שחר: "הדרישות של הליגיונרים בלתי מובנות"

בעלי מכבי חיפה התראיין לאתר האוהדים ולא שמר בבטן את מה שהוא חושב על אלה שחושבים לשוב לארץ: "כל שחקן כזה עושה טובה שהוא בא אליך". על חילוף המאמן: "בלבול הוא לא ברירת מחדל. יש כשלון מערכתי בעניין המאמנים בשנים האחרונות"

תומר לוי
תומר לוי  02.01.15 - 12:25
"קורה שיש נסיגה מסוימת". שחר (אלן שיבר)
"קורה שיש נסיגה מסוימת". שחר (אלן שיבר)
תחילת כתבה

מעבר לאצטדיון סמי עופר, צוות אימון זר וחזרתו של יוסי בניון - כל אלו ביחד היו אמורים להחזיר את מכבי חיפה לצמרת הכדורגל הישראלי, אבל בפועל קרה אחרת. הירוקים נמצאים בעיצומה של עוד עונה גרועה - הרביעית ברציפות - מה שהוביל להחלפת אלכסנדר סטנוייביץ' במרקו בלבול בשבוע שעבר. בראיון מיוחד שהעניק לאתר האוהדים של המועדון (MHFC), יעקב שחר, בעלי מכבי חיפה, התייחס לכשלון וגם לדברים רבים נוספים.

"בכדורגל זה לא דבר מובן מאליו שקבוצה - טובה ככל שתהיה - תמשיך לאורך זמן ברצף של תארים ואליפויות. מדי פעם קורה שיש נסיגה מסוימת", הסביר שחר והוסיף: "היו לנו בשנים האחרונות מספר טעויות, שגרמו להוצאות גדולות מאוד ומיותרות, ועכשיו אנחנו נמצאים בספיגה. אני מניח שבשנה הזאת נשתחרר מחובות עבר. אני מאוד מקווה שכבר בינואר נעשה שינויים, נביא שחקן או שניים שישפרו את המצב שלנו".

כשהרחיב את הדיבור בנושא הרכש, שחר לא שמר בבטן את מה שהוא חושב על השחקנים אשר משחקים מעבר לים וחושבים לחזור לישראל. "אני לא מבטיח שהתותחים ינחתו דווקא אצלנו, זאת משום שהדרישות שלהם הן דרישות בלתי מובנות. הם לא ששים לבוא למכבי חיפה משום שמכבי חיפה אף פעם לא שילמה סכומים שאחרים אולי כן יכולים לשלם. לא נשכב על הגדר בכל מחיר בשביל שחקן שאפילו לא כל כך הצליח בחו"ל. כל שחקן כזה עושה טובה שהוא בא אליך. אני לא אגיד שמות ודוגמאות אבל כל אחד מבין על מה אני מדבר. יש אלטרנטיבה. אפשר לגדל שחקני נוער שיהיו הכי טובים בארץ".

ומה לגבי העובדה שמרקו בלבול הינו המאמן החמישי בארבע שנים של מכבי חיפה? "אני מסכים שיש כשלון מערכתי בעניין המאמנים", הודה הנשיא והמשיך: "ניסינו להביא מאמן מבחוץ, קיבלנו עליו לא מעט פידבקים טובים והמלצות. הוא מצא חן בעינינו מאוד. האימונים שלו היו טובים. היה לו חוסר ניסיון שפגע בניהול המשחק שלו. הוא היה מאוד כן בראיונות שלו, וניצלו את זה לרעה. אני גיביתי אותו לאורך זמן כי אני אומר שוב - האיש הזה הוא איש עם יכולות".
 
בהמשך, שחר דחה על הסף את הספקולציות לפיהן אחד המאמנים הבכירים היה מועמד להגיע במקום הסרבי. "גרנט תפוס בגאנה, הוא לא יחזור לארץ. שרף, אלי כהן, קשטן - כולם עברו את הגיל. גיא לוזון? לא חושב שהוא רוצה לחזור לארץ. הוא בכל מקרה לא היה על הפרק. רוני לוי? הוא עוד יחזור למכבי חיפה. צריך לזכור שגם את רוני שחטו בחוצות העיר בעבר".

"מרקו בלבול הוא לא ברירת מחדל, בפירוש לא", הבהיר הנשיא. "היתה לי שיחה איתו בלי שום קשר לתפקיד. הוא התייעץ איתי על משהו. סגרנו אחר כך בשתי דקות. הוא התרגש מאוד. הוא היה שחקן עם הרבה נשמה על המגרש, אחד מאלו שהאוהדים אוהבים לראות. צריך להכניס מחדש את עניין המחויבות, לדעתי זה נעלם אצל חלק לא מבוטל מהשחקנים שלנו. צריך מישהו שמכיר את הנשמה של מכבי חיפה כדי להחזיר את זה, ומרקו מכיר אותה טוב מאוד. מרקו יקבל את כל התנאים, את כל העזרה".

האיש החזק במועדון הירוק התייחס, איך לא, גם לנושא יוסי בניון. "ההחתמה של יוסי היא החתמה כנה. זו לא היתה החלטה כדי למכור יותר מנויים", טען שחר וסיכם: "זה שמכרנו מנויים גם בזכותו - תבוא עליו הברכה, סימן שמעריכים אותו. ברור שיוסי היום זה לא יוסי של פעם, אבל נוכחותו מאוד חיובית. איתו אפשר לקחת את מכבי חיפה אל האופק. מאמן תמיד צריך שיהיה לו שחקן במגרש שהוא יודע שהשחקן הזה לא רק בועט בכדור. סוג של מאמן על המגרש".