הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

באיגוד השופטים יודיעו: אלי חכמון טעה בפנדל

הוועדה המקצועית טוענת כי בוזגלו בכלל לא היה יכול למנוע את נגיעת היד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.11.14 - 09:19

הוועדה המקצועית של איגוד השופטים תודיע ביום רביעי: אלי חכמון טעה כששרק לפנדל לטובת הפועל ת"א בניצחון על הפועל ב"ש, כך עולה משיחות שקיימו אתמול גורמים בוועדה המקצועית. באיגוד סבורים שנגיעת היד של מאור בוזגלו היתה בתוך הרחבה, אך לא מדובר בעבירת יד, שכן המרחק בין ורמוט שהגביה לבוזגלו היה קטן, כך ששחקן ב"ש לא היה יכול למנוע מגע של הכדור ביד בזמן המסירה.

"זה מקרה מאוד גבולי והרבה שופטים היו נופלים בו", אמר גורם בוועדה המקצועית לאתר ערוץ הספורט. באיגוד העבירו ביקורת גם על השופט גל ליבוביץ' שעלה העונה לסגל הבכיר והציג עד אתמול יכולת גבוהה. באיגוד טוענים כי קיפח את הפועל עכו שלא שרק לפנדל אחרי עבירה על יובל אבידור ברחבה. "זה היה יום פחות טוב לשופטים ולצערנו יש ימים כאלה ועוד יהיו", אמר גורם באיגוד השופטים.

בנושא אחר, השופט הבינלאומי אוראל גרינפלד הגיש הבוקר את הדו''ח שלו מאירועי מהמשחק בין בני יהודה לבני לוד, כשגם המשקיף אמיר נבון שלח דוח חריף משלו. גרינפלד כתב: "במהלך המחצית הראשונה נשמעו שלל קיראות מכיוונם של אוהדי בני יהודה שישבו ביציע 2 'מוחמד מת וסלים טועמה מחבל'. בנוסף לכך, בדקה ה-26 כששחקן בני לוד מחמוד עבאס יצא משדה המשחק עקב פציעה, אותו קהל אוהדים של בני יהודה צעק לעברו 'מחבל, מחבל, מחבל' זאת תוך כדי שאותם אוהדים זורקים לעברו חפצים".

גרינפלד ציין גם את האירועים בהפסקה בין המחציות: "במהלך הפסקת המחצית נכנס לחדר ההלבשה של השופטים בעלי קבוצת בני לוד, אבו סובחי, בליווי צעקות רועמות ובטענות כלפי אופן השיפוט. ביקשתי ממנו לצאת מחדר השופטים אך הוא סירב והמשיך לצעוק 'אתם עושים פוליטיקה, זה שיפוט חד צדדי. אתם חושבים תעשו מה שאתם רוצים'. רק לאחר התערבות של המשקיף הוא עזב את חדר ההלבשה".

גרינלד ציין אירוע נוסף. "מיד לאחר שריקת הסיום ניגש אלי מאמן בני לוד, סולימאן אזברגה וצעק לעברי בנוכחות עוזרי השופט ושאר שחקני הקבוצות 'אתה קבעת את תוצאת המשחק אתם עושים פוליטיקה כאן, אתה קבעת את תוצאת המשחק ואתה יכול לרשום מה שאתה רוצה'".

אבו סוחבי וסולימאן אזברגה יועמדו לדין כמו גם בני יהודה, שתספוג עונש של 3 משחקי רדיוס לפחות. במשטרה הבטיחו כי כבר היום יילקחו אוהדים שקראו קריאות גזעניות לחקירה באמצעות סרטוני האבטחה מהאיצטדיון.