בלונדון: פגישה בין טביב לשגב לגבי לארי קאיודה

חלוץ מכבי נתניה בדרך לבית"ר? תומר סוויסה צפוי לעזוב כבר בינואר וגם: מי מתחזה למאמן מנחם קורצקי בפייסבוק?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.12.14 - 11:30
קאיודה, יעבור לבירה?
קאיודה, יעבור לבירה?
תחילת כתבה

אלי טביב אמנם יצא לחופשה קצרה בלונדון, אלא שהבוקר (שישי) נודע כי גם שם ימצא בעלי בית"ר י-ם זמן להתעסק בעניינים הקשורים למועדונו. טביב ייפגש בבירת אנגליה עם בעלי מכבי נתניה אלי שגב, כשעל הפרק רכישת כרטיסו של החלוץ הניגרי לארי קאיודה.

טביב אינו מוכן כרגע לשלם מיליון וחצי יורו כפי שדורש שגב, אבל לא מן הנמנע שיגיע לפשרה ויבוא לקראת בעלי נתניה, זאת בשל המצב הכספי הקשה שבו האחרון נמצא. "אם המחיר יהיה סביר, אז יש על מה לדבר", אמר טביב למקורביו, "בית"ר צריכה להתחזק קודם כל בחלוץ מהיר". סוכנו של קאיודה, דודו דהאן, ממשיך במקביל לחפש לחלוץ קבוצות באירופה, שמן הסתם יסכימו לשלם יותר ממה שטביב יציע.

בתוך כך, אלי טביב הכחיש מגעים מול מכבי תל אביב בנושא ברק יצחקי, כשהבהיר כי הוא אינו מתכוון להיכנס להרפתקה כספית ממנה לא יוכל להרוויח בעתיד. כידוע, חלוץ נבחרת ישראל לשעבר כבר לא ילד (30) וברזומה שלו שתי פציעות קשות במיוחד, כולל אחת ממנה הוא מתאושש בימים אלה.

ומה קורה על הדשא? בית"ר אמנם תשחק רק ביום שני נגד הפועל רעננה, אבל מנחם קורצקי כבר סיפר לשחקנים כי יחזור למערך עם שני בלמים, בשונה מהמערך איתו פתח מול מכבי ת"א.  באסיפת וידאו קצרה ראו השחקנים קטעים מהמשחק מול הצהובים וקורצקי אמר: "תראו לכמה מצבים הגענו, היינו יכולים לנצח את המשחק הזה. חייבים להיות מרוכזים בפעולה האחרונה". בית"ר תחסר את ססאר ארזו ואלי דסה המוצהבים. תומר ירוחם ושמוליק מלול יקבלו את הקרדיט.

תומר סוויסה, שמאוכזב ממעמדו לאחר שבצוות המקצועי עשו הכל כדי שיגיע לקבוצה בקיץ, צפוי לעזוב בינואר. בנוסף, טל כחילה שלא מקבל דקות ורואה את דושאן מאטוביץ' מוסט לעמדת הבלם, איבד את הסבלנות ומחפש אופציות.

בעניין אחר, במועדון פירסמו הודעה לפיה בימים האחרונים אדם שמתחזה למאמן מנחם קורצקי פתח עמוד פייסבוק "רשמי" בשמו של המאמן. בהודעה נכתב: "בימים האחרונים עלה בפייסבוק עמוד בשם מנחם קורצקי - הדף הרשמי. מודבר במתחזה אשר מוציא ציטוטים לכאורה מפיו של מאמן הקבוצה. מיד בתחילת השבוע נפנה לפיסבוק העולמי על מנת לחסום דף זה ולהתחקות אחר אותו מתחזה. בנוסף נשקלת האפשרות לפנות למשטרת ישראל ולהתלונן על אותו מתחזה.