ארגון "היציע" דורש: אין לגזור רדיוסים בלי קהל

בפניה בשמן של עמותות האוהדים נכתב: "לחדול עם ענישה קולקטיבית"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.11.14 - 16:26
המיעוט מתפרע, הרוב נענש (אלן שיבר)
המיעוט מתפרע, הרוב נענש (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אנשי הפועל תל אביב ומכבי תל אביב יתייצבו בשני בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בעקבות אירועי הדרבי האלימים, והיום ארגון היציע, בשם עמותות האוהדים בארץ, ובפרט עמותות האוהדים של מכבי ת"א ("האחים לסמל") והפועל ת"א ("האדומים"), יצא בקריאה לבית הדין לכדורגל שלא להעניש את המועדונים בעונשים קולקטיביים בדמות משחקי רדיוס ללא קהל.

פנייה רשמית ומפורטת בשם העמותות נשלחה לנשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד אורי גורן,  ותובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף. בפניה נכתב: "לקראת הדיונים בנוגע לאירועי משחק הדרבי, אנו קוראים לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל לעצור את העוולה ולחדול עם שיטת הענישה הקולקטיבית בדמות משחקי רדיוס ללא קהל, ומשחקי רדיוס מרוחקים".

עוד נכתב: "אופן ענישה זה פוגע קשות בציבור אוהדי הכדורגל הנורמטיבי, אשר מתנגד בשאת נפש לאלימות ופוקד את האיצטדיונים בכדי לעודד את קבוצתו בצורה ספורטיבית והוגנת. ציבור זה, אשר משקיע אלפי שקלים מכיסו בכל שנה בכדורגל הישראלי, הוא הרוב המוחלט של באי האיצטדיונים ואין הוא צריך להיענש בגין מעשיהם של בודדים עליהם אין לו שליטה".
 
"מלבד זאת, לציבור אוהדים מסור זה אין כל אחריות או השפעה על תפקוד מערך האבטחה שכשל במקרה הנ"ל", נטען בפניית ארגון היציע. "בנוסף, מקרי העבר, מעידים כי לעונשים אלה אין כל אפקטיביות או הרתעה, והם פוגעים אנושות בכדורגל הישראלי".
 
"אנו קוראים לבית הדין שלא להשאיר את האיצטדיונים ריקים. אין להעניש את מרבית האוהדים המתונים והחיובים שעדיין מעוניינים להשתתף בחוויה ספורטיבית שמציע הכדורגל הישראלי", התעקשו מנסחי המכתב של ארגון "היציע". "עונשים אלה ירחיקו את אלה שעדיין מאמינים ואוהבים את המשחק. דווקא בשעה זו על בית הדין, ההתאחדות ומנהלת ליגות הכדורגל לחזק את עמותות אוהדים שהוקמו בשנים האחרונות ויוצאות בריש גלי כנגד האלימות ואף נוקטות בצעדים אפקטיביים כנגדה בקרב קהילות האוהדים".