ניצחון ענק לטביב: כפ"ס משכה את התביעה נגדו

פרסום ראשון: הירוקים, שדרשו 12.5 מיליון ש"ח לא יקבלו שום תשלום עבור יבואה, ידין ודה סילבה - שהועברו להפועל ת"א

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.09.14 - 15:33
מחייך בביהמ"ש. טביב
מחייך בביהמ"ש. טביב
תחילת כתבה

מפרק הפועל כפר סבא, עו"ד ליאור דגן, החליט למשוך את תביעתו כנגד אלי טביב - בסך 12.5 מיליון שקלים שהוגשה בדצמבר 2013. בתביעה, שהוגשה בזמנו כנגד טביב והחברה שעימה ניהל את הפועל ת"א יחד עם מוני הראל, (שם החברה - הראל אחזקות בע"מ) טען עו"ד דגן שלכפ"ס מגיעה כספים מהעברת דגלאס דה סילבה, אביחי ידן וסמואל יבואה להפועל ת"א - וכי הכספים נלקחו על ידי טביב לכיסו.

בכתב התביעה שהוגש אז נכתבו מילים כנגד מי שמנהל היום את בית"ר ירושלים, שטען לכל אורך הדרך כי התביעה מופרכת, ושכפ"ס אינה זכאית לכספים. שופט בית המשפט המחוזי בלוד, אילן שילה, המליץ למפרק למשוך את התביעה ואם ימצא לנכון יוכל לפנות בבקשה לנסות לבטל את פסק הבוררות שניתן על יד חנוך קינן וקבע כי חל חוק התיישנות ולכפ"ס לא מגיע תשלום. תקנון ההתאחדות קובע כי חל התיישנות על תקופה של מעל ל-18 חודשים.

מדובר בניצחון גדול לפרקליטיו של טביב, עו"ד יורם זמיר ונועם פורר שקיבלו חיזוק מנציגת כונס הנכסים הרשמי שטענה גם היא בבית המשפט שה"ניסיון לקיצור הליכים מצד המפרק אינו היה נכון".

כעת, דגן יצטרך לשקול עכשיו אם לבקש לבטל את פסק הבורר אך גם נציג ההתאחדות לכדורגל היועץ המשפטי לשעבר,משה אביבי, סיפר שסיכוייו להצליח קלושים לנוכח התקנון.