מנחם קורצקי לשחקנים: לא אעשה דבר לפני שאעדכן אתכם

המאמן אמנם העביר את האימון המסכם ויעמוד על הקווים מול הפועל ת"א, אך לא הכחיש עזיבה באסיפה עם השחקנים: "אני לא מתייחס לשמועות מסביב". עשוי להתפטר אחרי המשחק ביום שני

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.01.15 - 15:05
תחילת כתבה

הסערה בבית"ר ירושלים סביב מערכת היחסים בין הבעלים אלי טביב למאמן מנחם קורצקי נמשך, מאז פרסום הידיעה באתר על הנתק בין השניים. במוצאי שבת, ניסו גורמים המקורבים לשניים ליצור שיחת ועידה בין טביב שנמצא במיאמי לבין המאמן מנחם קורצקי, כשישנו מכבש לחצים על המאמן, בעיקר מצד שחקני הסגל, שלא להתפטר.

''הזמן הוא הרופא הכי טוב. עוד לא הבשילו התנאים לשיחה כזו", אמר גורם במועדון. טביב וקורצקי מתבצרים בשלב זה בעמדתם, בעוד הבעלים מצפה להתנצלות מצד המאמן על דברים שאמר, המאמן מצידו לא מוכן לחזור בו.

קורצקי ערך אסיפה לקראת המשחק מול הפועל והתייחס לכל מה שקרה בסוף השבוע האחרון: "ראשית, אני רוצה להזים את השמועות, אנחנו כצוות ואני כמאמן כאן אתכם יחד, לא אעשה לדבר מבלי לעדכן אתכם. יש לנו משימה מחר, משחק חשוב למועדון ולקהל מול הפועל תל אביב. צרם לי וכאב לי לשמוע שקיללו אתכם, אני אתכם".

על פי הערכות, אם עד מחר לא תתקיים שיחה בין השניים, קורצקי עשוי להודיע על התפטרותו אחרי המשחק מול הפועל ת"א בטדי. "אלי חייב להבין שמוריניו או גווארדיולה לא מחכים להצעה ממנו, כך שיהיה נכון שהם ידברו, יוציאו את כל מה שיש להם אחד על השני ויגמרו את הסיפור הזה אחד ולתמיד לטובת בית"ר" אמרו במועדון.

השחקנים מעידים שהמצב בין שני הגורמים הבכירים במועדון גורם למתח מיותר לקראת המפגש מול הפועל ת"א, אבל מקורב למאמן אמר הבוקר: "יהיה קשה להחזיר את הגלגל אחורה". אתמול שלחו מספר שחקנים הודעות למאמן וביקשו לחזק את ידיו ואף אמרו לו שהם מאחוריו.

כפי שפורסם כאן אתמול, השחקנים סירבו להוציא הודעת תמיכה פומבית במאמן מחשש להתנכלות מצד הבעלים. אגב, אם קורצקי יעזוב, אורי אוזן וגיא סלומון יעזבו איתו. במקרה כזה יוסי מזרחי, שמאוד מוערך על ידי הבעלים, הוזכר כמועמד להגיע במקומו. היועץ המנטאלי של המועדון, יגאל הילל נמצא בקשר רציף עם טביב שבימים האחרונים מדבר רק איתו.

בינתיים, הקשר צ'יפריאן דיאק שסיכם עקרונית את תנאיו אמור לנחות השבוע בישראל לבדיקות רפואיות וחתימה. מדובר בשחקן שרצה קורצקי כאשר המאמן דורש לפחות עוד שניים נוספים כדי לעבות את הסגל הדל של בית"ר. בצד המקצועי אחרי ההפסד להפועל אשקלון במסגרת גביע המדינה, קורצקי יחזיר להרכב את זאביק חיימוביץ' שהחלים מפציעה. שלומי אזולאי שהתלונן על רגישות ערך אימון מלא ויפתח גם הוא.  

הדפס