מתן אוחיון חתם בהפועל ת"א: "נעמוד במטרות"

הבלם ששוחרר מחיפה ילבש אדום: "עם החיזוקים שעשו, אני בטוח שנציג כדורגל טוב". טועמה תובע 571,000 ש"ח מהמועדון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.01.15 - 14:36
שחרור וקבוצה חדשה תוך כמה שעות. אוחיון
שחרור וקבוצה חדשה תוך כמה שעות. אוחיון
תחילת כתבה

רק הבוקר (רביעי) שוחרר מתן אוחיון ממכבי חיפה, וכבר יש לו קבוצה חדשה. המגן/בלם חתם עד תום העונה בהפועל תל אביב, ויחזק את החלק האחורי של אסי דומב. "אני שמח ומרוצה מאוד מהחתימה בהפועל תל אביב", אמר אוחיון, והביע אופטימיות לגבי המשך העונה, "יש פה סגל שחקנים מצוין ואני בטוח שעם החיזוקים האחרונים שעשו פה, הקבוצה תצליח לעמדו במטרותיה ולהציג כדורגל טוב וחיובי, שהקהל הגדול של הפועל יהנה ממנו".

אוחיון הגיע רק בקיץ האחרון למכבי חיפה (נרכש מהפועל קריית שמונה), אבל אחרי שלא הצליח להותיר חותם במועדון מהכרמל (כמו כל שאר השחקנים של חיפה העונה, למען ההגינות) - הירוקים בחרו לשחררו. כעת, אקס שרלרואה הבלגית ינסה להרים את הקריירה בהפועל ת"א.

"אייל ברקוביץ' לא יראה שקל מהפועל ת"א", כך הבהירו היום במועדון לאחר התפטרותו של המנג'ר, שעוררה הדים גדולים בקרב אנשי הקבוצה ובסביבתו של שחקן העבר. בהפועל מבהירים כי החוזה של ברקוביץ' הוא חוזה של נותן שירותים וכי לא חלים עליו דיני עבודה, ועל כן לא מגיע לו פיצוי. בתוך כך, המאמן אסי דומב, שכרגע נשאר בתפקידו, הגיע מוקדם מאוד הבוקר לחודורב והעביר את האימון כרגיל.

אחרי עזיבתו של ברקוביץ', בהפועל ת"א ממשיכים לעבוד על חיזוק הסגל. צירופו של לירוי צעירי, שסיכם אמש את רוב תנאיו, מתאפשר על ידי מימונו של תורם חיצוני, שיתרום את הכסף ועל כן העסקה לא תילקח מהתקציב של הפועל. כפי שפורסם כאן באתר כבר אתמול, צעירי צפוי להרוויח כ-170 אלף דולר לכל העונה (50 אלף עד תום העונה ו-120 אלף בעונה הבאה).

בהפועל תל אביב מתכוננים גם לשחרר שחקנים בתקופה הקרובה, כשמי שנמצאים על הפרק מבחינה זו הם שלומי אזולאי ומשה אוחיון. לשניים יש חוזה אשר מבטיח להם משכורת של כ-700 אלף שקלים בעונה הבאה (לעומת 200 אלף העונה), ולכן האדומים מעוניינים לוותר על שירותיהם.

"אייל חתם על החוזים האלה בלי שום מחשבה קדימה. מה זה עוזר לנו שהשנה השחקנים האלה מקבלים שכר יחסית נמוך ואז בשנה הבאה השכר קופץ? מאיפה נביא את הכסף בשנה הבאה? הפועל לא יכולה לעמוד בכל העלויות האלה", אמר גורם במועדון. בעוד שבמועדון כבר עובדים על שחרורו של אזולאי, טרם נלקחה החלטה סופית בעניינו של אוחיון.

סלים טועמה תובע 571,435 ש"ח מהפועל ת"א
ואם לא מספיקות הצרות, אז היום הגיש סלים טועמה את כתב התביעה על סך 571,436 שקלים נגד המועדון. טועמה הגיש באמצעות עו"ד שי טל תביעה לבית הדין לעבודה בת"א כנגד הפועל ת"א לאחר שלא הצליח להגיע לסיכום עם ראשי המועדון, כפי שפורסם לראשונה כאן באתר.

שחקנה לשעבר של הקבוצה תובע מהפועל סכום של 571,435 ש"ח על פי הפירוט הבא: פיצויי פיטורים 267,499 ש"ח, הפרשות לפנסיה 1605 ש"ח, הלוואה שנוכתה מהמשכורת  44,876 ש"ח, הפרשי שכר עבודה 81,086 ש"ח, קיזוזי שכר שלא כדין 105,036 ש"ח, פיצוי בגין עוגמת נפש 71,333 ש"ח.

"התובע עובד מצוין, אשר במשך כל שנותיו העמיד את כישוריו ואת מרצו לרשות הקבוצה.. התובע היה מזוהה עם הקבוצה, ראה בה בית וקשר איתה את עתידו הספורטיבי, והנה במקום להוקיר אותו מצאה לנכון הנתבעת שלא לחדש עימו את החוזה לשנת 14/15 ואף לעשות זאת באופן מביש באמצעות המנג'ר אייל ברקוביץ', אשר זימן אותה לשיחה של דקה בה הודיע לו כי הוא אינו מעוניין בו ואף הרהיב עוז והציע לו שיארגן משחק פרישה", נכתב בתביעה. 

בהמשך, טועמה מזכיר את הפעולות שבגינן הוא תובע את המועדון: "הקבוצה קיזזה משכרו שלא כדין באופן שיטתי ומגמתי עשרות אלפי שקלים, סירבה לשלם לו הפרשי שכר עבודה, פיצויים וזכויות נוספות".

תגובתה של הפועל תל אביב לדברים: "לא נתדיין בנושא זה בתקשורת, ונציג את עמדתנו באופן מסודר במקום הראוי".