פאקו: "לא מעלה הרכב עבור הקהל. שלטנו במשחק"

מאמן מכבי הורחק, אך הגנת הברזל שלו סידרה 0:1 באשדוד: "הרחקה נכונה, אני חייב להיות רגוע יותר". מיטרוביץ', כובש השער: "העיקר שניצחנו, המקום הראשון עוד לא רלוונטי"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  24.01.15 - 19:48
תחילת כתבה

כנראה שמכבי תל אביב, לכל דבר טוב יש מחיר. פאקו ייצב את ההגנה הצהובה שלא ספגה כבר שישה מחזורים ברציפות, אבל מנגד ההתקפה לא מצליחה להרשים. ועם זאת, עם השורה התחתונה אי אפשר להתווכח - מכבי רשמה הערב (שבת) ניצחון ליגה ראשון באיצטדיון הי"א אחרי למעלה מ-4 שנים, 0:1 על מ.ס אשדוד, ועלתה זמנית למקום הראשון בליגה. עד המשחק הקרוב של קרית שמונה.

"לדעתי במחצית הראשונה היינו מצוינים, היא הייתה אחת הטובות שלנו. יצרנו מצבים וגם כבשנו. אני מרוצה מכך שהוצאנו תוצאה טובה במגרש קשה", אמר מאמן מכבי פאקו אייסטראן, שהורחק במהלך המחצית השניה על ידי השופט לירן וקסברגר אחרי שמחה בפניו של הקוון. "זו הפעם הראשונה בקריירה שאני מורחק, אבל גם היום לא אדבר על השופטים", הגיב המאמן, שהפגין גם ביקורת עצמית: "אני חייב להיות רגוע על הקווים. לפי החוק, טעיתי כי יצאתי מהתחום הטכני. אין לי טענות לשופט, שפעל כחוק".

כשנשאל על ההרכב ההגנתי שלו, שמצד אחד מוביל אותו לניצחונות והיעדר ספיגה, אך מנגד כובש פחות, השיב פאקו: "אני לא מעלה הרכב עבור הקהל. אני מעריך מאוד את האוהדים, אבל הראינו שאנחנו מסוגלים לשלוט במשחק ולהוציא נקודות. זה מה שחשוב".

ניקולה מיטרוביץ', שכבש את שער הניצחון עם כדור מסובב מ-20 מטרים לחיבורים, הוסיף: "העיקר שניצחנו, זה דבר שמכבי לא עשתה כאן 4 שנים. לפני שנה גם הפסדנו כאן בגביע. אני שמח עבור הקבוצה וגם עבורי". על כך שמכבי עלתה זמנית לפסגה אמר: "הכל תלוי בנו. זה לא אפשרי לנצח בכל המשחקים, אבל אם נמשיך ככה אז הכל יהיה בסדר. המקום הראשון כרגע עוד לא רלוונטי".

ניר קלינגר יכול כמובן להיות מתוסכל. לא רק מההפסד, אלא בעיקר מההחמצות הרבות של שחקניו. "היינו פראיירים", אמר מאמן אשדוד בסיום, "היו לנו מספיק הזדמנויות כדי לנצח את מכבי, ובגדול. זה הסיפור של המשחק. היינו טובים יותר, סגרנו את מכבי הרמטית, שזה דבר לא קל. אנחנו חייבים לשפר את ניצול המצבים שלנו. בשבוע שעבר ניצחנו עם 6 החמצות ממצבים ודאיים. היום זה קרה לנו שוב, כשהפעם הפסדנו". על המשך העונה: "אם לא נגיע לפלייאוף העליון זה לא כישלון, אבל אנחנו קבוצה איכותית שמשחקת כדורגל בכל משחק. הפסדנו היום בצורה אכזרית, אבל אפשר לקחת הרבה דברים טובים לעתיד".