הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התנצלות וזר פרחים: קורצקי והאוהד ייפגשו

האוהד יצר קשר עם המאמן כדי לקיים סולחה לאחר השיחה הבוטה שדלפה. בבירה לא יערכו טקס להרוש, בן שושן וערן לוי. 4 מאוהדי בית"ר טוענים: הותקפנו אחרי המשחק על ידי אוהדי הפועל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.10.14 - 21:01

בית"ר ירושלים השיגה אמש (שני) ניצחון חשוב במיוחד, כשגברה 0:2 על הפועל תל אביב בבלומפילד, אך גם 3 הנקודות והעלייה למקום הרביעי בליגת העל לא הצליחו להוציא חיוך מהמאמן מנחם קורצקי, שעבר יום קשה במיוחד בעקבות השיחה בינו לבין אוהד בית"ר, שדלפה לרשת ועשתה גל כותרות שליליות במיוחד עבור המאמן.

 • קורצקי: "כולם תומכים בי, זה היה אחד הימים הקשים בחיי"
 • עוד ערב צהוב בבלומפילד: 0:2 גדול לבית"ר על הפועל תל אביב
 • פיספסתם את המשחק? לא נורא כנסו ל-PLAY BY PLAY
 • האוהד המדובר התקשר היום בצהריים למנחם קורצקי ומחר יגיע לאימון כדי לקיים סולחה, במסגרתה יעניק לו פרחים. אימו של האוהד התקשרה גם היא למאמן והתנצלה בשם האוהד. במקביל, במועדון דאגו להבהיר כי אם האוהד לא יתנצל גם הוא בפני קורצקי ויביע חרטה, הוא לא יוכל להיכנס למשחקי הבית. "אלי טביב עבר אירוע דומה כשהיה בהפועל ת"א, ולא פעם אחת, ולכן הוא מבין את מנחם", אמרו בסביבת הבעלים.

  קורצקי, שהביע חרטה רבה על דבריו, שוחח ארוכות עם טביב בנושא, כשהשניים אף הגיעו יחד למשחק בבלומפילד. המאמן קיבל גם עשרות הודעות תמיכה מאוהדי בית"ר, אך במקביל גם הודעות רבות מצד תושבי הדרום, שכעסו על דברי המאמן. "מנחם עשה כמעט כל מה שאדם אחר היה עושה אם היו מאיימים עליו. מצד שני, הוא היה חייב להגיש תלונה במשטרה ולא להפריז בשיחה עם אותו אוהד, שלא מייצג את הקהל שלנו", אמר גורם בבית"ר.

  "טעיתי בתגובה שלי, טעיתי במה שעשיתי, השיחה לא הייתה לעניין. כששמעתי את השיחה לא האמנתי שאני אמרתי דברים כאלה", אמר המאמן בכתבה ששודרה ב"חדשות 2", במהלכה התנצל בפני אימו של אותו אוהד. "ביום שישי לפני כניסת שבת הילדה שלי שיחקה עם הטלפון שלי, וראתה הודעה מאוד חמורה. היא אמרה לי 'אני מפחדת'".

  "אין לי שום דבר או סטיגמה נגד תושבי הדרום, אלה האנשים הכי גיבורים במדינה הזו", הסביר קורצקי את דבריו. "לא אמרתי את זה בקטע של 'הלוואי ייפול עליך קסאם', אלא בקטע של 'משהו נפל עליך אז אתה מרשה לעצמך לקלל ככה'". האוהד העביר מסר בשיחה עם הכתב: "אני אוהב אותך מנחם, נסחפתי והגבתי כמו שלא הייתי צריך להגיב. לא שופטים אדם בשעת כעסו. טעיתי".

  בעניין אחר, בית"ר צפויה לעמוד לדין לאחר שהמשקיף מטעם ההתאחדות, משה עגייב, ציין בדוח שלו כי ביציע של האוהדים הירושלמים הודלקו אבוקות. השוטרים לא הצליחו לתפוס עד עתה את האוהדים שהדליקו את האבוקות, כאשר גם מצלמות הטלוויזיה במעגל סגור בבלומפילד לא הראו דבר משום שהמדליקים הסתתרו מתחת לדגל פריסה ענק.

  בעלי בית"ר אלי טביב, שחזר לבלומפילד, הסתובב לכל אורך המשחק עם אבטחה צמודה וספג קללות מאוהדי הפועל. "לא שיחקנו טוב אבל גם במשחקים כאלה חשוב לדעת לקחת 3 נקודות", אמר טביב, "זה לא היה ניצחון יותר מיוחד בשבילי, כי את התקופה שלי בהפועל כבר שכחתי, זו היסטוריה".

  אוהד בית"ר טוען: הותקפתי על ידי אוהדי הפועל
  ארבעה אוהדי בית"ר ירושלים טוענים כי הוכו אמש אחרי הניצחון על הפועל ת"א. אחד האוהדים התראיין ל"חמש באוויר", תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט: "ישבנו ארבעה אוהדים בפיצריה די רחוקה מבלומפילד לאחר המשחק. לפתע הגיעו עשרות אוהדים עם אלות, בקבוקי בירה ואבנים. התחילו לזרוק לנו הערות וקללות. המשכנו בשלנו עד שלפתע השליכו עלינו בקבוק בירה, שפגע לי בראש. הגיע אמבולנס שפינה אותי לבית חולים".

  "המשטרה הגיעה אחרי כמה דקות, אבל כבר הייתי מלא דם ונכנסתי לתוך עומק המסעדה. לא התגרנו באף אחד, רק באנו לראות משחק כדורגל", הוסיף האוהד שנפגע, "לא נראה לי שאגיע יותר לבלומפילד, לטדי בטוח אגיע".

  בית"ר לא תקיים טקס להרוש, בן שושן וערן לוי
  בבירה החליטו שלא לקיים טקס ביום חמישי לשחקני העבר, שמשחקים בנתניה - אריאל הרוש, עמית בן שושן וערן לוי. העובדה שהקהל הבית"רי נגד הרוש והבעלים מנהל נגדו תביעה גרמה להחלטה שלא לקיים את הטקס. אוהדי בית"ר פנו לגורמים במועדון וביקשו לקיים טקס עבור בן שושן, אך נאמר להם כי זה לא אפשרי. בן שושן וערן לוי יקבלו עידוד ותמיכה מהקהל הירושלמי בטדי, בעוד שכנראה כל נגיעה של הרוש תלווה בשריקות בוז.

  יש לציין כי בית"ר טרם שילמה את הכספים שהיא חייבת להרוש מתוקף פסק הבורר והגישה בקשה לבית המשפט המחוזי במטרה לבטלו. הרוש שוחח אמש עם יו"ר הבקרה עופר אורליצקי וביקש לדעת מדוע היא אינה מתערבת בנושא. "הבקרה מכבדת פסקי בורר רק בסוף השנה, ובכל מקרה לא רשאית לחלט ערבויות כל עוד הנושא במשפט", אמר אורליצקי הבוקר.

  מבחינה מקצועית, מנחם קורצקי צפוי לבצע כמה שינויים בהרכב. תומר סוויסה צפוי לפתוח לראשונה בהרכב בית"ר במקום עומר נחמני, כאשר ייתכן שיתבצעו מספר שינויים מאחר ששחקנים התלוננו על עומס. תומר ירוחם, שאיבד את מקומו בסגל לעמנואל סאני ברגע האחרון, טל כחילה ואיציק כהן צפויים לבקש לעזוב בחלון ההעברות בינואר. דני פרדה ועומר אצילי, שלא שותפו, ירדו מאוכזבים ומיהרו לעזוב את האיצטדיון. בימים הקרובים יישבו במועדון שוב עם המגן אלי דסה, כשעד עכשיו סוכנו של השחקן אבי נמני דיווח על פערים כספיים גדולים.