מכבי הצטרפה להפועל בבקשה לדיון נוסף באירועי הדרבי

האלופה לא מוותרת על הנקודה שהופחתה והגישה בקשה לדיון נוסף בבית הדין העליון. קרלוס, שקיבל עונש קל בעקבות הדרבי, כבר לא שותק: "לא קראתי לקהל לרדת למגרש, רק לעזרה לזהבי"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  27.11.14 - 15:31
תחילת כתבה

שבוע לא קל עבר על מכבי תל אביב. בית הדין אמנם המתיק בעונשה, אבל הפחית לה בכל זאת נקודה בעקבות אירועי הדרבי, ואז הגיע גם הפסד במשחק העונה. ה-2:1 בקרית שמונה הרחיק את האלופה עד פער של 5 נקודות מהמוליכה, ועכשיו יש לחבורה של פאקו אייסטראן חתיכת גבעה לטפס עליה אם היא רוצה לחזור בהמשך הדרך לפסגה. לאור כל זאת, במכבי ת"א לא מוכנים לוותר על כל נקודה. הצהובים החליטו להצטרף להפועל תל אביב בבקשה לדיון נוסף בעניינן בבית הדין העליון. מדובר בבקשה לדון מחדש בעונש שהוטל עליה בגין פיצוץ הדרבי.

בשבת הקרובה מכבי תארח את הפועל חיפה באיצטדיון בנתניה, בעקבות שזרוע דשא בבלומפילד (במשחק שייחשב גם לרדיוס), בתקווה לחזור לנצח ולהפעיל לחץ על קרית שמונה, שתתארח מוקדם יותר אצל הפועל רעננה - גם כן בנתניה.

החדשות הטובות הגיעו אתמול מכיוונו של קרלוס גארסיה, שקיבל עונש קל מבית הדין. הבלם הספרדי, שהואשם בכך ששלהב את אוהדי מכבי תל אביב במטרה שיירדו לכר הדשא בדרבי, ירצה עונש של 20 שעות למען הקהילה, ולא ספג הרחקה. שבועות לא פשוטים עברו על קרלוס, שנשם אתמול לרווחה והיום הוציא כל מה שהוא שמר בבטן.

"הרגשתי טוב אתמול, זה היה הערב הכי טוב שלי אחרי שלושה שבועות לא קלים", אמר קרלוס במסיבת העיתונאים, "עכשיו אני יכול להתרכז רק בכדורגל. אני באמת לא יודע איך נקלעתי לכל זה ולמה הפוקוס היה עליי. קשה לעמוד מהצד ולראות את כל מה שקורה, בטח בתור זר. לא תמיד אתה מבין מה אנשים אומרים או כותבים עליך".

כשנשאל אם הרגיש שעיר לעזאזל בכל הנוגע להאשמות אחרי הדרבי, ענה הספרדי בנחרצות: "כן, בהחלט. מבחינתי לא קרה איתי כלום בדרבי, אלא כולם אמרו שקרה. אני היחיד שהטילו עליו את האחריות". קרלוס שחזר שוב את מה שאירע על הדשא באותו ערב אלים בבלומפילד: "ראינו אוהד של הפועל פורץ למגרש. אף אחד מהאבטחה לא עצר אותו והוא זינק על ערן זהבי. לא קראתי שם לאוהדים לרדת לדשא, לא עשיתי את מה שאמרו שעשיתי. כל מה שעשיתי היה לקרוא לאבטחה כדי לעזור לזהבי".

"עבורי זה לא עונש לעזור לילדים", התייחס קרלוס לעונש החינוכי שספג מבית הדין, "עשיתי את זה בספרד וגם במכבי. עשיתי את זה כל חיי. אמרתי את האמת בבית הדין וזה הכל. אני מרגיש שניצחתי, כמובן. אם אמרתי שלא קראתי לאוהדים לרדת למגרש ובית הדין קיבל את זה, אז ניצחתי".

קרלוס נשאל גם בנוגע ליכולת של מכבי תל אביב העונה, שעובדת קשה יותר במירוץ לאליפות , בעיקר לאור העובדה שהיא סופגת יותר שערים. "לא אכפת לי אם ננצח 4:5 בכל משחק עד סוף העונה", אמר הבלם, "אני רק רוצה לנצח. לא חושב שקבוצות למדו איך לשבור אותנו. אנחנו מגיעים להמון הזדמנויות בהתקפה, אז לפעמים גם מגיעים מולנו להרבה מצבים. זה בכלל לא נכון שבשנתיים האחרונות לא היה קשה לזכות באליפות, כי כן היה קשה. יש לנו פער מקרית שמונה אבל יש לנו בהחלט את היכולת להתחרות על האליפות גם השנה".

גם נגד פאקו היתה לא מעט ביקורת, בעקבות ההפסד לקרית שמונה. המאמן הספרדי אמר אחרי ה-2:1 למוליכה כי מכבי היא היריבה הכי גדולה של עצמה, וספג ביקורת על זלזול לכאורה בהצלחה של המוליכה. "אני ממשיך להגיד - אנחנו האויבים הכי גדולים שלנו", הסביר פאקו, "יהיה מאתגר לזכות בעוד אליפות? כן, אבל הדבר היחיד שאתה יכול לשלוט הוא עצמך. בענפים אחרים הטוב לרוב מנצח, בכדורגל לא. אנחנו צריכים לשלוט רק בדרך שלנו, ולכן כשאמרתי שרק אנחנו האויבים של עצמנו זה לא היה זלזול ביריבה. אמרתי שקרית שמונה היתה טובה יותר, אז אם זה היה זלזול אז הבינו אותי לא נכון. אם רוצים להוציא מהקשרם את הדברים שאני אומר, אז בבקשה".

"הייתי חלק מההפסד, כשאני מנצח אני חולק את הניצחון עם השחקנים וככה גם בהפסד", הוסיף פאקו, "ניצחנו 7 משחקים קודם לכן ואני לא חושב שמשהו צריך להשתנות בנושא הזה. ברור שצריך להשתפר. צריך לספוג פחות? כן. לכבוש יותר? כן. אני סומך על הקבוצה? בהחלט. אני מאוד ביקורתי כלפי עצמי. אם הפסדתי, אז משהו היה לא בסדר וזה ברור. כרגע אנחנו לא במקום הראשון כי עד עכשיו היינו פחות טובים מקרית שמונה".

"יש לנו מזל שיש לנו את ערן זהבי, אבל זה לא אומר ששאר השחקנים לא איכותיים", המשיך מאמן מכבי,"תראו את מסי. בברצלונה הוא זכה בהכל ובארגנטינה בכלום. אם אתה לא מוקף בשחקנים טובים, אין לך סיכוי לזכות בשום דבר. אני בטוח שהשחקנים יודעים שהם לא שם רק כדי לעזור לערן זהבי. כדי לתקוף צריך החלטות טובות גם של הבלמים וגם של השוער".

ואגב שוער, פאקו נשאל על היכולת של ברק לוי אבל דיבר דווקא על חואן פאבלו: "רציתי לומר משהו כבר הרבה זמן. לא נותנים מספיק כבוד לחואן פאבלו, שנתן כל כך הרבה לקבוצה הזאת. הוא הראה שהוא שוער מספיק טוב כדי לשחק במכבי ובקבוצות יותר טובות ממכבי. אני חושב שצריך לכבד אותו יותר. הוא היה פנטסטי עבורנו העונה".