ברדה: "מוקדם לדעת האם זו הצהרת כוונות"

גיבור הערב לא נסחף: "באנו מוכנים". לוי: "יש ווינר גדול בב"ש, ברדה"

רועי זריהן  29.09.14 - 22:50
תחילת כתבה

ללא ספק קיבלנו הערב משחק עונה בוסרמיל: אליניב ברדה עם שלושער ענק קבע 2:3 להפועל ב"ש על מכבי תל אביב. 11,000 צופים יצרו בב"ש אווירה מדהימה והשחקנים על המגרש עמדו בציפיות בערב מדהים של כדורגל. אז מה היה לנו? יתרון מהיר, שער שנפסל מנבדל גבולי, פנדל שלא היה וחמש דקות משוגעות עם 3 שערים.

החלוץ כבש את הראשון שלו כבר בדקה השלישית. הצהובים לחצו לאורך כל המחצית הראשונה ובפתיחת המחצית השנייה, ערן זהבי ספק הוכשל ברחבה אבל זה הספיק לזיו אדלר כדי להצביע על הנקודה הלבנה. הכוכב של מכבי גם כבש והישווה את התוצאה. אבל אז החלה הדרמה האמיתית. ברדה העלה את ב"ש ליתרון בדקה ה-85, בן חיים איזן שתי דקות מאוחר יותר (87), וכבר כשחשבנו שהכל גמור, ברדה הגיע שוב (88), כבש את השלישי ושלח את האות לחגיגות ביציעים.

"היינו מוכנים למכבי", אמר כוכב הערב, אליניב ברדה. "ישר אחרי שהבקענו את השני ספגנו שער מהיר, כל מה שרציתי זה להחזיר את היתרון בהקדם ואפילו לא ידעתי כמה זמן נשאר לסיום המשחק".

לטענתו של החלוץ, ההבדל הערב היה במוכנות הטקטית: "ידענו שמכבי שולטת בכדור אז ניסינו לדאוג שהמשחק יתנהל רחוק מהשער שלנו, זה יצר תחושה שהם שולטים אבל זה היה למראית עין בלבד".

למרות הניצחון המדהים, הכוכב מסרב להיסחף: "מוקדם לדעת אם זו הצהרת כוונות להמשך העונה, חבל שיוצאים לפגרת נבחרת כי היינו רוצים להמשיך את המומנטום הטוב. מעל הכל חשוב לי להחמיא לקבוצה ולקהל, הייתה פה אווירה יוצאת מהכלל."

 אחרי התצוגה הערב, ורגע לפניי שאלי גוטמן מפרסם את הסגל של הנבחרת, אולי צריך בכל זאת לקחת גם את ברדה בחשבון. "המאמן יחליט אם אני אהיה בנבחרת, זו גאווה גדולה להיות חלק מהנבחרת".

אלישע לוי פירגן לכוכב הגדול שלו בסיום המשחק: "יש לנו ווינר גדול בקבוצה וקוראים לו אליניב ברדה. אבל למרות התצוגה האישית הוא קיבל היום המון עזרה מהחברים שלו, אי אפשר לנצח קבוצה כמו מכבי ת"א לבד, צריך לשחק קבוצתי",

אמנם לוי ניצח את האלופה המכהנת אבל כמו בעונה שעברה, הוא לא אומר את המילה אליפות. "זה לא משחק עונה, כי אנחנו עדיין בשלב מוקדם מאוד של השנה. עשינו ניצחון מאוד חשוב שמעיד על איזה קבוצה אנחנו הולכים להיות".

המאמן לא התעלם מהעובדה כי מה שהיה הערב בוסרמיל הוא לא פחות מחווית כדורגל: "היינו עדים היום למשחק כדורגל גדול עם קצב ומהפכים. כן יירבו משחקים כאלה".