בא הביתה

מגיל 14 שיחק רועי גורדנה בהפועל ת"א, והערב הוא מגיע לבלומפילד כאורח. עם 3 שערים העונה ומחמאות מהצוות בב"ש ("בדיוק מה שהיה חסר לנו"), הקשר ינסה להוכיח לאדומים שזאת הייתה טעות לוותר עליו

רועי זריהן  22.11.14 - 12:30
מרגיש בבית בב"ש. גורדנה
מרגיש בבית בב"ש. גורדנה
תחילת כתבה

ב-17:00 יעלה רועי גורדנה, לבוש בחולצה אדומה, לכר הדשא בבלומפילד. בשונה משנים עברו, הקשר בן ה-24 יתלבש ויתארגן למשחק בחדר ההלבשה של הקבוצה האורחת. לראשונה מאז עזב בקיץ האחרון, גורדנה יגיע למפגש מול הפועל תל אביב, הפעם כשחקן הפועל באר שבע. עבורו, מדובר במפגש מרגש וטעון מול האקסית המיתולוגית.

"ברור שזה לא עוד משחק, הפועל תל אביב היא סוג של בית בעבורו. אין לי ספק שהוא מתרגש, אבל כמו שאני מכיר אותו זה ממש לא יפגע בו, אלא להיפך", אמר חבר לקבוצה. גורדנה עצמו הבהיר לפני יומיים במסיבת העיתונאים: "אני לא חושב שאחגוג אם אכבוש בבלומפילד נגד הפועל תל אביב", והגניב חיוך לאוויר.

במהלך הקיץ, בגלל סיבות כאלו ואחרות, החליטה הפועל תל אביב "לוותר" על הקשר שגדל אצלה מגיל 14 לאחר שעשה מספר שנים בבני יהודה ובמכבי תל אביב. לפחות לפי שמונת המחזורים הראשונים, המרוויחה הגדולה מ"הוויתור" הזה היא הפועל באר שבע, ואולי בכלל יש מרוויח אחד גדול יותר מכולם - רועי גורדנה.

בראש ובראשונה, המספרים מדברים. שלושה שערי ליגה יש לגורדנה במדי ב"ש, רק שער אחד פחות מהכמות שכבש במדי האדומים מת"א ב-71 משחקים. "גורדי", כפי שהוא מכונה בבאר שבע, עשה קפיצת מדרגה גם בכל מה שנוגע ליכולת האישית שלו וממש לא מדובר רק בהבקעת שערים. "גורדי הוא בדיוק מה שהיה חסר לבאר שבע בשנים האחרונות, מדובר בשחקן טכני, שמעטים השחקנים בליגה שיודעים לנהל משחק ולהכניס כדורי עומק כמו שהוא יודע", החמיאו בצוות המקצועי.

אז נכון, בארבעת המחזורים האחרונים הוא לא תמיד מקבל את חולצת ההרכב (פתח פעמיים ופעמיים נוספות נכנס כמחליף), אבל גם כשהוא עולה מהספסל הוא יכול לשנות משחק - תשאלו את מכבי פתח תקווה (נכנס ב-0:1 לב"ש בדקה ה-57, ובתוך רבע שעה כבר היה 0:4). "הוא לעולם לא יעשה "פרצוף" כשהוא לא פותח, הוא מקצוען אמיתי", מעידים חבריו לקבוצה.

"באר שבע זאת עיר של כדורגל, לכל מקום שאני הולך מדברים איתי רק על הפועל באר שבע. אני אוהב את הקהל הזה ואני מרגיש שאני חלק ממשהו גדול". לפני חמישה חודשים, כשהגיע לראשונה לבירת הנגב, נשמע גורדנה נרגש. היום, אחרי שמונה מחזורים, שלושה שערים ומקום בצמרת, הוא מרגיש בבית. אוהב את הקהל, והם מחזירים לו באהבה משלהם.

הערב הוא חוזר לבית בו גדל. לא ברור איך הקהל המקומי יקבל אותו, ואיך יחגוג (אם בכלל) במידה ויכבוש, אבל מה שבטוח – אין שחקן בסגל של אלישע לוי שמכיר טוב כמוהו את כר הדשא בבלומפילד.