגדול וכדי לנצח עם מועדון בכיר קבוצות כמו מכבי חיפה. זה אולי נגמר ב-0:1 קטן, אבל עבור הירושלמים מדובר בניצחון ענק.

מכבי חיפה הגיעה למשחק אחרי החגיגות בסמי עופר במחזור הקודם. היא באה לטדי כדבר המרענן והמפחיד בליגה לכאורה. למעשה, היא סבלה מהנגאובר ובית"ר ניצלה זאת. על הנייר הצהובים-שחורים אולי פחות איכותיים מהירוקים, אבל על המגרש זה ממש לא היה כך. תשאלו את החיפאים שבעטו רק פעם אחת למסגרת בכל המשחק.

למרות שמדובר בהישג ראשון בשלב הכי מאתגר בקריירת האימון שלו, קורצקי סירב להתרגש. "אני לא חוגג את הניצחון. צריך טיפה להירגע כי מדובר ב-3 נקודות בסך הכל", אמר המאמן המנצח בסיום. "זה היה משחק חשוב מאוד לעלות לשחקנים את הביטחון. אבל הראש שלי כבר בשבת בעכו, זה משחק חשוב".

קורצקי חשש לפני המשחק מכמה משחקני חיפה, אך גם ציין שיש לקבוצה נקודות תורפה. הערב הוא ניצל אותן. "מכבי חיפה קבוצה מאוד מאומנת ועם שחקנים מוכשרים, אבל מההתחלה היה ברור לי שנלחץ ונגיע למצבים שלנו. הקהל עזר, זה לא נתפס מה שהוא עשה כאן". ולאיפה הוא מאמין שהקבוצה שלו יכולה להגיע העונה? "זה מוקדם לדבר על פלייאוף עליון, אנחנו רק במחזור השני".

הסיפור הפיקנטי של המשחק היה סביב כובש השער. שלומי אזולאי גדל במחלקת הנוער של מכבי חיפה, אך לא קיבל הזדמנות בבוגרים. בסיום המשחק הוא נראה נרגש מאוד. "בשבוע שעבר ציינו חמש שנים למותו של אבא שלי. הוא ליווה אותי לכל משחק במכבי חיפה, גדלתי שם וזאת סגירת מעגל בשבילי", הסביר אזולאי את האמוציות. "השער שלי היה בשביל המשפחה שלי ובשביל הקהל, הוא נתן לנו המון ביטחון". כמו המאמן שלו, גם הקשר מסרב להסתנוור ומסתכל הלאה: "אנחנו צריכים להישאר עם רגליים על הקרקע, יש לנו משחק קשה נגד עכו ביום שבת".