אלישע לוי: ביכולת הזו, יש לנו כוח הרתעה גדול

מאמן ב"ש מרוצה: "עשינו התקדמות השבוע". עטר: "צריכים לעשות שינויים". עימות מילולי בין קייאנסקאס לגל כהן

רועי זריהן  06.12.14 - 22:23
גורדנה. ב"ש מאיימת על הליגה (צפריר אביוב)
גורדנה. ב"ש מאיימת על הליגה (צפריר אביוב)
תחילת כתבה

הפועל באר שבע נמצאת בכושר שיא. החבורה של אלישע לוי שוב סיפקה הצגה הערב (שבת), עם 0:4 מרשים על הפועל חיפה בווסרמיל, ועברה לפחות זמנית את מכבי תל אביב. מאור בוזגלו הבקיע שער ענק לחיבורים, שלומי ארבייטמן הוסיף צמד וגם רועי גורדנה כבש.

אלישע לוי מסופק מאוד ממה שהוא רואה מהחניכים שלו: "היה לנו שבוע מאוד אינטנסיבי, שכלל שלושה משחקים. נראינו טוב, השגנו נקודות ועשינו התקדמות גדולה מאוד. הקבוצה שלנו השתפרה מאוד בכל האספקטים של המשחק בשבוע האחרון. כבשנו הרבה שערים ושיחקנו כמו קבוצה וזה הכי חשוב. אבל אנחנו יודעים שיש עוד הרבה מקום להשתפר".

המאמן רואה בסגל הרחב שלו נקודת חוזק: "יש לנו עומק גדול מאוד, גם ארבייטמן וגורדנה כבשו. עבדנו כקבוצה. בוזגלו ומליקסון עבדו נהדר. ככל שהזמן יתקדם, כך אנחנו נראה טוב יותר. ברדה עלה כמחליף כי הפציעה היא לא קשה במיוחד ולכן אפשר היה לתת לו לשחק. בסופו של דבר, נשמור את כולם בריאים וחדים".

"הדבר הכי חשוב הוא שאנחנו כל הזמן מתקדמים", הוסיף לוי, "השער הקבוצתי הכי הרשים אותי. כוח הרתעה משיגים בעזרת יכולת וכשהקבוצה באה עם שפת גוף ויכולת על המגרש, אז אנחנו משיגים את ההרתעה. הקהל שלנו פנטסטי וכאן בווסרמיל, אנחנו פשוט ניהנים. כשהובאן הגיע אמרתי שלא פשוט להביא שחקן הרכב נבחרת רומניה - הוא וג'ון (אוגו) עושים את הקבוצה הרבה יותר טובה ורואים את זה".

שלומי ארבייטמן, אחד מכוכבי הניצחון עם שני שערים, סיפר: "זה צמד ראשון מאז שחזרתי, אבל העיקר שניצחנו. אני נותן 200 אחוז בכל אימון, אני שמח שהייתי טוב היום ורוצה להמשיך ככה במשחק הבא. אנחנו שמחים מהיכולת שלנו וננסה להמשיך ככה".

"אנחנו מתקדמים צעד אחרי צעד", טען אובידיו חובאן, "לא משנה מי כובש, אלא רק התוצאה. לא משנה אפילו אם אג'ידה כובש. אני מקווה שנמשיך לשחק טוב גם במשחק הבא, מקווה לנצח עד סוף העונה ורק להשתפר. אנחנו עוד יכולים להשתפר".

בצד השני, ראובן עטר יודע שהקבוצה שלו בבעיה גדולה. "לא שיחקנו טוב היום", הודה מאמן הפועל חיפה, "דווקא הגענו למצבים כשיצאנו להתקפות טובות ואז המתפרצות שלהם היו קטלניות. שני השערים אחר כך נכנסו דרך מרכז ההגנה. היו לנו שלושה בלמים, אבל זה הלך להם בקלות. פתחנו טוב את המחצית השניה והיינו קרובים לצמק ואז הם שוב כבשו. ב"ש זו קבוצה חזקה שהייתה טובה יותר מאיתנו. היינו חלשים מאוד בהגנה, בכל משחק ההגנה ולא רק השחקנים".

עטר הוסיף: "המצב שלנו לא טוב, לא מבחינת ספיגת השערים ולא מבחינת כיבוש השערים, נעבוד חזק ונתקן את זה. ברור שאנחנו נצטרך לעשות שינויים, אבל לא יהיה קל למצוא שחקנים. ינואר לא מבשר טובות לקבוצות, זה נדיר לקבל מציאות של שחקנים שבאמת יכולים לעזור. נחפש ונראה אם נצליח". ואם התבוסה לא הספיקה להפועל חיפה, הרי שבמחצית גם נרשמה תקרית לא נעימה - עימות מילולי בין שני הבלמים, טאדאש קייאנסקאס וגל כהן.