"אני אפילו לא חושב על האפשרות שזהבי יעזוב"

פאקו ומכבי ת"א יפגשו את רעננה. סליחי הוצע, הצהובים לא הביעו עניין

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  25.12.14 - 16:00
תחילת כתבה

מכבי ת"א אולי מתכוננת לחלון העברות בינואר, אבל בינתיים יש לה יריבה לא קלה על הראש. ביום ראשון הצהובים ישחקו מול הפועל רעננה, אחת הקבוצות הטובות בליגה, לטענתו של המאמן פאקו אייסטראן. היום ערכה מכבי ת"א את מסיבת העיתונאים לקראת המשחק.

"אם נשחק טוב כמו במשחק האחרון אני אהיה מרוצה", אמר פאקו, "בפעם האחרונה, רעננה שיחקה מצויין נגדנו והקשתה עלינו מאוד. אני יודע שזו קבוצה טובה, הזכרתי אותה בעבר כאחת שתהיה בצמרת. הם מאורגנים מאוד, אבל נעשה את הכי טוב שלנו בתקווה שנצליח כמו בשבועות האחרונים. אני יודע איך אני רוצה לשחק ואני יודע איך הם יכולים לשחק. אנחנו צריכים לשמור על המשכיות, לשחק את המשחק שלנו בחוץ ובבית. אם לא נצליח לשמור על זה בכל שבוע יהיו לנו בעיות".

על ערן זהבי
"שחקן שמסוגל להבקיע כל כך הרבה משחקים ברציפות, יכול לשחק בכל קבוצה. אנחנו צריכים להשיג ממנו את הכי טוב כרגע, וכל השאר לא מעניין אותי. הסגל מספיק טוב, אין סיבה לשנות אותו ולהחליף שחקנים. אני לא חושב אפילו על אפשרות שערן זהבי יעזוב, הוא משחק במכבי והוא פה.

"חואן פאבלו לא כשיר ב-100 אחוזים, אבל נראה בימים הקרובים איך הוא מתקדם. אני לא דואג, כי יש לנו שני שוערים מצויינים. אני צריך לדבוק בשחקנים שמשחקים ברמה הגבוהה. מגיע להם הקרדיט. השחקנים צריכים להיות מוכנים לאתגר. השאלה היא אם עדן בן בסט רוצה לחכות להזדמנות פה או רוצה לעזוב, אבל זו לא ההחלטה שלי, זו ההחלטה שלו".

נוסא איגיבור אמר:
"כשלא שיחקתי ידעתי איך זה מרגיש וידעתי שאני צריך להתבלט. היו לי בעיות בכושר, אבל ברגע שנכנסתי לזה, ידעתי שצריך לעשות את הצעד קדימה. גם פאקו אמר לי את זה. עדן בן בסט הוא שחקן טוב וחבר, אבל לכולם יש הזדמנות. אני לקחתי את ההזדמנות שלי.

כמו שאמרתי בעבר, הייתי בישראל כבר. אז אני יודע איך להתמודד עם האוהדים פה. הכל בסדר איתי, כל פעם שהמאמן מבקש ממני לשחק, אני חושב על המשחק ואיך אני אתמודד עם זה. אני אוהב את האוהדים, הם תומכים בנו.

אני חזק מנטאלית ואני יודע מה אני רוצה. במשך השנים למדתי הרבה, אתה יודע מתי מישהו אוהב אותך באמת ותומך בך ואתה יודע מתי מישהו מעמיד פנים. אני דבק במשחק שלי ועושה את מה שאני צריך לעשות".

 

חמדי סליחי הוצע למכבי

מכבי תל אביב מחפשת לחזק את הסגל בחלון ההעברות של חודש ינואר, אבל זר חדש לא ינחת בקריית שלום בתקופה הקרובה. גורמים בהפועל עכו פנו בשבוע האחרון למנהל הספורטיבי של האלופה, ג'ורדי קרויף, והציעו לו לרכוש את חמדי סליחי, אבל זה לא ילבש העונה את המדים הצהובים.

בשל העובדה כי לאלופה יש חמישה זרים בסגל (חואן פאבלו, קרלוס גארסיה, ראדה פריצה, ניקולה מיטרוביץ' ונוסא איגייבור), הבהיר קרויף לאותם גורמים בעכו כי מכבי ת"א לא מתכוונת לצרף זר חדש בחודש ינואר. עובדה זו מחזקת את דבריו של קרויף במסיבת העיתונאים בשבוע שעבר, אז אמר כי הצהובים לא ישחררו זר כזה או אחר בחלון הקרוב.

עוד עולה מהוויתור של מכבי לנסות לצרף את חלוץ נבחרת אלבניה, זה שהספקולציות על כך שפריצה יעזוב כבר בחלון הנוכחי אינן נכונות. החלוץ השבדי עצמו אמר לא אחת שהוא לא מתכוון לעזוב את הארץ, וזאת למרות העובדה שמשפחתו לא נמצאת לצידו באופן שוטף.

בעניין אחר, במכבי ת"א ממשיכים בהכנות לקראת המפגש עם הפועל רעננה (ראשון, 20:30, אצטדיון נתניה), ומצפים כי 4,000 אוהדים לפחות יתמכו בשחקנים. חואן פאבלו וראדה פריצה הפצועים ימשיכו להיעדר. המשמעות: ברק לוי ימשיך לעמוד בין הקורות של הצהובים.