איגוד השופטים: שמואלביץ' לא הפעיל שיקות דעת נכון

ביקורת נגד שמואלביץ', שפסל שער ניצחון להפועל חיפה מול מכבי פ"ת (0:0). השופט עצמו טען: "אין המשכיות במקרה הזה, כך קובעת החוקה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.01.15 - 20:50
תחילת כתבה

האירוע: אושרי רואש כבש שער ניצחון להפועל חיפה מול מכבי פ"ת, אחרי שזרקו קוראץ' החטיא פנדל. ההחלטה: השופט איתן שמואלביץ' פסל את השער מכיוון שהובקע אחרי שריקת הסיום, שהגיעה מיד אחרי הפספוס של החלוץ המונטנגרי. התוצאה: 0:0 הערב (שבת) במושבה. השאלה: האם השופט נהג כחוק?

ובכן, על פי החוקה השופט לא טעה. כך גם עולה מהדברים שאמר איתן שמואלביץ' לאנשי איגוד השופטים: "החוקה אומרת שאפשר להוסיף זמן רק לביצוע הבעיטה ואין המשכיות. גם במקרה של גול וגם במקרה של החמצה יש לשרוק לסיום".

לפי דברים אלה ניתן להבין כי במקרים כאלה אין לשופט מקום להפעיל את החוק הלא כתוב "חוק ההיגיון". באיגוד השופטים לא קיבלו את גרסתו של שמואלביץ' ואף ביקרו את התנהלותו בטענה כי היה צריך לעדכן מלכתחילה את השחקנים שלא ממשיכים אחרי הבעיטה.

"עמדת הוועדה המקצועית של איגוד השופטים, היא כי על פניו ומצפייה ראשונית, עושה רושם שהשופט איתן שמואלביץ' לא הפעיל שיקול דעת נכון, כאשר לא אפשר את סיום המהלך אחרי בעיטת הפנדל לזכות הפועל חיפה במשחקה נגד מכבי פ"ת. עם זאת, הוועדה תשמע את ההסבר של השופט, תקרא את דוח המבקר ותפרסם את החלטתה המלאה והמנומקת בהמשך השבוע", נמסר בתגובה רשמית מאיגוד השופטים. אירוע מעניין ומוזר, אין ספק.