הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיון קורצקי נקטע: לא בטוח שניתן לדון בעניינו

הדיין תהה האם יש לו סמכות להכריע בפרשת הקללות של מאמן בית"ר ירושלים. קנס של 15,000 שקלים לבית"ר

רועי זריהן  05.11.14 - 17:16

פרשת מנחם קורצקי והאוהד הגיעה היום (רביעי) לבית הדין של ההתאחדות, רק שמסתבר כי לא בטוח בכלל שבסמכותו של הגוף לשפוט את מאמן בית"ר ירושלים, לנוכח העובדה כי מדובר במקרה פרטי שלא קשור למגרש הכדורגל בצורה ישירה.

קורצקי עצמו אמנם לא הגיע לבית הדין אבל המאמן, שהוקלט מקלל בצורה בוטה את האוהד ששלח לו איומים, הגיש כתב הגנה אבל ויתר על הזכות להגיע. במהלך הדיון, דיין בית הדין של ההתאחדות, גיורא לנדאו, קיבל את כתב ההגנה והחליט לעצור בשלב זה את העיסוק בתיק עד שיברר אם בסמכותו לדון בנושא פרטי שכזה. על פי הדיין, רק ביממה הקרובה הוא יקבל תשובה סופית אם בכלל יש לו את הזכות לשפוט את קורצקי בגין מקרה כזה. אגב קורצקי כבר החליט לתרום כסף לעמותה שנלחמת באלימות בעקבות התקרית.

במקביל בית"ר ירושלים עמדה לדין בנוגע לאבוקות וחזיזים שהוצתו ביציע שלה במשחק נגד הפועל תל אביב וספגה קנס של 15,000 ש"ח. אלי טביב ואבנר קופל ייצגו אותה כאשר טביב טען שמדובר במשחק חוץ וכי המארחת הפועל תל אביב אחראית לשמור שאף אוהד לא יכניס חפץ שכזה למגרש.

הדיין לנדאו ביקש מטביב לבקש את סרטי האבטחה כדי לטפל באותם אוהדים. בעלי בית"ר אמנם הודה כי אכן מדובר באבוקות מהיציע של אוהדי הקבוצה וקופל הציע שהכסף מהקנסות יילך לטיפול במלחמה באלימות.