מעל כולם: יפת ינהל את מכבי חיפה נגד הפועל

השופט הבכיר קיבל את המשחק המרכזי. שיבוץ יוקרתי לאיתן שמואלביץ'

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.11.14 - 09:23
יפת, זכה לשבחים (אלן שיבר)
יפת, זכה לשבחים (אלן שיבר)
תחילת כתבה

ראשי איגוד השופטים נאלצו להתעסק בלא מעט "כיבויי שריפות" בתקופה האחרונה, אבל המחזור האחרון הביא עימו קצת נחת. אלון יפת (ניהל את המפגש בין סכנין לבית"ר י-ם) וזיו אדלר (שפט במשחק העונה בקריית שמונה) זכו לציון גבוה ממבקרי השופטים. "שני השופטים הטובים בישראל העבירו שני משחקים שנחשבים למוקש בצורה יוצאת מהכלל", אמרו באיגוד.

בעוד אצל יפת, בכיר שופטי ישראל, ניהול המשחק המצוין הפך לדבר שבשגרה, עושה רושם שאדלר - שסיים בעונה שעברה בראש דירוג השופטים מבחינת הוועדה המקצועית - רק ממשיך להתקדם. השופט הצעיר ניהל מוקדם יותר העונה את המשחק בו ניצחה הפועל ב"ש את מכבי ת"א וזכה גם אז לציון גבוה.

בתוך כך, מחר (רביעי) תשב הוועדה המקצועית עם השופט אלי חכמון, ששרק בדקה ה-90 לפנדל שנוי במחלוקת לזכותה של הפועל ת"א במשחק מול הפועל ב"ש. על פי גורמים בוועדה, השופט שגה בהחלטתו, אך החלטה רשמית בנושא טרם יצאה. באותה ישיבה תדון הוועדה המקצועית גם בהחלטה של גל ליבוביץ' לא לשרוק לפנדל לטובת הפועל עכו במשחק מול מכבי פ"ת.

לקראת המחזור הקרוב - נקבעו שיבוצי שופטים כאשר יפת ינהל את המשחק המרכזי בין הפועל ת"א למכבי חיפה. ליאני ישפוט את המפגש בין מכבי ת"א להפועל חיפה, ארז פפיר יהיה השופט בהתמודדות בין הפועל ב"ש למכבי נתניה, רועי ריינשרייבר ינהל את המפגש בין הפועל פ"ת לסכנין, דניאל בר נתן שובץ למשחק בין בית"ר למכבי פ"ת.

חדשות טובות לאיתן שמיאלוביץ' שינהל את המשחק בין דינמו מוסקבה לפנאתינייקוס כאשר שופטי הרחבה יהיו זיו אדלר ואלי חכמון לצד הקוונים דני קרסיניקוב וניסן דוידי.