זעזוע: ערן לוי יסופסל. רומאריו יעלה במקומו

לחץ במכבי נתניה לקראת הקרב מול בני סכנין בשבת: "אם נפסיד יהיה בלאגן גדול". המשטרה נעתרה לבקשת הקבוצה והפחיתה את כמו השוטרים במשחק ל-70

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.10.14 - 23:34
איבד את המקום בהרכב. לוי (צילום: אלן שיבר)
איבד את המקום בהרכב. לוי (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

כשהיא עם נקודה אחת בלבד ובמקום האחרון בליגה, מכבי נתניה תארח בשבת (19:30) את בני סכנין. למעלה מ-4,000 אוהדים בצהוב אמורים להגיע, רובם מצוידים בדגלי ישראל. יוסי מזרחי מגיע למשחק עם הגב אל הקיר ואחרי שבשבוע שעבר בהפסד להפועל חיפה דרשו ממנו האוהדים להתפטר.

הסיפור הגדול הוא סיפסולו של ערן לוי. הקפטן יאבד את מקומו בהרכב, כאשר רומאריו יערוך את הופעת הבכורה שלו ויפתח על חשבונו. מזרחי מתלבט עם איזה מערך לפתוח, אבל נראה שיעבה את מרכז הקישור. עודד גביש לא נצא בכושר משחק ולא יהיה בסגל, בעוד ירין חסן יחזור ל-11. דילמה נוספת היא בין עמרי קנדה לוויקי כחלון בעמדת המגן הימני.

המאמן ועוזרו שי הולצמן הקרינו לשחקנים קטעים מההפסד לחיפה. "שימו לב כמה אנחנו רכים, הפועל חיפה עושה עשר מסירות ואנחנו לא רצים לקחת את הכדור ולהפריע להם, אסור לנו להיראות ככה", אמר מזרחי בכעס. "לא ייתכן שקשרים לא יחלצו כדורים ובהגנה שחקנים יהיו כל כך רכים. ככה לא נגיע לכלום". מאמן נתניה התייחס גם למשחקון שקיים ובו הביסו שחקני ההרכב השני את ההרכב הראשון: "אני מאוד מודאג. נראיתם חסרי ביטחון וזה היה נראה רע מאוד".

"אם נפסיד יהיה בלאגן גדול", אמר אחד השחקנים הבכירים בקבוצה. "אסור לנו לחשוב על מצב כזה בכלל. עם כל הכבוד לסכנין, אנחנו יותר טובים מהם וחייבים כבר להראות את זה על המגרש ולא בדיבורים". בתוך כך, המועדון פירסם שהמשטרה נעתרה לבקשתו והסכימה להפחית את כמות השוטרים במשחק ל-70, לאחר שבמקור 120 היו אמורים לאבטח אותו.

בימים הקרובים יישבו אנשי נתניה עם ראש העיר מרים פיירברג. במועדון יבקשו להקדים את התשלום בסך 2.5 מיליון שקלים שאמורה הקבוצה לקבל בחודש ינואר, שנת התקציב החדשה. עידו אקסברד וליאור ג'אן, ששיחקו בשנה שעברה בנתניה, שלחו מכתב למועדון ובו ביקשו לדעת מתי יועברו להם מענקי העלייה. מהקבוצה נמסר כי בתוך שבועיים יקבלו כל השחקנים את המגיע להם.

אוהדי מכבי נתניה, שתכננו לשיר את ההמנון בדקות 3 ו-72 מול סכנין, השתכנעו לבסוף לוותר וישירו את "התקווה" רק בתחילת המשחק. הנפת דגלי ישראל ביציעים, כתשובה לדגלי פלסטין שהונפו ביציע של סכנין בדוחא מול בית"ר, תתקיים כמתוכנן.