טביב ביקש לדחות את גזר הדין כיוון שהוא בחו"ל. בפועל הוא בארץ

בעלי בית"ר היה אמור לקבל היום את עונשו בפרשת הנער, אולם הוא קיבל מועד חדש מתוך אמונה שישהה בחו"ל. מתברר: טביב יכול היה להיות נוכח בביהמ"ש. תגובת בית"ר י-ם: "אין תגובה"

מוטי פשכצקי ושי וולך  05.10.14 - 12:57
טביב. למה לא עמד במבחן המציאות? (אלן שיבר)
טביב. למה לא עמד במבחן המציאות? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

בעלי בית"ר ירושלים, אלי טביב, אמור היה לשמוע הבוקר (ראשון) את גזר דינו בפרשת תקיפת הנער, מפי שופט בית משפט השלום בת"א דניאל בארי. אלא שבקשתו לדחיית הדיון התקבלה ורק ב-31 בדצמבר 2014 הוא ישמע את עונשו בגין הרשעתו בסעיפים המיוחסים לו. חשיפת אתר ערוץ הספורט גילתה כי הסיבה לדחייה - שהותו של טביב בחו"ל - לא עמדה בסופו של דבר במבחן המציאות.

ב-15 בספטמבר אלי טביב, באמצעות בא כוחו עו"ד ציון אמיר, שלח בקשה לבית המשפט לדחות את הדיון בעניינו וציין בטופס הבקשה: "בצל אילוצים הקשורים בעבודתו, הנאשם לא יהיה בארץ במועד הדין האמור ומבקש לדחות הדיון למועד מתאים אחר". השופט בארי קיבל את הטיעון וגם בא כוח המדינה, עו"ד מוריה גרין, נתנה באדיבותה את הסכמה לבקשה. אלא שטביב נמצא בכלל בארץ.

אלי טביב, שהואשם בשיבוש הליכי חקירה, השמדת ראיות ותקיפה בנסיבות מחמירות, הרוויח לכאורה עוד קצת זמן שאותו יכולים לנצל עורכי דינו להיערכות נוספת. עורכי דינו של טביב טוענים כי כשהוגשה הבקשה לדחייה טביב אכן האמין כי ישהה בחו"ל ביום בו נקבעה הקראת גזר הדין, וכי מאז השתנו תכניותיו.

כזכור, בית המשפט הרשיע את אלי טביב בפרשת הנער, אחרי שנתיים של דיונים, בסעיפים של תקיפה בנסיבות מחמירות בצוותא ובהשמדת ראיות. השופט בארי קבע כי טביב תקף עם מאבטחו את אוהד הפועל תל אביב גיא חסין, בימים בהם שימש כבעלים של האדומים. ההרשעה נקבעה ב-26 ביוני השנה וכעת, יותר משלושה חודשים אחר כך, גזר הדין עדיין לא הושמע.