הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלי שגב הצהיר: אני במו"מ עם רוכש מארה"ב

הבעלים טוען כי הוא במגעים להעביר 50%. איש העסקים ואוהד נתניה, יצחק גווילי, נפגש עם אנשי המועדון: "דובר על תרומה למחלקת הנוער ולא רכישה". בקבוצה מפעילים מכבש לחצים על מזרחי כדי שיישאר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.12.14 - 12:20
מחפש רוכש חדש. אלי שגב
מחפש רוכש חדש. אלי שגב

עתידו של מאמן מכבי נתניה יוסי מזרחי ייקבע היום (ראשון) לאחר שיחה טלפונית בינו לבין הבעלים של הקבוצה אלי שגב שנמצא באפריקה. כפי שפורסם אתמול כאן לראשונה המאמן שוקל לעזוב בעקבות היחס כלפיו וכלפי עוזרו שי הולצמן מצד הקהל, המצב הכלכלי המדאיג, שחרור השחקנים הצפוי בינואר וחוסר הוודאות סביב עתיד המועדון. השחקנים שקראו את הידיעה כאן באתר מייד לאחר המשחק היו בהלם. הקפטן ערן לוי התבקש על ידי השחקנים לדבר עם המאמן בטלפון ושמע ממנו שהוא מתלבט. לוי אמר למאמן: "כולנו אחריך ומבקשים שלא תשאיר אותנו לבד".

בתוך כך, במכבי נתניה ממשיכים לחפש רוכש. במועדון נפגשו היום עם איש העסקים יצחק גווילי, אבל לאור הודעות מטעם המועדון והבעלים הנוכחי אלי שגב, נראה כי בנתניה סקפטיים לגביו. "אני לא מכיר את גווילי", אמר אלי שגב לאתר ערוץ הספורט, "אני במשא ומתן עם רוכש מארה"ב לרכישת 50 אחוזים מהמועדון. אני זה שאקבע לאן נתניה תעבור, אני צריך להעביר את המניות".

במכבי נתניה גם מיהרו לפרסם הודעה רשמית, שהכחישה את האפשרות שיצחק גווילי ירכוש את המועדון: "היום התקיימה פגישה בין קובי בלדב לאיש העסקים יצחק גווילי כשעל הפרק תרומה למחלקת הנוער. גוילי, אוהד הקבוצה, התעניין בסטטוס הקבוצה אך לא דובר על רכישתה".

בחזרה לעניין יוסי מזרחי. המאמן מחזיק בחוזה לעוד שנתיים וחצי ויודיע לשגב כי אם יקבל את שכרו עד לסיום העונה יוותר על השנתיים הבאות. "אם יוסי יגיע להסדר הכספי במסגרת הפשרה שהוא רוצה, אז מחר נצטרך למנות מאמן אחר", אמר גורם בכיר בקבוצה. מזרחי החליט לבקש לעזוב עוד לפני המשחק מול הפועל עכו. הוא התייעץ עם משפחתו ובנותיו והסביר להם שלמרות שכל הקריירה שלו כשחקן וכמאמן היה פייטר ולא ויתר, הוא מרגיש שהאווירה סביב המועדון לא מאפשרת לו להמשיך.

חבר ההנהלה קובי בלדב ניסה בימים האחרונים לשכנע את מזרחי לחזור בו, כמו גם מוטל'ה שפיגלר שמעריך אותו מאוד וביקש ממנו שלא יישבר. שפיגלר העביר אתמול ביקורת ביציע העיתונות על גורמים מתוך המועדון ואמר: "יש אנשים מתוך המועדון שכבר מכינים את המחליף למזרחי". יש לציין כי אם מזרחי יחליט לעזוב בסופו של דבר, המאמן הזמני יהיה תומר קשטן (מאמן הנוער) או בני לם (המנהל המקצועי).

מצד שני ישנם לא מעט גורמים בתוך המערכת שלא היה אכפת להם שהמאמן יעזוב. "יוסי לא מקבל משכורת, מקללים אותו, משחררים לו שחקנים בינואר כולל לארי קאיודה ולא ברור אם הקבוצה תלך לפירוק או לא, אז למה שהוא יילחם להישאר?", שאל מקורב אליו. האוהדים ממשיכים בחרם נגד המאמן ונכון להבוקר לא נרשמו שיחות בין גורמים בהנהלה לאוהדים כדי לרכך אותם. השחקנים קיבלו יומיים חופש ויחזרו להתאמן ביום שלישי.

הקפטן שהיה המצטיין על המגרש כשכבש ובישל אמר לאתר ערוץ הספורט: "האוהדים עיוורים כלפי יוסי. הם קצת כועסים, הרבה כועסים. אנחנו צריכים להבין שאנחנו קבוצה אחת. יוסי הוא כל הקבוצה ואין מה לדבר יותר מדי, צריך לתת לו את הכבוד הראוי למאמן עם ניסיון. לקהל אני יכול להגיד שיתמוך בקבוצה בכל מצב, גם במזרחי והולצמן. אנחנו איתם במצב הזה. שמח לראות שהקהל חגג בסיום. מקווה שזה יקרה גם בהמשך". על השער שכבש אמר: "זה היה שער חשוב שהביא לנו שלוש נקודות. יכולנו לכבוש עוד שערים. אלה נקודות חשובות עבורנו ואנחנו צריכים להמשיך ככה".

בקבוצה החמיאו לשחקנים ובעיקר לירין חסן, עידן שריקי ואנס דאבור שאחרי תקופה ארוכה שלא שיחקו הציגו יכולת גבוהה והצדיקו את הקרדיט שניתן להם. על אריאל הרוש אמרו במועדון: "שלוש הנקודות רשומות על שמו עם מספר הצלות".

עסקת מכירת ביתו של אלי שגב אמורה להיסגר עד מחר ויוסי מאור שאמור לרכוש את ביתו תמורת 4.3 מיליון שקלים הבהיר למקורביו שמדובר רק בעניינים טכניים. במקרה כזה השחקנים יקבלו את משכורת חודש אוקטובר כבר מחר או מחרתיים. במקביל, ממשיכה בקרת התקציבים בניסיונות לסייע לקבוצה באמצעות עורכי דין באנגליה כדי לספק את הערבויות של שגב בבנקים בלונדון.