הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסקנות מטדי: בית"ר ירושלים מלהיבה, ואיפה מכבי חיפה?

היתרון הטקטי של מנחם קורצקי על סטנוייביץ' לא מקרי, האווירה באצטדיון שווה נקודות ואיך לעזאזל שלומי אזולאי שיחק בלאומית? וגם: המאמן של הירוקים לא מוצא איזון, סימן השאלה סביב ראיוס ואכזבה בשם אידריסו. אפק עם 10 נקודות

עומרי אפק
עומרי אפק  23.09.14 - 10:50

1. הדבר הכי טוב שקרה למנחם קורצקי, היה לקבל את באר שבע ומכבי חיפה על ההתחלה. איך זה יכול להיות? כי אין כמוהו בלהכין קבוצה כאנדרדוג. מנטלית וטקטית. בדיוק כמו בעונה שעברה שאימן את רעננה. אז זה היה תמיר כהן אקס מכבי חיפה שכבש את שער הנצחון המרגש בבית מול הירוקים, והפעם, אקס נוסף, שלומי אזולאי (שעוד נגיע אליו) עשה את זה. מקרי? מי שרואה את הקבוצות של קורצקי יודע שלא. רוב הנצחונות האלה מגיעים מתוך עליונות טקטית והתעלות של שחקנים. שאפו.

2. לאלי טביב יש 1,001בעיות התנהלות חמורות, אבל על דבר אחד מרכזי הוא יכול לסמן וי גדול. הרעיון של צוות אימון צעיר ומבטיח עם ישראלים צעירים ורעבים, מתאים לבית"ר ירושלים הנוכחית יותר מאוסף מושאלים שנתקעו בקבוצת האם שלהם כמו בעונה שעברה. רק שלא יתחילו להתבלבל במטרות. פליאוף עליון זו שאיפה ראויה ואסור לבית"ר להסתנוור. חוצמזה, מי שאחראי להבאתם של הבלם הספרדי ססאר ארסו ושל הקשר קלאודימיר עשה סקאוטינג טוב.

3. היתה אווירה מחשמלת בטדי, וכמעט כל עונה זה מוציא מבית"ר לפחות משחק גדול נגד אחת הגדולות. למרות זאת, הקבוצה תימדד לאורך זמן בליגה מול יריבות בינוניות שבאות לשחק זהיר, ובאווירה פחות אטרקטיבית.

4. איך לעזאזל שלומי אזולאי מבית"ר ירושלים שיחק בליגה לאומית? כבר בעונה שעברה במדי ראשל"צ היה אפשר לראות את הפוטנציאל הגדול שלו - גם הגנתית, גם התקפית וגם מצטרף מהקו השני. זה היה ערב גדול בשבילו, עם סיפור אישי מרגש. שיזכור את הרגעים שחיפש את עצמו בליגה השניה - אבל יידע שכל המחמאות ישכחו אם הוא לא יתמיד. גם עומר נחמני הוא פוטנציאל גדול - כוכב נבחרת הנוער לשעבר, שהתקשה להתאקלם בבוגרים. יש לו נגיעה נהדרת בכדור, אבל הקופסא בתוך הראש צריכה להיות חזקה ויציבה. השילוב ביניהם ייצר שער נהדר. דאבל פס בנגיעה. סיומת מדויקת לשער. חד, מהיר וטוב. מילה טובה מגיעה לאלי דסה שהזכיר את הפוטנציאל הגדול שלו.

5. מכבי חיפה? בואו נשים את הדברים על השולחן. שמישהו יזכיר לי משחק אחד אמיתי טוב של מכבי חיפה העונה למעט המחצית השניה האדירה מול סכנין. לא בגביע הטוטו ולא בליגה. רגעים בודדים יפים, הברקות אישיות אבל זהו. שום דבר עיקבי. זה ממש לא מבטל את המאמן אבל זה בהחלט מעלה סימני שאלה.

6. היה מדהים לראות בטדי איזה פערים יש בין שחקני הקבוצה. בית"ר הקומפקטית יצרה יתרון כמעט בכל מקום במגרש. כל איבוד כדור במחצית השניה השאיר המון שטח לשחקני בית"ר לצאת קדימה. מיצ'ל, שעדיין כבד בכושרו הנוכחי ועטאא, לא הסתדרו עם שלישיית הקישור הדינמית מנגד.

7. סטנוייביץ' איחר להגיב לשליטה האבסולוטית של בית"ר בפתיחת המחצית השניה. נדמה לי (גם לפי התגובות שלו) שהוא בכלל עדיין מחכה מתחילת העונה לשילוב של ראיוס, בניון ועזרא כקשרים מתחת לחלוץ. בינתיים, בזמן הזה, הוא לא מוצא את האיזון מהקישור האחורי ומטה.

8. סטויקוביץ' נתן הופעה ענקית. איזה שוער. ההופעה שלו שווה נקודות למכבי חיפה. לא מגיע לו להפסיד במשחק כזה. היחיד בקבוצה.

9. אידריסו הוא אכזבה ענקית. אם שחקן שנותן בגרמניה 45 שערים בשלוש השנים האחרונות מגיע לישראל ונראה ככה זה רק עניין מנטלי. לא מקצועי. יכולות יש לו, כנראה שזילזל בליגה שלנו וזה עולה לו ביוקר, ואז משחרר את הצד הפחות רצוי שלו. רובן ראיוס. שחקן של הברקות או לידר? המשחק בטדי והפער העצום מהמשחק הקודם רק מחדד את השאלה.

10. בתוך טדי היתה חוויה. הדרך לשם כולל הכוונת התנועה לאצטדיון כמו גם היציאה חזרה בסוף המשחק פשוט סיוט. עד מתי?