הסעיף המיוחד של אלטמן בהפועל פ"ת

עידן בר און נדרש לשתף אותו ב-50% מהמשחקים. אם לא, ישולם ''קנס'' למכבי

רועי זריהן  21.10.14 - 10:50
אלטמן חותם על החוזה. הובטחו לו ולמכבי דקות
אלטמן חותם על החוזה. הובטחו לו ולמכבי דקות
תחילת כתבה

האם הפועל פ"ת תצטרך בסופו של דבר לשלם על עמרי אלטמן? לאתר ערוץ הספורט נודע כי אלטמן מחזיק בסעיף בחוזהו הקובע כי עד לחודש ינואר השחקן חייב לקחת חלק ב-50 אחוזים ממשחקי הקבוצה. אם זה לא יקרה - הפועל פתח תקווה תיאלץ לשלם "קנס" למכבי תל אביב. ''הקנס'' המדובר הוא למעשה תשלום דמי השאלה למכבי תל אביב עבור הקשר.

כזכור, שחקנה של מכבי תל אביב הושאל לעולה החדשה ללא תמורה, כשאחד התנאים הוא שיתוף השחקן בחמישים אחוזים ממשחקי הקבוצה עד לפתיחת חלון העברות בינואר. חייבים לציין כי לא מדובר בסעיף הקובע כי אלטמן חייב לפתוח בהרכב, אלא לקחת חלק במשחק - גם כמחליף.

בהפועל פתח תקווה הסכימו לחתום על חוזה שכזה משלוש סיבות מרכזיות: הראשונה היא העובדה שאלטמן הוא שחקן שעידן בר און ושאר אנשי הצוות המקצועי בפתח תקווה רצו מאוד. הסיבה השנייה קשורה לעניין הרב שהפגינו מספר קבוצות כלפיי אלטמן במהלך הקיץ, ביניהן, מכבי נתניה, הפועל רעננה ומכבי פתח תקווה ולמעשה באמצעות סעיף זה המלאבסים ידעו שהשחקן ירצה להגיע אליהם. הסיבה השלישית היא העובדה שהמאמן אינו מחוייב לפתוח עם אלטמן בהרכב ואף יכול לשתף אותו לדקה אחת אם ירצה ועדיין, יעמוד בתנאי החוזה. לכן אין חשש בהפועל פתח תקווה שאלטמן לא ישקיע באימונים ובמשחקים.

אם לפשט את האחוזים לכמות המשחקים, אזי שאלטמן חייב לקחת חלק לפחות ב-7 משחקים של הפועל פתח תקווה עד ל-1.1.2015 - משום שעד לפתיחתו של חלון העברות בינואר ישוחקו בארץ 14 מחזורים. נכון להיום אלטמן שותף בכל ארבעת מחזורי הליגה, מה שאומר שבעשרת המחזורים הקרובים אלטמן צריך לקחת חלק בשלושה משחקים נוספים בלבד.

"אלטמן הוא שחקן חשוב מאוד במערך שלנו ובסגל שלנו, מדובר בבחור צעיר ומוכשר שמהווה מודל לחיקוי לשאר השחקנים בכל מה שנוגע לרצינות שלו, המחוייבות שלו וההשקעה שלו באימונים ובמשחקים", מסר גורם בהפועל פתח תקווה לאתר ערוץ הספורט. "גם ללא הסעיף הזה בחוזה אלטמן היה משותף בהרבה יותר מ-50 אחוזים ממשחקי הקבוצה עד לחודש ינואר, עצם העובדה שיש ברשותנו שחקן ברמתו של אלטמן היא פריבילגיה שאין להרבה קבוצות בדרג שלנו", הוסיף אותו גורם.

''ההחלטות לגבי כל שחקן בקבוצה יהיו לפי היכולת של השחקנים וכמו כן ישמשו את טובת הקבוצה וקידומה בליגה'', נמסר מהמועדון, ''בהפועל פ''ת יודעים כולם מההנהלה ועד לאחרון השחקנים שהצלחת הקבוצה היא בראש סדר העדיפות".