הגיע הזמן: שחקני מכבי נתניה קיבלו את השכר שעוכב

אחרי איחור של חודש ותקופה של אי ודאות, המשכורות של חודש אוקטובר נכנסו. בשלב זה, מי שמשתכר מעל 10,000 ש"ח נטו קיבל 75 אחוז מהמשכורת, בעוד השאר קיבלו את כולה. יוסי מזרחי דורש להשאיר את הרוש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.12.14 - 18:35
בעיה אחת נפתרה (צילום: אתר רשמי מכבי נתניה)
בעיה אחת נפתרה (צילום: אתר רשמי מכבי נתניה)
תחילת כתבה

מכבי נתניה אמנם ניצחה ביום שבת האחרון את הפועל עכו, אך המצב בקבוצה רחוק מאוד מלהיות טוב. עם זאת, היום (רביעי), במועדון נשמו קצת לרווחה כשהועברו המשכורות של חודש אוקטובר, באיחור של חודש. בשלב הזה, מי שמרוויח מעל 10,000 ש"ח נטו בחודש קיבל 75 אחוז מהשכר, בעוד השאר קיבלו אותו במלואו. בכך, עמד אלי שגב בהתחייבות שלו מהימים האחרונים, העביר את התשלומים והסיר איומים של שביתה, שמדי פעם הוזכרו בשל ההתעכבות. מי יודע, אולי עם המשכורות ששולמו ו-3 הנקודות שהושגו בסוף השבוע, העונה של העולה החדשה תקבל מפנה חיובי.

במקביל, ממשיכים חבר ההנהלה קובי בלדב והמנכ"ל רועי דניאל בניסיונות להשיג תרומות. בינואר כבר נקבעה פגישה עם ראש העיר מרים פיירברג כדי לקבל את תקציב העונה הבאה, בסך 2.5 מיליון שקלים שאמורה העירייה להעביר לקבוצה בכל עונה, דבר שיביא לכך שישולמו עוד שתי משכורות. עד כה, בלדב הצליח לגייס ממשרד הכרטיסים "לאן" כחצי מיליון שקל, כאשר עוד 650 אלף שקלים הגיעו כתוצאה ממכירת ביתו של הבעלים אלי שגב לאיש העסקים יוסי מאור. "אם לא קובי בלדב, אנחנו לא יודעים איפה מכבי נתניה היתה היום ואם בכלל היתה קיימת", אמרו במועדון.

כמו כן, הבנק האנגלי, ממנו מבקש יו"ר הבקרה התקציבית עופר אורלצקי לחלט את הערבויות של שגב, שלח מכתב רשמי בו ביקש כמה ימים לבחון את דרישת הבקרה בנוגע לערבויות. "לאורליצקי כדאי מאוד שיהיה ניתן לחלט מהם את הכסף, אחרת הבקרה תיראה כמו בדיחה לא מצחיקה", אמר גורם בכיר בנתניה והוסיף, "הערבויות, הכסף מהעירייה ומכירת לארי קאיודה יגרמו לכאן שנסיים את העונה בלי גירעון בכלל".

במישור המקצועי, בקבוצה מתכוננים למשחק מול מ.ס אשדוד, שיפתח את המחזור הקרוב ויתקיים בשעה 15:00 באצטדיון בנתניה. יוסי מזרחי ועוזרו שי הולצמן צפויים להמשיך עם ההרכב שפתח בניצחון הליגה האחרון. המאמן מרגיש שהשחקנים עדיין לא התרגלו למצב שנוצר, ואמר להם באימון: "אתם עם פרצופים של תשעה באב. מבחינה מקצועית אני מרוצה מאיך שנראיתם בעכו ורוצה שתמשיכו בדיוק ככה, עם המחויבות שראיתי בתקופה האחרונה".

מזרחי דורש להשאיר את אריאל הרוש ולא מוכן לשמוע על מצב שבו השוער יעזוב בינואר. גורם חיצוני, אוהד הקבוצה שהציע לפרוס את התשלומים עבור דמי ההשבחה שמגיעים לבית"ר, מחכה לתשובת הבעלים אלי טביב. גם סוכנו של הרוש, אבי נמני, מחכה לתשובה ובמביל בוחן הצעות מחו"ל.