הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קורצקי התקפל: ארסו יפתח בהרכב של בית"ר

המאמן אמר כי לא יבליג על עבירות משמעת, אבל הבלם הספרדי ישחק מול עכו. קורצקי: "שני שחקנים וטביב ביקשו, אז ויתרתי על האגו". ארסו התנצל, אבל יעמוד לדין פנימי. גם אצילי התנצל וחזר להתאמן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.01.15 - 12:40
פעם ראשונה שזה קורה לו (צילום: אנצ'ו גוש, ג'יני)
פעם ראשונה שזה קורה לו (צילום: אנצ'ו גוש, ג'יני)

מנחם קורצקי אמר לשחקניו כי לא יבליג על עבירות משמעת, אבל היום (שישי) התברר כי מאמן בית"ר ירושלים 'התקפל'. למרות העימות באימון עם עומר אצילי - בסיומו סינן מספר מילים לעבר המאמן - ססאר ארסו יפתח בהרכב מול הפועל עכו בשבת (19:30, אצטדיון טדי). "אם היה מדובר בשחקן ישראלי קורצקי לא היה מוותר", אמר שחקן במועדון.

"שני שחקנים וגם אלי טביב ביקשו ממני לוותר לארסו, אז לא היתה לי בעיה לוותר על האגו שלי ולהבין שהוא חשוב למועדון", הסביר קורצקי את ההחלטה לסלוח. ארסו ואצילי הגיעו הבוקר למתחם בית וגן, נכנסו לשיחה אצל אנשי הצוות המקצועי והתנצלו על ההתנהגות שלהם באימון. למרות זאת, השניים יעמדו בשבוע הבא בפני ועדת משמעת פנימית וצפויים להיקנס, כשהסכום יועבר לגיבוש של כל הקבוצה במסגרת ארוחה או בילוי.

לחבריו סיפר ארסו שהוא מתנצל על התבטאויותיו כנגד המאמן, ולאחר שניסה לשוחח איתו שמע ממנו: "לא רוצה לדבר איתך". ארסו היה נסער מתגובת קורצקי ושוחח ארוכות עם המנטור של הקבוצה יגאל הילל ועם מספר שחקנים. לאחר מכן, בשיחות פנימיות, הוא שטח את גרסתו לאירועים שהובילו לסילוקו מהאימון. ארסו מודע לעובדה שלבית"ר יש את האופציה להאריך לו את החוזה בשנתיים נוספות. הבלם, שמשתכר כ-170 אלף יורו נטו העונה, יודע שטביב לא ישחררו ולכן התפייס עם קורצקי.

ארסו אמר לחבריו: "עומר אצילי לא הפסיק להחמיץ במשחקון באימון ואני ווינר שרוצה לנצח תמיד, גם באימון. צעקתי על אצילי כי אחר כך הוא מגיע למשחק מול הפועל ב"ש ולא מצליח לכבוש, כי הוא מתחכם. אחר כך הוא קילל אותי וזה הוציא אותי מהכלים, לא יודע מה נכנס בי. זו לא הפעם הראשונה שאצילי מתגרה בי. עשיתי טעות, אני מודה, אבל זה היה בלהט הרגע".

הבלם הוסיף: "אני אוהב את בית"ר וזו פעם ראשונה בכל הקריירה שלי שמאמן לא נותן לי להתאמן. אפילו אצל פלגריני, שאימן אותי בויאריאל, לא היה לי דבר כזה. אם רק מנחם היה יודע כמה עזרתי לו עם שחקנים צעירים וכמה שמרתי עליו ברגעים הקשים הוא היה נוהג אחרת. ומה קורה עכשיו? אני מגיע לאימון והלוקר שלי סגור ונעול ולא הכינו לי בגדים. אני לא רוצה בלאגן".

בכל מקרה, אצילי לא צפוי לפתוח בהרכב, למרות שאתמול תורגל ב-11. מי שאמור לפתוח הוא תומר סוויסה. קורצקי ימשיך במערך הרגיל שלו כשחנן ממן שוב ישחק קצת יותר באגף בעוד שאופיר קריאף, שלומי אזולאי וקלאודימיר פריירה ישחקו במרכז הקישור. זרקו קוראץ' שיעבור להפועל חיפה שוב לא יתלבש.

הרכב משוער: בוריס קליימן, אלי דסה, ססאר ארסו, זאביק חימוביץ', דושאן מטוביץ', אופיר קריאף, קלאודימיר פריירה, שלומי אזולאי, חנן ממן, תומר סוויסה, איציק כהן.