סמארז'יץ', בלם נבחרת סלובניה, מועמד למכבי חיפה

הבלם (27) שיחק עם מויאל בשריף. שחר סיפק מפגן תמיכה בראיון ב"רדיו חיפה": "רוצה שסטנוייביץ' ימשיך בעונה הבאה". על ביטול האימון: "הייתי חייב לנער את השחקנים". בניון ומויאל ב-11 מול הפועל ת"א, טוואטחה בספק

תומר לוי
תומר לוי  28.11.14 - 16:20
המחליף של צוצאליץ'?
המחליף של צוצאליץ'?
תחילת כתבה

בצל המשבר הגדול, מכבי חיפה ממשיכים בהכנות לקראת ינואר והחיזוק שככל הנראה יגיע. כרגע, על הפרק עומדים בלם, קשר וחלוץ זר - כאשר שם אחד כבר יש: מיראל סמארז'יץ', בלם נבחרת סלובניה, ששייך כיום לרייקה הקרואטית.

כידוע, אדין צוצאליץ' יעזוב ככל הנראה וייתכן כי סמארז'יץ' ייכנס לנעליו. מדובר בשחקן בן 27, גובהו 1.87, ולו 3 הופעות בנבחרת הבוגרת של סלובניה. לרייקה הוא הגיע העונה, זאת לאחר שבארבע השנים הקודמות שיחק בשריף טיראספול, יחד עם קובי מויאל.

במקביל, נראה כי גם מיצ'ל ייחתך - זאת במידה יימצא לו מחליף ראוי בינואר. אלכסדר סטנוייביץ' כבר אמר שעבור חלק מהשחקנים זה צ'אנס אחרון להוכיח את עצמם והוא ייקח חלק מהם לשיחות אישיות. גם בגזרת הישראלים צפויים שינויים, כאשר שמם של אלירן עטר וטל בן חיים הבלם כבר הועלה.

מפגן התמיכה של שחר
ימים לא פשוטים עוברים על מכבי חיפה. בדיוק כפי שקרה בשנים האחרונות, הקבוצה מהכרמל כיוונה לאליפות בקיץ, אבל כבר בתחילת העונה נמצאת קרוב בהרבה לקו האדום מאשר למקום הראשון. למרות זאת, עושה רושם שיעקב שחר עדיין מאמן בחומר הקיים ובמיוחד בצוות המקצועי. בראיון שהעניק היום (שישי) הבעלים ל"רדיו חיפה" הוא נתן גב מלא לאלכסנדר סטנוייביץ' והתייחס כמובן לביטול הלא שגרתי של האימון.

"הדבר האחרון שאפשר להגיד על סטנוייביץ' זה שהוא בורח מאחריות", התייחס שחר למאמן, שכבר הציע פעמיים את התפטרותו. "החלטתי שהוא ימשיך כי  אני סומך עליו. הוא מדבר בגובה העיניים עם השחקנים ועם העיתונאים, אולי גם מדי יותר, ולפעמים גם לא מפרשים אותו נכון. הוא מאמן ברמה גבוהה ואם אם זה תלוי בי, אני רוצה אותו סוף העונה הזאת וגם לעונה הבאה".

גם את ביטול האימון הסביר שחר: "השחקנים נכנסו למצב של חוסר ביטחון והיו צריכים לעבור ניעור, אז בחרתי לזעזע. עשיתי את זה בתיאום עם סטנוייביץ', כי המשבצת החסרה שלא עובדת טוב היא זו של השחקנים. זה לא סוד שנחליף חלק מהם בינואר, אלא אם הם ישכנעו אותי אחרת".

שחקן בקבוצה התייחס לאקט של שחר ואמר לאתר ערוץ הספורט: "הביקורת היתה נוקבת והמסר אלינו היה ברור. מה שבטוח זה שבלי קשר לתוצאת המשחק מול הפועל תל אביב, נצטרך לתת את הכל להילחם כמו מטורפים מול איצטדיון מלא. אף אחד לא נשאר אדיש לביטול האימון".

מאימון הבוקר, טוואטחה פרש עקב פציעה - ואם לא יוכל לשחק, שמואל שיימן יפתח על חשבונו. מי שצפויים לאבד את המקום הם מיצ'ל, רובן ראיוס ואלון תורג'מן, בעוד שיוסי בניון, עידן ורד, אייל משומר וקובי מויאל בפנים. גם בוקולי עשוי לקבל את הקדריט ב-11. ההתלבטות של סטנוייביץ' היא בין וויאם עמאשה ושמעון אבוחצירה.