ברקוביץ' צודק: אלירן עטר לא שווה את הכסף

ההתעקשות של מנג'ר הפועל ת"א נכונה: החלוץ לא בכושר, ולמועדון אסור להתפרע כלכלית כדי להביא אותו. וגם: רועי קהת הופך לכוכב, הפועל חיפה לקבוצה יציבה ומאור בוזגלו עומד למבחן. שליימה מנתח

שלמה שרף
שלמה שרף  04.01.15 - 12:00
תחילת כתבה

הפועל תל אביב יכולה להיות מרוצה מהתיקו מול הפועל חיפה, תוצאה כלל לא מפתיעה. אני לא יודע למה הקבוצה של אסי דומב ירדה כל כך מוקדם להגנה אחרי שער היתרון, הזמינה את המארחים להתקפות והשוויון היה מוצדק. ראינו אותן בעיות שאיפיינו את הקבוצה מתחילת דרכה, גם עכשיו. קשה לה להגיע למצבי הבקעה. אני חשבתי לתומי שהמשחק ייגמר ב-0:0, ההפתעה היחידה היא שהיו גולים. המשחק התחיל טוב, אבל דעך בהמשך והיה קשה לצפות בו. לא התרשמתי מכלום מלבד גילי ורמוט.

אייל ברקוביץ' צודק בכל הנוגע לאלירן עטר. קבוצה שמגרדת כל חודש כסף כדי לשלם לשחקנים שלה את השכר, ללכת ולבזבז 2 מיליון שקל על שחקן אחד, זה יכול לגרום לחוסר שקט. אם הכסף יבוא מחוץ לעמותה, אייל לא יתנגד שיביאו לו שחקן, אבל אני לא יודע באיזה כושר החלוץ נמצא. הסכומים מוזגמים על שחקן שלא שיחק שנה וחצי, לך תדע איזה כושר הוא יגיע. אני לא בטוח לגבי אלירן עטר, לא הייתי ממהר לקחת אותו. לא רואה ישועות גדולות. עד שהוא ייכנס לכושר העונה תיגמר.

ראובן עטר מצא את הנוסחה
בשלושת המשחקים האחרונים הפועל חיפה יציבה ולוקחת נקודות, זה מאפשר לה להיות עם הראש מעל המים, אך בכל מקרה הקבוצה תילחם על חייה עד סוף העונה. אולי מה שגורם לתוצאות חיוביות יותר זה שלושה שחקנים: מגרלשווילי תורם בהגנה וגם בהתקפה, יוצר עוד שחקן קדמי שבא לעזור וההתקפה נראית יותר בעניינים, הוא הוסיף הרבה כח במשחק של הפועל חיפה. השני הוא אור אוסטווינד, שחקן קישור שמשבת לשבת נראה יותר טוב, הוא חשוב מאוד בקישור של הפועל חיפה, מאיים על השער, מוסר כדורים ארוכים והוא אולי הדמות הבולטת ביותר בהפועל חיפה. והשלישי הוא לאלה, שעטר מבין שהוא עשה טעות איתו. מביא לו את חולצת ההרכב והוא מחזיר לו.

רועי קהת הצטיין, אדלר מקפח
קריית שמונה ממשיכה לעשות את שלה. לא מלהיבה ולא משחקת כדורגל גדול, אבל מסודרת ומאורגנת. קבוצה בריאה וזה בולט דווקא בתקופה שהיא לא מרשימה במיוחד מבחינת כדורגל. רועי קהת הצטיין וזו לא פעם ראשונה, הוא שומר על יציבות נהדרת. הוא תמיד במקום הנכון, מצטרף להתקפה ותורם לקבוצה כל כך הרבה. אולי השחקן המפתיע ביותר. אין לק"ש שחקן בהרכב של הנבחרת, אבל כקבוצה הם עושים עבודה גדולה. זה שהם עדיין לא הפסידו זה אומר את הכל. הייתי מציין גם את פנקה ובראון שנותנים לבכר את השקט במרכז המגרש, הם אחראיים בכל פעולה במשחק. הם שחקני נשמה חשובים מאוד לק"ש ובכר נהנה מהיכולת שלהם. עכשיו אנשי ק"ש יכולים לשבת בכורסאות נוחות ולצפות במשחק בשני, כל תוצאה טובה בשבילם. אני בטוח שהם יעדיפו תיקו, כדי לברוח בעוד 2 נק' מב"ש וממכבי ת"א.

במכבי נתניה לא ישכחו את זיו אדלר, שקיפח אותם. קבוצה שמובילה נגד ק"ש ושופט שורק לפנדל שלא היה ולא נברא, זה גמר אותם מוראלית. חבל שיש יותר מדי טעויות כאלה בזמן האחרון בליגת העל. שופטים ממהרים לשרוק לדברים לא בטוחים. עדיף שיחכו קצת עם השריקה, שיהיו בטוחים בבעיטת העונשין. למה זה תמיד נגד הקבוצות הקטנות? נתניה סופגת הרבה שערים, השער השני שספגו, שחקן התקפה אחד בין 4 שחקני הגנה והוא הצליח להבקיע. ההגנה שלה לא מאורגנת. יוסי מזרחי בונה יותר מדי את הקבוצה על היכולת של ערן לוי, זו טעות לדעתי. לצד פעולה אחת או שתיים טובות, הוא מאבד הרבה כדורים ולא תורם הרבה למשחק של נתניה. צריך להשתמש בו במחצית השנייה. מזרחי צריך להפסיק לבנות על ערן לוי.

מבחן בוזגלו
המשחק בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע הוא בעצם מבחן לכוכב של אלישע לוי. אם הוא רוצה להיות מועמד לכדורגלן העונה ולהוכיח שהתרומה שלו לב"ש לא פחותה משל זהבי למכבי, הוא צריך להראות את זה על המגרש. לבוא ולנצח את המשחק הזה. נכון שגורדנה ואוגו חסרים, שני שחקנים חשובים, אבל יש שם סגל מספיק גדול ולא צריך לתרץ אם רוצים להוכיח שמסוגלים לעשות אליפות, צריכים להוכיח שהם מסוגלים לנצח. זו ההזדמנות של בוזגלו להוכיח שהוא לא נופל מזהבי ומסוגל להוביל את ב"ש דווקא בבלומפילד.