הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כל שחקני נתניה רשאים לעזוב. הזרים נגד ערן לוי

ייאוש במועדון שקורס תחת הנטל הכלכלי והעמיד את כל השחקנים על המדף. הקפטן ספג ביקורת ואם תהיה קבוצה שתשלם את שכרו ישוחרר. בלדב הבטיח: "בשבוע הבא ייכנסו משכורות נובמבר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.01.15 - 09:35
תחילת כתבה

ייאוש. כך, במילה אחת, אפשר לכנות את מה שעובר על אנשי ושחקני מכבי נתניה. ההפסד אתמול להפועל חיפה (2:0) רק חיזק את התחושה שהסיכוי שהמועדון ישרוד בליגת העל קלוש.  הבוקר (ראשון) הודיעו בנתניה שכל השחקנים בקבוצה עומדים על המדף וכל מי שירצה לעזוב, יקבל שחרור. ההודעה הגיעה לאור המצב הכלכלי הקשה והעובדה כי אין למועדון יכולת לעמוד בתשלומים ללא כסף מהבעלים אלי שגב או חילוט הערבויות על ידי הבקרה התקציבית, שנכון לעכשיו לא מצליחה במשימתה.

בנתניה יסבירו לשחקנים שמי שלא יהיה מוכן לוותר על כסף ויעדיף להישאר במועדון, כמו עידן שריקי, עודד גביש ושחקנים נוספים, יצטרך לקחת בחשבון כי המצב הכלכלי הקשה יכול להימשך עוד תקופה ארוכה ולא מן הנמנע שהקבוצה תיכנס לפירוק. צעד שכזה יהפוך את אותם שחקנים לחלק מהנושים.

קובי בלדב ורועי דניאל ערכו אסיפה לשחקנים, בה אמרו: "בשבוע הבא נשלם לכם את משכורת נובמבר, כשייכנס כסף מהעיריה. במצב הנוכחי, אי אפשר לשלם משכורות בזמן. אלי שגב אומר כבר שבועיים שהוא העביר מיליון שקלים וכל יום אנחנו בודקים, אבל הכסף לא נכנס. אנחנו כבר לא בונים עליו, נקווה שנגייס כספים גם בלעדיו. כל אחד בחדר שיש לו הצעה, מבחינתנו הוא משוחרר, כי לא נוכל להחזיק אותו בכוח". עם כל הקושי, ויש קושי גדול, אנחנו רוצים לראות איכפתיות ורצון בשבילכם, ובשביל הקהל שמגיע לכל מקום ולכל משחק.

בתוך כך, גם בחדר ההלבשה לא שקט והשחקנים הזרים השמיעו באוזני יוסי מזרחי ביקורת כנגד הקפטן ערן לוי. בהנהלה מודעים לחשיבות של השחקן אך מקווים שגם הוא ימצא קבוצה שתסכים לקח על עצמה את תשלום שכרו. אנס דאבור שלא היה אתמול בסגל, עשוי לחזור למכבי אחי נצרת ממנה נרכש על ידי נתניה.

אוהדי הקבוצה הודיעו שיגיעו ביום חמישי בשעות הבוקר למשרדי הבקרה התקציבית ויפגינו כנגד יו"ר הבקרה, עופר אורליצקי, שלדבריהם יכול היה למנוע את ההתרסקות של הקבוצה אם היה בודק את הערבויות של שגב בתחילת השנה. לאתר ערוץ הספורט נודע שכמה שחקנים עשויים גם הם להגיע למשרדי הבקרה כדי לתמוך באוהדים ולהביע הזדהות עם המצב.

ומה עם המאמן יוסי מזרחי? הוא נראה אובד עצות. בסיום המשחק אמר מזרחי כי יישאר בתפקידו ובמצב הזה הוא לא מתכוון לנטוש את הספינה הטובעת. מצד שני שפת הגוף של המאמן משדרת שהעול הופך לכבד מיום ליום. "יוסי גמור ומי שהיה באימונים האחרונים שלנו היה יכול לראות עד כמה קשה לו. בחלק מהזמן הוא הסתכל עלינו מהצד וגם הוא מרגיש חוסר אונים נוכח חוסר הוודאות במועדון".

בנתניה כאמור מפנים אצבע מאשימה לאורליצקי, אבל גם, ואולי בעיקר, לבעלים שהבטיח להעביר מיליון שקלים כבר פני שבועיים ועד הבוקר הכסף לא נכנס, זאת למרות ששגב טוען שהעביר. "נתניה על סף פירוק. אין דרך אחרת לומר את זה", אמר בכיר בקבוצה.

בקבוצה העריכו שהדחה מגביע המדינה ביום שלישי מל מכבי אחי נצרת בגביע עשויה להביא לסיום דרכו של מזרחי. יחד עם זאת טענו כי יהיה קשה לפטרו לאור העובדה שאין כסף לתשלום פיצוי. בנוסף, מזרחי הלך לקראת המועדון ודחה חובות אליו. מבחינה מקצועית, איאד עבו עוביד שמציג יכולת חלשה לאחרונה יירד לספסל וויקי כחלון יקבל את הקרדיט. גם עידו לוי בתמונת ההרכב.

"לפני שבוע ניצחנו ואמרו שאנחנו יוצאים לדרך חדשה והנה הפסדנו", אמר הקשר רן רול, "אנחנו משתדלים לעשות הכי טוב וכמו שאמרתי כבר בעבר זו ליגה משוגעת וכל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה. אם אתה מחבר רצף אתה פתאום מוצא את עצמך למעלה, אך לצערי הפסדנו. ברור שמפריע שלא נכנסו משכורות אבל ברגע שמחליטים שעולים למגרש ושמים הכל בצד, אז לא מתרצים. אנחנו עולים ומנסים לעשות הכי טוב שלנו, ולא נראה לי שמישהו חושב על המשכורת בזמן המשחק".