הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הטעויות של גרינפלד: השופט יושעה לשבועיים

איגוד השופטים קיבל את ההחלטה לאחר תצוגת השיפוט האיומה ב-1:3 של מכבי נתניה על הפועל פתח תקוה. גרינפלד צפוי להגיש תביעת דיבה נגד מנכ"ל הפועל פ"ת, יורם עינב, על דבריו בתכנית "יציע העיתונות"

מוטי פשכצקי ורועי זריהן  03.11.14 - 09:00

השופט הבינלאומי, אוראל גרינפלד, לא ינהל משחקים בליגת העל בשבועיים הקרובים - כך הוחלט הבוקר (שני) באיגוד השופטים, זאת בעקבות הטעויות הקשות שביצע השופט במהלך המשחק בין מכבי נתניה להפועל פתח תקווה (לא שרק לפנדל ברור לזכות מכבי נתניה במחצית הראשונה, ואז שרק בחצי השני לפנדל שלא היה ולא נברא).

מבקר השופטים, יוסי בנישתי, יעניק לשופט את הציון הנמוך 7.4 - הציון הנמוך ביותר שקיבל העונה שופט בליגה הראשונה. אגב, גרינפלד מחזיק גם בציון הגבוה ביותר שקיבל שופט העונה, כאשר זכה לציון 8.9 אחרי ניהול המשחק בין מכבי תל אביב למכבי חיפה.

"גרינפלד הוא שופט צעיר ומוכשר, שאתמול היה גרוע מאוד ופירק את המשחק", הודה הבוקר גורם באיגוד השופטים. המנכ"ל יריב טפר הבהיר כי הצוות המקצועי יישב עם גרינפלד וביחד יעברו על הטעויות בתקווה שאלו לא יחזרו בעתיד.

באיגוד העבירו ביקורת גם על הקוון אייל שרון, שאמר במערכת השמע לשופט הראשי כי לא הגיע פנדל לטובת מכבי נתניה במחצית הראשונה, לאחר הכשלה ברורה על לארי קאיודה. "עוזר שופט הוא כשמו כן הוא, והעוזר במקרה הזה לא רק שלא עזר, אלא הכשיל", אמרו באיגוד.

אנשי הפועל פ"ת באו בטענות לשופט וחלקם חיכו לו ביציאתו מהמגרש תוך שהם מטיחים בו את כעסם. הבלם מייקל טוקורה, המגן קובי מוסא והשוער קאלה דרשלר היו עצבניים במסדרון המוביל לחדרי ההלבשה וצעקו על גרינפלד. השופט העדיף להתעלם ולא רשם את הדברים בדוח שהגיש.

דבריו של מנכ"ל הפועל פ"ת, יורם עינב אתמול בתכנית "יציע העיתונות", לפיהם שמע את גרינפלד אומר לאנשי מכבי נתניה במחצית שבחצי השני הוא יחזיר לכם, עוררו הדים רבים באיגוד השופטים. השופט עצמו, צפוי לתבוע את עינב על דבריו. גרינפלד אמר לחבריו שמדובר בהאשמות בדיוניות חסרות כל בסיס שפוגעות בשמו הטוב ובוודאי שלא נבראו. באיגוד המליצו לשופט לפנות לערכאה משפטית, גם כדי למנוע בעתיד מבעלי תפקידים של קבוצות, להשתלח בשופטים בצורה הזו.

מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר שוחח בתכנית "מגרש פתוח" ואמר: "המשחק ינותח ביחד עם השופט ועם ועדה מקצועית. נעבור על הדברים הטובים יותר והטובים פחות. המשחק אתמול לא היה טוב. כל הפרשנות על פנקסנות, או להחזיר לנתניה, אלו דברים לא רלוונטים ולא מקצועיים. גם גרינפלד חושב שלא היה משחק טוב".

"אין דבר כזה להשעות שופט, זה רק המענה לאיזה פעילות משמעתית", המשיך טפר, "שופט לא יושעה בגין טעות מקצועית. אם המערכת סבורה שהשופט לא יכול לשפוט שבוע אחרי משחק, אז הוא לא ישובץ. אוראל משובץ משחק בליגה האירופית במחזור הקרוב, ואחר כך, נעשה כפי שתקבע הוועדה המקצועית".