מתגעגע לצמרת? ב"ש גיששה אצל דקל קינן

אלישע לוי, שמחפש בלם, מעריך מאוד את שחקן מכבי חיפה: "הוא מצוין". גבאי יחזור לסגל מול מכבי פ"ת אחרי חודשיים, גורדנה ימשיך להיעדר. המאמן: "צריך להתמודד מנטאלית עם היכולת הלא טובה שלנו"

רועי זריהן  15.01.15 - 09:11
אולי באדום? קינן (צילום: אלן שיבר)
אולי באדום? קינן (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

כחלק מכך שהיא רואה את עצמה כמועמדת לאליפות, הפועל באר שבע כבר הודיעה שהיא רוצה להתחזק בחלוץ ובבלם בחלון העברות הנוכחי. וכעת, למועמדים שכבר הוזכרו (לוואי טאהא, עידו לוי ואדי גוטליב), מצטרף שם מעניין מאוד: דקל קינן.

זה לא סוד שאלישע לוי מעריך מאוד את השחקן, אותו גם אימן במכבי חיפה ואיתו זכה באליפות. קינן בן ה-30 לא ממש מוצא את מקומו לאחרונה ב-11 של הירוקים מהכרמל ולאתר ערוץ הספורט נודע שבווסרמיל כבר גיששו אצל הבלם. כזכור, אמש שוחרר מהקבוצה דניאל אסקלינג ובבאר שבע עושים את כל המאמצים לצרף בלם שלישי לסגל.

במקביל, אחרי שני משחקי ליגה ללא ניצחון ואחרי שלא כבשה בשני משחקי הליגה האחרונים, ב"ש יודעת שהיא חייבת לחזור למסלול הניצחונות על מנת שיישאר לה סיכוי להישאר במאבק האליפות. בשבת תגיע לווסרמיל מכבי פתח תקווה שרק במחזור הקודם הנחילה לקריית שמונה את הפסדה הראשון העונה.

הבשורות הטובות מגיעות מכיוונו של דובב גבאי, שצפוי לחזור לסגל אחרי קצת יותר מחודשיים בהם נעדר בגלל קרע בשריר הירך האחורי. מי שלא יהיה כשיר גם בסוף השבוע הקרוב הוא רועי גורדנה, שעדיין סובל מכאבים בגבו. אופיר דוידזאדה יעדר גם מהמשחק מול פתח תקווה בגלל הרחקה.

"לא נראינו טוב, לא היה לנו שטף במשחק והתקשינו נגד קבוצות שרוצות לעשות הכל כדי לא להפסיד", התייחס המאמן אלישע לוי ליכולת החלשה במשחקים האחרונים, "נצטרך להתמודד עם זה מנטאלית. בגביע כל הקבוצות התקשו ואנחנו נצטרך לשחק מהר יותר ולשפר את הרמה, להיות סבלניים ולמצוא פתרונות. אנחנו לא צריכים לחשוש ממכבי פ"ת אבל צריכים להיות ערוכים למשחק קשה מול קבוצה טובה, שניצחה את קרית שמונה ולכן אנחנו צריכים לכבד אותה".

"אנחנו חייבים להתחזק בבלם ונעשה כל מה שצריך כדי שזה יקרה, וגם עם חלוצים מתנהלים מגעים ונעשה מאמצים", ענה לוי לשאלת הרכש, כולל על מועמדותו של דקל קינן, עליה פורסם באתר ערוץ הספורט, "אני מכיר את דקל קינן, הוא שחקן מצוין אבל לא רוצה לדבר סתם. אני מקווה שנוכל למצוא בקרוב שחקנים שיחזקו אותנו. היינו חייבים להיות הוגנים כלפי דניאל אסקלינג ולכן שחררנו אותו, כי היה תאריך שהיינו צריכים לקבל החלטה. ננסה להביא בלם אחר".