כתב אישום נגד מקללי ראדי. התביעה דורשת 3 שנות הרחקה

שלושת אוהדי מכבי ת"א כבר הורחקו ל-3 חודשים וכעת מנסים להחמיר את עונשם. פרקליטם של החשודים: "לאירועי הדרבי יש השפעה על ההחלטה". עיני: "צר לי שדיון משפטי הופך להתקפות אישיות נגד תובע ההתאחדות"

שירלי בר דיין ומוטי פשכצקי  20.11.14 - 12:00
ראדי. המקללים ייענשו (האתר הרשמי)
ראדי. המקללים ייענשו (האתר הרשמי)
תחילת כתבה

פרקליטות מחוז ת"א ממשיכה במאבק נגד הקריאות הגזעניות והאלימות במגרשי הכדורגל והיא הגישה כתבי אישום כנגד שלושה מאוהדי מכבי ת"א שהורחקו מהמגרשים לשלושה חודשים בעקבות קריאות גזעניות ואיומים לעברו של קשר הקבוצה מהארן ראדי. היום (חמישי), הוחלט לדחות את הדיון בעניינם ליום שני.

השלושה שהגיעו היום לבית משפט השלום בת"א היו משוכנעים שהוזמנו לאחר שהסתיימה תקופת הרחקתם מהמגרשים, אך במקום זה הם קיבלו לראשונה את כתבי האישום. משרד המשפטים שהנחה להמשיך ולהילחם בתופעה, קיים בשבועות האחרונים הרצאות בבתי ספר בנושא ומוכן להחריף את המאבק כדי שהעניין ייפסק.

נציגי הפרקליטות דרשו מהשופט להחמיר עם שלושת האוהדים ולהרחיקם לתקופה של 3 שנים ממשחקי הקבוצה, בעוד הם טוענים כי שילמו כבר את חובם. כזכור, מפקד מחוז ת"א, ניצב בני סאו הנחה לפתוח נגד השלושה בחקירה משטרתית ולהפעיל את כל המשאבים והכוחות הנדרשים על מנת למצות את הדין עם החשודים.

כזכור, בחודש אוגוסט האחרון עצרה המשטרה חמישה אוהדי מכבי תל אביב בחשד לקריאות גזעניות ואלימות מילולית נגד השחקן. על פי המשטרה, הם תועדו במספר אירועים שונים, במשחקי אימון ובמשחק גביע הטוטו של הצהובים, כשהם קוראים לעבר השחקן ואף מאיימים עליו. שלושה מתוכם היו מוכרים למשטרה עוד לפני הקריאות נגד ראדי.

במשטרה ציינו כי המעצרים בוצעו על סמך מידע מודיעיני וכן התבססו על חומרי חקירה שנלקחו ממכבי ת"א. על פי המשטרה, במהלך החודשים האחרונים התבצעו צילומים באופן סמוי, כולל באימון בקרית שלום בו ספג ראדי קריאות גזעניות. בין היתר הבחינה המשטרה בהתגברות הקריאות בימים שלאחר חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון.

את כתב האישום הגישה עו"ד רונית דוד חסון מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי). עו"ד מורן סטרול, פרקליטם של החשודים, אמר בתגובה: "התחושה היא שההחלטה הזאת הושפעה מאירועי הדרבי, אבל אני לא נכנס לזה. מדובר באירוע מלפני שלושה חודשים. בית המשפט הרחיק תחילה את הלקוחות שלי לשנתיים בממוצע, המחוזי בהחלטה נחרצת קבע שההרחקה תפחת לשלושה חודשים והיום בדיוק נגמרה ההרחקה. עכשיו הגישו דיון בהול כדי להאריך אותה שוב. אני סבור שזה לא מידתי, נילחם בבית המשפט ונאמר את דברנו".

"אם חוק הספורט מאפשר הרחקה מיידית לשלוש שנים זה לא אומר שבכל בעיה במגרש צריך לגזור את מלוא העונש", ממשיך העו"ד. "אמרנו שיש מידתיות ושאפשר להסתפק בהרבה פחות. אם הם יורשעו, אז שיורחקו, אבל בשלב הזה אנחנו עדיין לפני הרשעה. אם כבר עכשיו מקבלים שלוש שנים, מה הטעם בהרשעה?".

עיני מגיב על ההתקפה נגד תובע ההתאחדות
קרלוס גרסיה מאוכזב מאוד מכך שנדחה הדיון בעניינו בעקבות אירועי הדרבי. אמנם הבלם יכול לשחק במשחק הקרוב נגד קרית שמונה, אך במכבי מאמינים כי זה לא גורם לשיפור מצב הרוח שלו מאחר והוא קודם כל רוצה לסיים את הסיפור.

אחרי שאתמול הוחלט לדחות את הדיון בעניין הבלם בשבוע נוסף, העניין הוביל לעימות בין עו"ד של מכבי לתובע ההתאחדות ניר רשף. יו"ר ההתאחדות עופר עיני התבטא בנושא: "צר לי שדיון משפטי הוביל להתקפות אישיות נגד תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, שעושה מלאכתו נאמנה, ועל בתי הדין. ההליכים השיפוטיים בבתי הדין של ההתאחדות היו, נותרו וימשיכו להיות נקיים מכל שיקול לא ענייני. אני מבקש לחזק בשעה זו את העוסקים במלאכה, ובטוח כי המערכת המשפטית תדע לעשות דין צדק. כיו"ר ההתאחדות אעניק כל גיבוי למערכת השיפוטית".

בנושא אחר, אחרי יומיים של חופש, מכבי שבה להתאמן יחד עם שחקני הנבחרת. ג'ורדי קרויף שוחח עם השחקנים שמעורבים בתמונה הפרובוקטיבית שדלפה מחדר ההלבשה. "אם יש תמונה כזאת, אסור שהיא תצא החוצה. ברור לנו שמדובר בחבר'ה צעירים שעושים שטויות, אבל בעידן של היום הם צריכים להבין שהם פוגעים בעצמם ובמועדון", אמרו בקבוצה והוסיפו בצחוק: "העיקר אומרים ששום דבר לא מודלף ממכבי".