גיא לוי פוטר מסכנין, אלי כהן המועמד המוביל

האדומים שקעו במקום הלפני אחרון והמאמן הפך לראשון שמשלם במשרתו בליגה: "מאוד מופתע". מאמן עכו, בית"ר ורמת גן לשעבר על סף סגירה. חואן קרלוס ידריך מול רעננה בשבת

תומר לוי
תומר לוי  05.12.14 - 09:23
(צילום: תומר לוי)
(צילום: תומר לוי)
תחילת כתבה

גיא לוי פוטר מבני סכנין רגע לפני האימון המסכם מול הפועל רעננה. המאמן נזרק מהמועדון בתום שיחה עם יושב הראש מוחמד אבו יונס והמנכ"ל חאלד דוחי, צעד שמוסיף לאווירה הקשה במועדון בחודשים האחרונים. המועמד המוביל להחליפו הוא אלי כהן, מאמן הפועל עכו, הפועל רמת גן ובית"ר ירושלים לשעבר.

ההחלטה לפטר את גיא לוי נפלה אחרי 11 מחזורים בלבד, במהלכם הפסידו האדומים ב-5 משחקי ליגה, סיימו ארבעה בתיקו וניצחו רק בשניים. בשני המחזורים האחרונים נכנעו להפועל פתח תקוה ומכבי תל אביב ובדוחא החליטו שנדרש זעזוע.

לאחר השיחה וההחלטה על הפסקת ההתקשרות בין הצדדים, הגיע גיא לוי לאימון כדי לערוך אסיפת פרידה משחקניו. יריבתם הקרובה, הפועל רעננה, תגיע למשחק בשבת (18:30) אחרי 4 מחזורים בלי ניצחון וללא שער זכות.

לאן הולכים מכאן?

סכנין עוברת לא מעט טלטלות בעונה הנוכחית. ויכוחים על איכות התאורה, תנודות הלוך ושוב בין איצטדיונים, דרישות אבטחה מרחיקות לכת וגם תקריות מיותרות של אלימות מבית ובחוץ. כעת אפשר לסמן V גם על פיטורי מאמן, כאשר שלושת המועמדים שעלו על הפרק הם מרקו בלבול, אלי כהן וניסן יחזקאל.

אלי כהן, כאמור, הוא המועמד המוביל להחליף את לוי. המאמן בן ה-53 שיחק במכבי חיפב בצפרירים חולון ואת קריירת האימון שלו החל בהפועל רמת גן. עם השנים עבר בין היתר במכבי הרצליה, הפועל רעננה, הפועל עכו ובית"ר ירושלים, משם פוטר לאחר 11 מחזורים בדצמבר 2013.

"מאוכזב מאוד"

"אני מאוד מופתע, כבר הכנתי את המשחק לשבת", סיפר גיא לוי ההמום בסיום האסיפה. "המצב הוא שיש 6-7 קבוצות פחות או יותר עם אותן ציפיות, נקודה לפה ונקודה לשם כשמשחק אחד יכול להעלות אותך. אני מאוכזב מאוד, אבל אלה החיים".

"אמרתי לשחקנים שאני מאוד אוהב אותם, שאני מאוכזב ושיהיה בהצלחה", סיפר לוי. "חדר ההלבשה היה על הכיפאק. ההחלטה לדעתי שגויה, אבל אני לא כועס. הכל נעשה בצורה מאוד ראויה. מבחינתי ברור שאני חוזר לכדורגל. אם היינו מדברים אחרי בית"ר, היו אומרים שזו הצלחה גדולה".

"אנחנו מתלבטים עם זה כמה שבועות. אנחנו לא פוגעים", הסביר היו"ר מוחמד אבו יונס את המהלך. "יש לנו סגל יותר טוב מבשנה שעברה. עשינו מה שהמאמן רצה ואפילו חרגנו קצת בתקציב. אם בעוד שבועיים נעשה החלטה, זה יכול להיות מאוחר מדי. אנחנו לא רוצים להיות במצב הזה".

"התלבטנו, גיא לוי מאמן מצוין וזו הייתה החלטה קשה", המשיך יושב הראש. "אנחנו רואים דברים ולא צריכים ששחקנים יגידו לנו. אם מסתכלים על המיקום בטבלה, בשנה שעברה היינו בתקופה הזו במקומות 3-4. אם בסיבוב הראשון אנחנו לא מצליחים לאגור נקודות, אז בסיבוב השני יהיה יותר קשה והיינו חייבים לקבל את ההחלטה".

"היו שתי אפשרויות: להחליף 11-12 שחקנים או את המאמן. אני מקווה שנצא לדרך חדשה", סיכם אבו יונס, וגילה: "אנחנו במו"מ עם שלושה מאמנים ואני מקווה שבשבת עד הערב או בראשון בבוקר יהיה לנו מאמן חדש".