פאקו: כלום לא בטוח, תראו מה קרה לברצלונה

מאמן מכבי לא מקל ראש בהפועל תל אביב: "במשחק אחד הכל אפשרי. יש לי צרות לגבי ההרכב ואפילו לגבי ה-18". ייני: "אין חוקים במשחק כזה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  02.11.14 - 10:20
תחילת כתבה

אחרי שלושה ניצחונות רצופים, כולל 1:3 קליל בבית על מכבי חיפה, נראה כי הדרבי מול הפועל מגיע בזמן מצוין מבחינתה של מכבי תל אביב. רגע לפני המשחק הגדול בבלומפילד, פאקו אייסטראן, שאגב ערך את הבכורה שלו במכבי בדרבי בגביע הטוטו, התיישב הבוקר (ראשון) למסיבת העיתונאים המסורתית ודיבר על ההכנות לקראת 90 הדקות החשובות ביותר מבחינת האוהדים.

"אין הכנות מיוחדות לפני משחק כזה, זה רק עוד משחק, עוד 3 נקודות שאנחנו צריכים לנסות לקחת", התעקש המאמן הספרדי והוסיף: "המיקום בטבלה לא קובע בדרבי, כולם מוכנים להילחם קצת יותר מאשר במשחקים אחרים. לחץ? אין לחץ אחר על השחקנים, הם מנוסים מספיק כדי להתמודד עם זה. לא חושב שההבדלים בין הקבוצות ישפיעו, תראו מה קרה בקאמפ נואו אתמול. במשחק אחד הכל יכול לקרות".

כבר מספר שנים שיחסי הכוחות נוטים בבירור לטובת הצד הצהוב של תל אביב, אבל נראה כי העונה הפערים בין הקבוצות גדלו עוד יותר. "הדיבורים על כמה ננצח לא משפיעים על השחקנים. השחקנים מפוקסים בכל אימון, משקיעים המון, ויש לי צרות טובות בנוגע להרכב ואפילו בנוגע ל-18 שיתלבשו. לכולם מגיע לשחק. אני בטוח שהמאמן של הפועל היה מרוצה מהצרות שלי", אמר פאקו.

שרן ייני, קפטן מכבי ת"א, המשיך באותו קו: "דרבי זה תמיד משחק מאוד מעניין, יש הרבה יוקרה במשחק הזה. אין כל כך חוקים במשחק כזה. הפועל תבוא מוכנה מאוד, מאוד רעבה, ואנחנו צריכים להיות מוכנים לזה. ההכנה לקראת המשחק הספציפי הזה היא לא מיוחדת, וזה רק מראה שההכנה שלנו היא תמיד טובה מאוד".

על התחרות בסגל אמר המגן: "אף אחד מאיתנו לא מרגיש בטוח וזה עושה טוב לקבוצה. יש שחקנים טובים בכל תפקיד וזה גורם לכל אחד להעלות את הרמה שלו. כולם בטירוף, כולם רוצים לשחק בדרבי, ובסופו של דבר זה עושה טוב. בן בסט? הוא שחקן מצוין, כולם מחזיקים ממנו מאוד, ויכול להיות שבהמשך העונה הוא לא יירד מהדשא. אף אחד לא יודע את זה. יש פה קבוצה בריאה. התחרות פה היא תחרות טובה".