הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חבל הצלה: יוסי מאור יקנה את ביתו של שגב

בכך הבעלים יחזיר את החוב לשותפו וגם ישיג מיליון ש"ח למשכורות

מוטי פשכצקי ותומר לוי  04.12.14 - 10:40

האם יימצא פתרון לשחקני מכבי נתניה? על פי מה שנקבע הערב, יוסי מאור ירכוש את הבית של שגב ב-4.3 מיליון ש"ח. מתוכם 3.3 מיליון ש"ח ילכו למאור עצמו בגלל חוב אישי כלפיי שגב. מיליון ש"ח שיישארו בידיו של שגב יועברו לבקרה שתהיה אחראית על תשלום המשכורות.

במקביל נמשך הניסיון לחלט ערבויות שנמצאות בבנק באנגליה, כאשר הבקרה תסייע לקבוצה למצוא מקורות מימון עתידיים. בשלב זה כאמור החליטו השחקנים שלא לשבות למרות המצב הכלכלי הסבוך וחוסר הוודאות. "אין על מי לאיים, אז מה תעזור שביתה?", אמר אחד השחקנים.

צפו באוהדי מכבי נתניה מתעמתים עם אריאל הרוש

מוקדם יותר, אלי שגב הבטיח היום שכל החובות ישולמו. "לא נלך לפירוק, הכסף שאני חייב יועבר", אמר לאתר ערוץ הספורט, "אמכור נכסים ואת הבית שלי עבור הקבוצה. אעמוד בכל ההתחייבויות שלי, לא אברח ולא אשאיר חובות". יש לציין כי אלי שגב סגר את עסקת מכירת ביתו בסכום של למעלה מארבעה מיליון שקלים וגם את רכבו בכחצי מיליון ש"ח לאיש עסקים אוהד נתניה. כתוצאה מכך, נשאר לו עודף שייכנס לקופת נתניה ויאפשר תשלום של משכורת אחת.

כנגזרת ישירה למצב הכלכלי והשכר שמתעכב, שחקנים סיפרו שהם החלו לקחת הלוואות בשל התחייבויות קודמות. לחלקם אין אפילו כסף לשלם את שכר הדירה. "לבלדב ורועי דניאל כואב מאוד, ורואים עליהם, אבל הם חסרי אונים", אמרו במועדון. את תגובת אורליצקי לא ניתן היה להשיג. אלא שזו לא הצרה היחידה בנתניה, שכן הבלאגן בחדר ההלבשה גדול לא פחות.

למעשה, השחקנים חלוקים בינם לבין עצמם: חלק רוצים שביתות והחרמות, החלק הגדול יותר לא מעוניין. למרות זאת, השחקנים מנסים להישאר יחד ואריאל הרוש, שיעזוב בינואר כי לנתניה אין את הכסף לשלם עבורו, צעק על חבריו בסיום ההפסד לחיפה: "אם נרד ליגה, לכל אחד ואחד מאיתנו יהיה כתם בקריירה". בנוסף להרוש, עוד שחקנים בעלי משכורת גבוהה יעזבו בחלון ההעברות.

הרוש וערן לוי, אגב, היו היחידים ששוחחו עם האוהדים הרבים שחיכו מחוץ לחדר ההלבשה וקיללו את השחקנים ואת יוסי מזרחי, שלא מתכוון להתפטר. הרוש ולוי התנצלו על היכולת והבטיחו לאוהדים שיעשו הכל כדי לנצח בעכו בשבת.

בנושא הכלכלי, בשבוע הבא נקבעה פגישה לראשי הקבוצה בעירייה. המטרה היא לקבל אישור חד פעמי להעברת תקציב השנה הבאה, בסך 2.5 מיליון שקלים, כבר בתחילת ינואר. בנוסף, ייפגשו בהנהלה עם גורמים עסקיים בעיר כדי לקבל תרומות.