סאשה: "חולמים לזכות באליפות, אבל אירופה היא המטרה העונה"

לחץ עצום השתחרר בהפועל ת"א אחרי ה-0:3 הקל על הפועל חיפה והקשר שם הכל בפרופורציה: "יש לנו כלים לעשות עונה טובה". אסי דומב מרוצה מהשיפור בהגנה, יורגן קולין מאוכזב מאוד ממעמדו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.09.14 - 08:30
תחילת כתבה

'תחל שנה וברכותיה'. הברכה הידועה הזו לראש השנה התאימה אתמול (שבת) בול להפועל תל אביב, שפתחה את תשע"ד עם ניצחון מרשים 0:3 על הפועל חיפה בבלומפילד, דווקא אחרי שבוע קשה שכלל תבוסה לקרית שמונה והדחה מגביע הטוטו עם הפסד למ.ס אשדוד.

הלחץ במועדון האדום הגיע לשיאו ביום חמישי, עם אסיפה קשה שערך המאמן אסי דומב, כפי שפורסם באתר ערוץ הספורט, וכנראה שהביקורת הצליחה לעורר את השחקנים. אגב, גם ממש סמוך למשחק דומב ניסה להחדיר מוטיבציה כשאמר לחניכיו: "שמעתי שבהפועל חיפה אמרו שאנחנו קבוצה חלשה. אני רוצה שנשמור על הבית ונהפוך אותו למבצר שלנו".

מי שבלט מעל כולם היה גילי ורמוט, עם שער ושני בישוליםף אבל לא רק הוא זכה למחמאות גדולות. גם הצעירים, ביניהם מוחמד אבו אל היג'א, שגיב יחזקאל, רמזי ספורי ושובל גוזלן, קיבלו מילה טובה על יכולתם. סאשה לוקאס, שקיבל ביקורת במהלך השבוע מדומב "החזיר" עם שער - השלישי של האדומים במשחק.

"אנחנו רק בתחילת העונה, אבל אני חושב ששיחקנו טוב", אמר לוקאס, "תמיד כיף לנצח 0:3. שיחקנו כקבוצה וצעד אחר צעד אנחנו משתפרים. אני לא חושב ששיחקנו רע בקרית שמונה, עשינו טעויות אינדיבידואליות ולכן הפסדנו. בכדורגל הכל משתנה משבוע לשבוע. יש לנו את הכלים כדי שתהיה לנו עונה טובה. יש הרבה צעירים, אבל הם טובים ומוכשרים. אני מקווה שלא יהיו ירידות, שיהיו רק עליות מעכשיו. כולם חולמים על אליפות, אבל אם אפשר להגיע לאירופה, אז זו המטרה שלנו לעונה הזו. בכדורגל הכל אפשרי, אנחנו לעולם לא אומרים לעולם לא. אנחנו עובדים וחולמים, כי לחלום זה בחינם".

הפועל תל אביב גילתה שיפור ניכר בשתי הסוגיות הבעייתיות שלה בתקופה האחרונה - היא התגברה על חוסר המחץ בהתקפה וכבשה שלושה שערים, ומצד שני שמרה הפעם על שער נקי, הרבה בזכות יכולת טובה של דני עמוס בין הקורות. "מילת המפתח היא המשכיות. העיקר שנמשיך להשתפר ולהתקדם, אחרת לא עשינו כלום", אמר אחד השחקנים.

ואם בהגנה עסקינן, מי שמאוכזב ממעמדו הוא יורגן קולין, שלא פתח בשני המשחקים האחרונים לאחר שסארי פאלח תפס את מקומו ב-11. הרמוני איקנדה ממשיך לקבל בינתיים את הקרדיט למרות שננזף על ידי דומב במהלך השבוע, וגם במחצית אתמול על ידי אייל ברקוביץ', שדרש ממנו לשחק פשוט.