הכל עניין של מומנטום: כך חיפה ניצחה את הפועל תל אביב

האצטדיון, הקהל והמערך של דומב עזרו למכבי חיפה להשיג ניצחון חשוב, אך שער מוקדם של ספורי היה מייצר ערב שונה לגמרי. עומרי אפק עם 10 נקודות ממשחק בינוני עם תפאורה נדירה

עומרי אפק
עומרי אפק  01.12.14 - 10:32
תחילת כתבה

1. אצטדיון סמי עופר. וואו. האיר פנים לנבחרת ישראל בביקורה היחיד בו עד כה, והטירוף שבו משאיר את מכבי חיפה בחיים. הקהל של הירוקים זוכה בתואר מצטיין השנה עד עכשיו, וההבדלים בין הבית לחוץ עבור הקבוצה של אלכסנדר סטנוייביץ' עצומים: 80 אחוז בבית, 0 אחוז בחוץ. יש סיכוי טוב שזה ישתנה לטובה ביום רביעי בנתניה.

2. הפועל תל אביב עלתה למגרש במערך לא חכם, ששיחק לרגליים של מכבי חיפה. ללא חלוץ, ללא שחקנים שרצים לעומק, עוד מסירה ועוד מסירה. החזקת כדור סתמית, כשכל איבוד כדור הוביל מהצד השני למתפרצות מסוכנות של הירוקים. סגנון המשחק הזה הבליט את קובי מויאל וג'אבר עטאא שחילצו המון כדורים והוציאו מתפרצות. חיפה מתקשה כרגע בעיקר במשחק מסודר שמתגוננים נגדה, אך הפעם היתה לה מחצית ראשונה קלה.

3. ברוך הבא יוסי בניון. השטחים שהפועל ת"א נתנה למארחים עזרו לקפטן הוותיק להיכנס טוב למשחק. באיחור רב מאוד, עכשיו מתחילה עבודת המנהיגות שלו על המגרש.

4. המחצית השנייה הבהירה כמה מכבי חיפה חסרת בטחון וכמה חסרים לה אלמנטים חשובים במשחק. אסי דומב הכניס חלוץ, עבר לשחק עם שני חלוצים ופתאום הפועל נראתה אחרת. מעט מדי, מאוחר מדי.

5. רובן ראיוס ומיצ'ל לא ראו דשא וכנראה שבינואר הם יצטרפו למוהמדו אידריסו. ראיוס לא נועד להיות שחקן משלים ברוטציה, זה פשוט לא מתאים לאופי שלו. 

6. הניסיון של הפועל ת"א להפוך את הרמוני איקנדה (קשר במקור) לבלם הוא יומרני. הניגרי עושה המון טעויות בסיסיות, ובכלל - הפועל לא משחקת טוב הגנתית. היו משחקים שהיא לא ספגה בגלל החטאות של היריבה, אך אין לה מרכז הגנה ראוי ואין לה משחק הגנה איכותי.

7. מכבי חיפה קפצה עד למקום החמישי בזכות ניצחון אחד. שרק לא תתבלבל עכשיו אם היא תצליח לייצר רצף של כמה ניצחונות. בשנים האחרונות היא אלופה בצבירת נקודות כשכבר אין לחץ לתארים. 

8. הפועל צריכה לסיים בפלייאוף העליון. כל הנמכת הציפיות אחרי הפסד כזה היא לא ראויה. כרטיס לפלייאוף העליון תוך כדי שילוב שחקני בית צעירים זו המטרה העונה. עד עכשיו היא עומדת בזה יפה למרות המשחק הרע בחיפה. 

9. הרמה במשחק הייתה בינונית, אך התפאורה הפכה את המפגש בין הקבוצות לקצבי ומלא אנרגיות. מי שהיה צריך עוד הוכחה כמה חשובים מתקנים כאלה, וכמה שהם מוסיפים לכדורגל שלנו. 

10. אם רמזי ספורי היה מבקיע בדקה הרביעית את ההזדמנות הענקית ומסדר יתרון להפועל ת"א, כנראה שהטור הזה היה שונה לגמרי. שתי הקבוצות עדיין שבריריות ובנויות על מומנטומים.