הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הקלה בעונש של בית"ר: הקנס הופחת ל-20 אלף

עונש הרדיוס נותר בעינו, אבל נדחה למשחק הבית מול רעננה (15 בדצמבר). אלי טביב בדיון: "לא שמעתי קריאות גזעניות נגד סכנין"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.12.14 - 19:05

בית"ר ירושלים זכתה הערב (שלישי) להקלה בעונש שהוטל עליה בעקבות האירועים במהלך המשחק מול בני סכנין בדוחא. הצהובים-שחורים נקנסו ב-50 אלף שקלים בשבוע שעבר, אלא שבית הדין העליון החליט להפחית את הקנס ל-20 אלף שקלים. משחק הרדיוס, עם זאת, נשאר בעינו, אבל גם במקרה הזה חל שינוי. עונש הרדיוס לא יחול במשחק הבית הקרוב (מול הפועל פ"ת), אלא רק במשחק הבית שיבוא אחריו, מול הפועל רעננה.

"אני עושה הכל על מנת למנוע את הקריאות הגזעניות, אבל אי אפשר למנוע את זה לגמרי",אמר טביב בדיון בערעור והוסיף: "אני משקיע המון כסף ובגלל כמה אנשים שמקללים, אני בסוף סובל. אם זה יימשך ככה - אפסיק להשקיע. הייתי קרוב לקהל שלנו בסכנין ולא שמעתי קריאות. מספיק שחמישה אוהדים מקללים ויש ענישה, זה מוריד את המוטיבציה לטפל בנושא. גם כשהייתי בהפועל ת"א היו שירי שואה וקריאות אבל שום דבר לא נכתב בדו"ח, למה זה? צריך לעזור לבעלי הקבוצות". 

תגובת הפועל ת"א לדבריו של טביב: "אין ספק שהאיש הזה פיתח אובססיה קשה בנוגע להפועל ת"א, אבל מוטב לו שיתעסק בתופעות המכוערות שמתרחשות אצלו ביציעים ויגנה אותן במקום להעניק להן גיבוי מעשי ואידיאולוגי. מצד שני, אנו לא מצפים לדבר מאדם שרק עתה הורשע בעבירות חמורות של תקיפת קטין אוהד הפועל ושיבוש הליכי חקירה".

משבר עמוק בבית"ר ירושלים
לא שקט בירושלים: ההפסד השלישי ברציפות של בית"ר והעובדה שהקבוצה של מנחם קורצקי לא ניצחה כבר חמישה משחקים גרמה לסדקים בין האוהדים לקבוצה. אתמול (שני) מיד אחרי ההפסד 3:2 למכבי פ"ת חיכו למעלה מ-200 אוהדים לשחקנים ביציאה מהמגרש וקיללו אותם.

האוהדים חיכו גם למאמן שהוברח מיציאה צדדית על ידי המשטרה, שלא לקחה סיכון מיותר. בפעם הראשונה העונה המאמן מוברח מיציאה צדדית, אבל לפחות בחדר ההלבשה ואצל הבעלים, הוא זוכה לגיבוי מלא. ''הקריאות לקורצקי כואבות מאוד'', אמר חנן ממן. ''אנחנו יודעים שהוא לא אשם, אלו אנחנו שאשמים. אנחנו צריכים להוציא את הקבוצה מהמצב, מנחם יעזור לנו לעשות את זה. אני יכול להבין את הקהל ששורק בוז ומאוכזב, אנחנו יצרנו את הציפיות האלה''.

'זה לא נראה טוב - שלושה הפסדים ברצף", הודה הקשר. ''צריך להרים את עצמנו, יש לנו משחק כבר בחמישי ואני מאמין שניצחון אחד ישכיח את הכל. הפעם הכל השתבש מהדקה הראשונה. אנחנו בכל משחק עדיפים על הקבוצה היריבה, אבל זה לא משנה, אם אנחנו לא לוקחים נקודות. אני רוצה שהאוהדים יהיו איתנו כי כשמפסידים זה לא נראה טוב. מאמין שבחמישי כולם יבואו ויהיה בסדר".

בנוגע לבעלים אלי טביב, הוא שוחח אתמול ארוכות עם קורצקי ליד חדר ההלבשה והביע בפניו את אכזבתו מהיכולת של השחקנים ומהחילופים של המאמן. יחד עם זאת, טביב הבהיר למאמן "אני מאמין בך ובטוח ביכולות שלך".

קורצקי ענה לטביב כי הוא בטוח ביכולת שלו להוציא את בית"ר מהמשבר כבר במשחק הקרוב ביום חמישי במשחק מול הפועל פ"ת שיתקיים בנתניה (בגלל עונש הרדיוס שנגזר על הקבוצה). "אם נפסיד להפועל פ"ת הבלאגן יהיה עצום", אמרו בבירה.

במחצית קורצקי העיר לשחקנים ובחצי השני חל שיפור אבל פ"ת ביצעה חילופים הגנתיים והקשתה על בית"ר. עם שריקת הסיום, ניגש אלי טביב לדניאל בר נתן והלין בפניו על שלא שרק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים בחצי השני אחרי נגיעת יד של המחליף איוואן הרצג. באיגוד השופטים גיבו את השופט ואף שלחו את האירוע ליו דאלאס שקבע כי השופט פעל נכון שלא שרק לפנדל.

בנוגע לחיזור, טביב אישר צירוף של שני שחקנים בינואר אבל לא מן הנמנע שהבאת רכש נוסף תגרור שחרור שחקן או שניים. זרקו קוראץ' שלא פתח אבל נכנס טוב כמחליף יקבל עוד הזדמנות לפני שיוחלט אם לשחררו בינואר. בינתיים בבית"ר טרם שילמו את החוב לקבוצתו המונטנגרית 'זטה', מה שמצביע על האכזבה מהחלוץ.

ערעור הקבוצה בנוגע לעונש הרדיוס והקנס שספגה בגלל אירועי דוחא יישמע אחה"צ, כשטביב החליט להגיע לייצג את המועדון יחד עם עו"ד אלעז אייזנברג בתקווה כי הגעתו תוביל להקלה בעונש נוכח העובדה כי הוא זה שנפגע כלכלית מאחר והוא מביא לא מעט כסף מהבית. בית"ר תטען שהופעל לה עונש על תנאי שעמד מולה אך תקופת הזמן של התנאי כבר חלפה.

ראשונה העונה ואחרי הסולחה בין השניים הגיע ראש העיר ניר ברקת לטדי וישב עם אלי טביב ביציע הכבוד. בבית"ר מקווים כי האידיליה בין השניים תגרום לכך שהמצב הכספי של המועדון ישתפר באמצעות תרומות או מציאת שותף מוסכם על טביב.

עומר נחמני שוב נפצע אחרי שמתח את השריר בדקה ה-18 והוחלף על ידי תומר סויסה. נחמני שפתח את העונה כשחקן הרכב וחזר ל-11 אחרי שלא שותף מול בני סכנין נראה עם דמעות בעיניו ואמר לחבריו על הספסל: "אני לא מאמין ששוב זה קורה לי". השחקן לא יהיה כשיר למשחקים במחזורים הקרובים מול הפועל פ"ת ומכבי ת"א. מי שאמור לחזור לסגל הוא הקפטן אופיר קריאף שהחלים מפציעה.